Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Serbska Doda" kupiła sobie wolność! Za 1,5 miliona euro!

512
Podziel się:

Piosenkarka Ceca wykorzystała swoje przyjaźnie z politykami. Zamiast siedzieć w więzieniu 15 lat, najbliższy rok spędzi w... swojej wilii.

"Serbska Doda" kupiła sobie wolność! Za 1,5 miliona euro!

Svetlana "Ceca" Rażnatović jest wielką gwiazdą w Serbii. Od 13. roku życia śpiewała tzw. turbo folk, czyli połączenie ludowych motywów z prostymi, dyskotekowymi podkładami i tekstami o miłości do mężczyzn i ojczyzny (odpowiednik naszego disco polo). Stałą się znana na całym świecie, gdy wyszła za mąż za zbrodniarza wojennego, Żeljko "Arkana" Rażnatovicia, oskarżanego przez Trybunał Haski o zbrodnie wojenne i ludobójstwo dowódcę słynnego paramilitarnego oddziału Tygrysów.

Ceca i Arkan dorobili się takiej fortuny, że piosenkarka mogła pozwolić sobie na kupienie drużyny piłkarskiej. W latach 1998-2003 była właścicielką pierwszoligowego klubu piłkarskiego FK Obilić. Sprzedała za granicę kilkunastu zawodników za łączną kwotę 2 milionów dolarów i około 3 milionów euro. Ani cent nie wpłynął jednak na konto klubu, a Rażnatović oskarżona została o defraudację tzch środków.

Na pierwszy rzut oka sprawa była wyjątkowo prosta, jednak proces ciągnął się ponad 7 lat! Ceca wykorzystywała swoje znajomości w świecie polityki. Jej przyjaźń z liderem Partii Jedności Serbii Draganem Markoviciem zaowocowała nawet konfliktem w koalicji rządowej. Marković zagroził bowiem wycofaniem poparcia dla wspólnych ustaw, jeżeli śledztwo w sprawie piosenkarki nie zostanie opóźnione. Dodajmy, że oprócz malwersacji, Ceca była również oskarżana o nielegalne posiadanie broni.

Wyrok, który zapadł kilka dni temu, nie satysfakcjonuje jednak ani oskarżycieli, ani śledzącej sprawę serbskiej opinii publicznej. Rażnatović zamiast spędzić w więzieniu 15 lat, za karę tylko przez rok będzie przebywała... we własnej willi. Stało się tak, bo zgodziła się zapłacić 1,5 miliona euro kary. Biorąc pod uwagę majątek, który odziedziczyła po mężu, nie jest to wygórowana kwota.

To bardzo niebezpieczny precedens - mówi serbski prawnik, prof. Vesna Rakić Vodinelić z Uniwersytetu Belgradzkiego. Oznacza to bowiem, że ludzie bogaci i sławni będą mogli łatwo uniknąć sprawiedliwości.

Chętnym zapoznania się z jej twórczością, polecamy teledyski Cecy :)

KOMENTARZE
(512)
gość
11 lat temu
No, prawie jak doda, ona tez ma obwisle d****o z celulitem :)
gość
11 lat temu
hahah pracuje z jednym chłopakiem z kosova i on twierdzi ze to najpiękniejsza kobieta na świecie :) hmm kiedyś az sprawdzałam co to za jedna tak nią był zachwycony no ale teraz już wiem o kim mowa
gość
11 lat temu
SERBSKA MUZYKA JEST WIELKA
gość
11 lat temu
masakra...
gość
11 lat temu
ten tyłek mnie będzie straszył w nocy
Najnowsze komentarze (512)
gość
5 lata temu
dodzie to do Cecy duuużo brakuje;) kto widział na żywo ten wie atmosfera na koncertach nie da się porównać, publika macha narodowymi flagami, śpiewają i znają słowa wszyscy, a spektrum wiekowe od 15 do 60 lat, teksty które śpiewa do poezja wysokiej próby osadzona w jej i wielu serbskich życiorysach Ceca jest wdową po zamordowanym dowódcy - Antarze- , dowódcy paramilitarnego oddziału Tygrysów Željko Ražnatoviciu . śpiewa bez playbeck'u i wypada na żywo lepiej niż w transmisji
gość
7 lat temu
przepiękny tyłeczek
gość40
7 lat temu
przepiękny tyłeczek
gość
11 lat temu
Czego oni słuchają w tej Serbii?
gość
11 lat temu
okropieństwo
gość
11 lat temu
właśnie ale kupa ale normalnie śmierdzi
gość
11 lat temu
OJEJ, JAKIE OKROPNE D****O. OD SIEDZENIA W PACE :)
gość
11 lat temu
Nie obrażajcie Dody!!! Ma ładniejszy tyłek i o wiele ładniejszą twarz a na sukces sama pracuje!
gość
11 lat temu
celluliut jest okropny
gość
11 lat temu
aż się ciśnie na usta... JAKI KALAFIOR!!!
gość
11 lat temu
obrzydliwa m*****a...
gość
11 lat temu
jaki celulit
gość
11 lat temu
ale pasztet na zadzie!
gość
11 lat temu
fujjjj !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie