Trwa ładowanie...
Przejdź na

Muniek o PiS i PO: "Jedni i drudzy to jest TO SAMO GÓWNO"

857
Podziel się

"Co zobaczyłem, wjeżdżając ostatnio do Polski? Kościół, kantor i burdel".

Muniek o PiS i PO: "Jedni i drudzy to jest TO SAMO GÓWNO"
bDZuenbF

Do grona rozczarowanych polityką dołączył niedawno lider T. Love. Podobnie jak Paweł Kukiz również Muniek przyznaje się do głosowania na partię Donalda Tuska, którą postrzegał jako szansę dla poprawy sytuacji w Polsce. Podobną wiarę w zmiany a następnie rozczarowanie wokalista przeżył po roku '89. Dziś Muniek twierdzi, że jest już znacznie bardziej sceptyczny i w swojej dopiero co wydanej książce ostro atakuje polskich polityków z każdej opcji.

Muniek nie kryje rozczarowania nie tylko scena polityczną, ale także znanymi publicystami. W książce Muniek padają ostre słowa m.in. pod adresem Adama Michnika, którego nazywa manipulatorem.

Ostatnio poparłem PO. Teraz wydaje mi się, że żyjemy w świecie soap opery. Mam wrażenie, że wszyscy politycy są zakumplowani, spotykają się przy grillu, a przed nami grają – mówi lider grupy T.Love Jackowi Cieślakowi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Teraz, gdy patrzę na dokonania PO, na którą głosowałem, to człowiek trzeźwieje, uczy się, widzi, jak nim manipulują, że jedni i drudzy to jest to samo gówno. Ta sama nieudolność. Może PO ma tylko lepsze opakowanie. Może Kaczyński jest uczciwy, ale co zrobię, że się go boję?

bDZuenbH

Podoba nam się to, jak tłumaczy, dlaczego zrezygnował z bycia "mądrym rockmanem", wypowiadającym się w TVN24 na każdy zadany temat. Co najmniej kilka osób powinno przeczytać te słowa i wziąć je sobie do serca:

Był taki moment, że TVN 24 leciał u mnie non stop - wspomina. Fajnie opakowali World Trade Center. Są tam fajni goście, na przykład Grzesiek Miecugow. Ciągle do mnie dzwonili, zapraszali. "Panie Muńku, to, panie Muńku, tamto". Trochę mnie to łechtało. Byłem już nie tylko muzykiem, ale mądralą od wszystkiego. Znałem się na relacjach polsko-żydowskich, redukcji armii niemieckiej. Mogłem skazać Polańskiego na niebyt albo załatwić mu niewinność. Powiedzieć coś o dopalaczach. Chcąc nie chcąc, stałem się medialną przekąską między newsem o Smoleńsku a prognozą pogody. Powiedziałem: stop.

Muniek nie dostał zaproszenia od premiera na spotkanie w ramach akcji Drugie śniadanie mistrzów. Prowadzący wywiad zapytał muzyka o co zapytałby Donalda Tuska, gdyby miał okazję się z nim spotkać:

Czy się nie boi obciachu na Euro. I o obietnice, bo mało której dotrzymał. Byłem świadkiem, jak w Niemczech śmiali się, mówiąc: "Tam, za granicą będzie Euro". Nie dziwię się. Co zobaczyłem, wjeżdżając ostatnio do Polski? Kościół, kantor i burdel. Niby coś się buduje, ale nikogo nie ma na budowie. Potem jest kawałek Europy w postaci autostrady, a przed stolicą Stryków wita, czyli korek. Mówiąc to, zdaję sobie sprawę, że przywalanie PO stało się teraz modne. Po fali wielkiego uwielbienia.

bDZuenbN
bDZuenci
KOMENTARZE
(857)
gość
10 lat temu
dobrze gada, polać mu...
gość
10 lat temu
W 1996 r. pracowałam w jednej z fundacji. Choć koty darli w Sejmie to w trakcie różnego rodzaju imprez równo pili, polowali na dziewczyny i śmiali się z ludzi, że wierzą temu, co pokazuje TV. Zdaje się, że nic od tego czasu się nie zmieniło.
gość
10 lat temu
Sam jest nie lepszy Rozbija się po ulicach w bardzo chamski sposób. Niestety miałam z nim do czynienia. NIE ZAJEŻDŻA SIĘ KOMUŚ DROGI TYLKO DLATEGO ŻE "GWIAZDA", ale w końcu jaki rząd takie gwiazdy.
bDZuencj
gość
10 lat temu
PO to najbardziej obłudna i cyniczna partia jaką Polska nosiła
gość
10 lat temu
Zigi jest naljepszy!!!!!!!!!!!! :*
Najnowsze komentarze (857)
boban
10 lat temu
a mi się podoba zdanie o Michniku bo to największy szkodnik w Polsce i takie głosy (ludzi znanych) są potrzebne żeby inni przestali bezkrytycznie czytać GW (sam kiedyś się zaczytywałem)
gość
10 lat temu
to niech nie chodzi co niedziela do kościoła i wygoni księdza-kolędnika od proga! znajdzie więcej naśladowców, to opustoszałe kościoły i plebanie zamienimy na coś społecznie użytecznego - szkoły, biblioteki, pływalnie...
gość
10 lat temu
PO to porażka - "najlepsza" była wypowiedź premiera dot. zakupów w BIEDRONCE. PiS to tragedia. Rząd powinien być rozliczany z niespełnionych obietnic.
Muniek na tak
10 lat temu
brawo Muniek ...tez byle za PO jestem z Lodzi , wychodze raz z psem rano patrze a tu orlik buduje ( nadzoruje)rodzony brat bylego juz ministra sportu wywalonego za ustawe antykorupcyjna... nepotyzm..zaklamanie ..syf
gość
10 lat temu
Następny p****t!
gość
10 lat temu
dokladnie,Kaczynski przynajmniej jest uczciwy a PO to sami zlodzieje i tyle
gość
10 lat temu
PO gorsze,zrobili z Polski dziadow
gość
10 lat temu
SLD zewnątrz czerwone a w środku zgniłe, PSL z zewnątrz zielone a w środku czerwone.
bDZuencb
miśBartoszek
10 lat temu
Ten facet wyleciał nieformalnie z programów publicystycznych za pijaństwo na koncercie wiadomo gdzie. On z niczego sam nie zrezygnował. To że napisał książkę przeraża. A jeśli chodzi o politykę to samo mówiono o Unii Wolności 10-15 lat temu. Po prostu Polacy głosując nie kierują się poglądami, ale czystym koniunkturalizmem. Moda jest na PO, bo PIS straszy? To myk! SLD fajnie wygląda w mediach? To myk! Unia Wolności partią intelektualistów? Myk! W telewizji te same gadające głowy popieraja hucznie wszystkich po kolei polityków i równie ostentacyjnie składają na koniec kadencji publiczną krytykę. Koniunkturalizm w połączeniu z wiarą w bajki, która się wiąże z niską świadomością społeczną i jeszcze niższym realnym wykształceniem. Ot i cały portret polskiego wyborcy. A pewnie i nie tylko polskiego. Natomiast panu Zygmuntowi to ja bym za wynurzenia natury etyczno-społecznej już podziękował. Gość się nawet do zwykłego zapicia nie był w stanie przyznać. BYŁ PITY ALKOHOL, ALE NIEWYKLUCZAM ŻE COŚ MI DOSYPANO. NO NIKOGO NIE OSKARŻAM. Retoryka pana K. użyta w błachej sprawie.
gość
10 lat temu
muniek to mądry facet i szkoda że kiedykolwiek dał sobą manipulować. ja też się boję kaczyńskiego ale jednak uczciwość i jasność sytuacji jest ważniejsza niż te krętactwa jakie funduje obecnie nam panująca PO. myślę że każdy kto ma coś na sumieniu boi się jakiegoś "kaczyńskiego", który jest gotowy walić prawdę między oczy i z uporem maniaka wytykać błędy
bezrobotny-be...
10 lat temu
Ty chyba sam nie wierzysz w to, co piszesz. Jestes pacholkiem Rydzyka i PiS-u
gość
10 lat temu
BRAWO!!! BRAWO, ŻE KTOŚ MA ODWAGĘ O TYM MÓWIĆ.
gość
10 lat temu
ma rację,odważny w ocenie!!!!!!!
gość
10 lat temu
a od kiedy ten sytary d***l, cpający, klnący, rozrabiający i setki panienek po koncertach - zabiera zdanie na temat polityki? Zeto muzyki, zero nowego wiec co teraz w Polsce najlepeij? Bluzgac. Ot całe artystyczne podejście.
...
Następna strona
bDZuencD