Trwa ładowanie...
Przejdź na

Smolarek uderzył Arboledę, bo... WKŁADAŁ MU PALEC W ODBYT!

442
Podziel się

"Próba włożenia komuś palca w pupę, to próba doprowadzenia kogoś do innej czynności seksualnej" – mówią prawnicy.

Smolarek uderzył Arboledę, bo... WKŁADAŁ MU PALEC W ODBYT!
bDZtMovF

W zeszłym tygodniu Ebi Smolarek został zawieszony na trzy mecze przez Ekstraklasę za to, że na boisku uderzył pięścią w twarz Manuela Arboledę. Kilka godzin później tłumaczył się dziennikarzom, że była to reakcja na zachowanie Kolumbijczyka, który... próbował włożyć mu palec w odbyt. Polonia Warszawa już zapowiedziała, że będzie się odwoływać od decyzji Ekstraklasy. Prawnicy uważają, że zachowanie Arboledy można ścigać sądowo i zakwalifikować jako próbę gwałtu.

Tego typu zachowanie, nawet próba włożenia komuś palca w pupę, to próba doprowadzenia kogoś do innej czynności seksualnej – mówi mecenas Piotr Paduszyński w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Gdyby pan Smolarek tak to odebrał, a sąd zakwalifikował w ten właśnie sposób, grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności. Wynika to z artykułu 197 kodeksu karnego paragraf 2. Przestępstwo ścigane jest na wniosek, więc pan Smolarek musiałby założyć sprawę.

Osobiście, już jako człowiek, a nie prawnik, nie dziwię się panu Smolarkowi. Taka reakcja na taką zniewagę jest całkowicie uzasadniona, nawet jeśli grozi za to pauza w trzech meczach. Każdy facet, i ja też takim jestem, musi bronić własnego honoru! – dodaje prawnik.

bDZtMovH

Zachowaniu Smolarka nie dziwi się również psycholog Monika Dreger. Twierdzi, że uderzenie pięścią w twarz było zrozumiałą reakcją na próbę gwałtu analnego na boisku.

Z psychologicznego punktu widzenia piłkarz Arboleda działał po to, by piłkarza Smolarka upokorzyć. Można to tłumaczyć dużą frustracją u tego pierwszego, bo jak sam mówi, często sam podlega prowokacjom, zachowaniom dyskryminującym. W ten sposób odreagowuje, a przy okazji deprymuje przeciwnika. To zachowanie obliczone na efekt - zrobię coś tak szokującego, by wywołać efekt. Dość drastyczny w tym przypadku, ale osiągnięty.

Trudno mi nawet przypuszczać, co może myśleć po wszystkim piłkarz Smolarek. Jest pewnie zaskoczony i wściekły zarazem, może nawet nie dowierzać, co się stało. Jego reakcja nie jest dla mnie zaskakująca, to po prostu odruch. Wtedy nie ma czasu na przemyślenie, czy zrobię dobrze, czy źle uderzając oprawcę w twarz, robi się to z automatu. Szczególnie wśród samców alfa takie zachowanie rywala uwłacza ich męskości. Nie można tu mówić o jego agresji, ale o bezwarunkowym odruchu. Bulwersujące jest na pewno to, że agresor nie poniósł żadnej kary. To tak, jakby kobieta, którą ktoś chciał zgwałcić, a ona uderzyła napastnika czymś ciężkim w głowę, poniosła karę, a niedoszły gwałciciel już nie.

Jak uważacie, komu należy się kara? Manuel nie będzie miał prawa narzekać teraz na szykany. Czeka go chyba ciężki czas...

bDZtMovN
bDZtMowi
KOMENTARZE
(442)
gość
10 lat temu
chory koleś, i jeszcze smolarek za to wszystko zapłacił. szkoda słów to była wielka zniewaga
gość
10 lat temu
hahahahahaha, rozbawiło mnie to. każdy wie,że Smolarek lubi wkładac komuś palce w pupkę, ale nie lubi jak jemu ktoś wkłada. Maniek ;*
gość
10 lat temu
jestem zniesmaczona tym newsem,no naprawde nie ma już o czym pisać?? fuj
bDZtMowj
gość
10 lat temu
piłkarze to cioty
gość
10 lat temu
noż kurcze, nic dziwnego, że kolesiowi strzelił. nie ma się nad czym zastanawiać. nawet gdyby miał 5 meczów siedzieć powinien zachować się tak samo. a niech agresorowi teraz sami wsadzą w tyłek..jakąś sprawę w sądzie hehe
Najnowsze komentarze (442)
enzo
8 lat temu
d***l arboleda to ciota jedzcie go wszedzie gdzie go zobaczycie patalach
hxjiqis
9 lat temu
IjK52F <a href=" [url= [link=
gość
10 lat temu
Twoja stara.
gość
10 lat temu
Zakompleksiony psutak nic nie warty.
gość
10 lat temu
ciekawe jaki miał w tym cel..?!
gość
10 lat temu
niech pokażą to zdarzenie, na pewno nagrali. Nie chce mi się w to wierzyć! na boisku?!
gość
10 lat temu
i bardzo dobrze Smolarek zrobił czarny też wyrwałby strzała ode mnie tym bardziej gdybym była facetem
gość
10 lat temu
hahahahahaha
bDZtMowb
gość
10 lat temu
Jedynym plusem Polaków jest ich świetne poczucie humoru ;d
gość
10 lat temu
Myślę, żemu jednak ten palec włożył. Taki spocony piłkarz, spocona dupka = świetny poślizg i warunki do analku
gość954
10 lat temu
jak Arbolede zamkną albo zawieszą to nie bedziemy mieli najlepszego obrońcy....Tylko on przejawia chęć do grania, w przeciwienstwie do co poniektorych reprezentantow polskiej pilki noznej.....
piłkarz
10 lat temu
tak to robimy: najpierw całuski w szatni,a potem lepkie paluszki na boisku.
gość
10 lat temu
Hehe...
gość
10 lat temu
hahahahaha
...
Następna strona
bDZtMowD