Trwa ładowanie...
Przejdź na

Żąda 50 tysięcy od domu kultury... za użycie słowa "DODA"!

1607
Podziel się:

Na miejskiej imprezie parodiowano m.in. Presleya, Marilyn Monroe, Rodowicz i Rabczewską. Napisano o tym na plakacie i...

Żąda 50 tysięcy od domu kultury... za użycie słowa "DODA"!

Mimo zapewnień o byciu zdystansowaną do samej siebie, Doda jest wyjątkowo wrażliwa na to, jak wyraża się o niej publicznie. Przekonali się o tym raperzy z Grupy Operacyjnej, z którymi nadal procesuje się za nazwanie jej w piosence "blacharą", która "rży jak koń" czy "blond bilboardem" i "żywym banerem". To nie wszystko: właśnie pojawiła się informacja, że Rabczewska żąda od domu kultury w Skoczowie koło Cieszyna... 50 tysięcy złotych za użycie na plakacie reklamującym miejską imprezę słowa "Doda".

O co poszło? Otóż z okazji 44. Dni Skoczowa zorganizowano tradycyjny festyn z niebiletowanymi koncertami. Wśród różnych towarzyszących atrakcji pojawił się także występ pt. "Inwazja gwiazd" - jak reklamowano na plakacie: "wśród nich Presley, Monroe, Kupicha, Rodowicz, Doda...". Mimo że takiej informacji zabrakło, chodziło o program artystyczny przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Była to parodia znanych osób, z którymi grupa prezentowała się w całym regionie.

Pokazujemy znane osoby z lekkim przymrużeniem oka - powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Janusz Legoń, kierownik bielskiego teatru. Aktorzy występują w charakterystycznych dla nich strojach, ale nie ma mowy o obrażaniu kogokolwiek.

Dni Skoczowa okazały się dużym sukcesem, a występ parodystów wyjątkowo przypadł do gustu lokalnej widowni. Jednak kilka dni temu do Miejskiego Centrum Kultury "Integrator" przyszło pismo od przedstawicieli Rabczewskiej. Żądają oni 50 tysięcy złotych za bezprawne ich zdaniem użycie słowa "Doda" na plakatach reklamujących świeto miasta. Nie trzeba chyba dodawać, że dla małej miejscowości to gigantyczna kwota.

Jak argumentował menedżer Doroty, Jarosław Burdek w rozmowie z GW, jej wizerunek jest wart kilka milionów złotych. Jego zdaniem zdarza się, że organizatorzy imprez masowych wykorzystują go w nieuprawniony sposób, sugerując, że Rabczewska się na niej pojawi, chcąc ściągnąć w ten sposób jak najwięcej widzów. - Takich spraw mamy teraz kilka - twierdzi.

Jak twierdzą osoby ze skoczowskiego domu kultury, na razie analizują przysłane im pismo. Jednak zdaniem Janusza Legonia z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, trudno sądzić, aby ktoś czytając taką informację na plakacie mógł spodziewać się występu "prawdziwej" Dody.

Jeżeli strony konfliktu nie dojdą do porozumienia, sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1607)
gość
11 lat temu
ale sie ośmieszyła buraczyca
gość
11 lat temu
Serio? No to naiwni jesteście, widocznie rozumu Bozia nie dała, jak obok Elvisa i Monroe była Doda a Wy to kupiliście że w tak zacnym i -martwym- gronie prawdziwa Doda wystąpi:)
gość
11 lat temu
co takiego chciałaś powiedzieć,szmatko wsiowa,bo to na razie bełkot jedynie wychodzący z twojego pustego mózgu,analfabetko wielbiąca takie same analfabetki jak ty.....
gość
11 lat temu
No wlasnie!
gość
11 lat temu
materialistka je*ana.Oj,naiwni fani Rabczewskiej,szkoda mi Was, naprawdę
Najnowsze komentarze (1607)
gość
10 lat temu
Aż strach DODAć komentarz :{
gość
11 lat temu
Bez kitu Piszczałka ;)
gość
11 lat temu
Na tym zdjęciu wygląda jak Diabeł Piszczałka Obłędnie
gość
11 lat temu
kto z mistrzów ?? !! (ale naprawde delikatna elfica)
Corrigan
11 lat temu
"Jego zdaniem zdarza się, że organizatorzy imprez masowych wykorzystują go w nieuprawniony sposób, sugerując, że Rabczewska się na niej pojawi" - razem z Elvisem i Monroe?
gość
11 lat temu
teraz juz nie wystepuje na prowincjach.
gość
11 lat temu
aż strach DODAć komentarz.
gość
11 lat temu
o kurcze ja mam kota o imieni dzaga
gość
11 lat temu
ta parodia była lepsza od niej :d
gość
11 lat temu
zal mi jej tej idiotki głupiej !!!!!!!!!!!!!!!! wszystko robi zeby mowili o niej !!!
gość
11 lat temu
doda chyba lubi legolasa z wladcy pierscieni
gość
11 lat temu
Jak doda wyra wsądzie to ja ich pozwę za bezprawne uzycie słowa Presley bo od dziś mam taką ksywkę
gość
11 lat temu
Dodzie od nadmiaru pudru robią się zmarszczki :)
gość
11 lat temu
gdyby doda zjawiła się na DS to chyba nie byłoby żadnej widowni. a zresztą 'królowa' nie przyjechałaby do takiego Skoczowa, no bo przecież to tylko Skoczów, co innego np. Warszawa..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie