Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Okradziono mnie na 5 milionów!" MOJA SZTUKA PORUSZA"

390
Podziel się

"Najwięksi zostali odkryci po śmierci. To, co piszę, jest ponadczasowe" - chwali się Rubik.

"Okradziono mnie na 5 milionów!" MOJA SZTUKA PORUSZA"
bDYyvNYl

Na początku listopada ukaże się szósta (!) z kolei płyta Piotra Rubika. Tym razem na jego krążku o jak zwykle gustownym tytule (Opisanie świata według Marco Polo) zabrzmią nie tylko orkiestra i chór, ale także gitara elektryczna, basowa, akustyczna z perkusją. Rubik twierdzi, że pracował nad materiałem ponad rok i skomponował ponad dwadzieścia piosenek.

W wywiadzie udzielonym Newsweekowi Rubik przyznał, że nagrał "płytę o miłości". Rubik nie byłby sobą gdyby nie uderzył w pompatyczny ton. Twierdzi całkiem na serio, że nowa płyta powstała, żeby... "nauczyć ludzi rozmawiać o miłości". Przy okazji poskarżył się na szykanujące go wytwórnie płytowe:

Wzniośle nie. Poruszająco tak. Sztuka musi poruszać. I moja porusza. To też zasługa wybitnych autorów tekstów, z którymi pracuję: m.in. Zbigniew Książek, Roman Kołakowski, Jacek Cygan, ale pisałem też przecież do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Wiem, że młodzi artyści mają problem z repertuarem, co widać w różnych talent show - mówi Rubik i przyznał, że kilka razy próbował nawiązać współpracę z młodymi artystami: Czasami próbuję, ale z reguły ubiega mnie jakaś wytwórnia płytowa, która wydaje zakaz śpiewania u Rubika. Ci młodzi ludzie są zniewalani przez wytwórnie, podpisują jakiś złodziejski kontrakt i nie mogą nigdzie indziej gościnnie występować.

bDYyvNYn

Szacuję, że przez ostatnie siedem lat okradziono mnie na jakieś pięć milionów złotych - dodał. W tym biznesie wielu oszukuje na każdym kroku. Na Słowacji na przykład jest spory boom na Piotra Rubika. W czerwcu miał być kolejny wielki koncert, bilety zostały sprzedane, a organizator koncert odwołał i pieniędzy za bilety nie zwrócił.

Rubik ma ambitne plany. Do pięćdziesiątki zamierza podbić świat, a potem zostać jednym z największych kompozytorów:

Los kompozytorów jest taki, że ci najwięksi zostali odkryci dopiero po śmierci. To, co piszę, jest – mam nadzieję – na tyle ponadczasowe i klasyczne, że za sto lat będzie zrozumiane.

Podzielacie uwielbienie Rubika, którym darzy siebie?

bDYyvNYt
bDYyvNYO
KOMENTARZE
(390)
Dejmont
10 lat temu
już zawsze będzie znany z klaskania.
gość
10 lat temu
to idż do sądu,a nie płacz w tabloidach
gość
10 lat temu
Jest super !! jedyny normalny w tym show biznesie . tworzy soć wartościowego a nie 3 wyrazy na krzyż że nie wiadomo o co chodzi .
bDYyvNYP
gość
10 lat temu
najbardziej zachwyca się sam sobą, jestem mądry, śliczny i utalentowany tylko wy sie nie znacie
Hm.....
10 lat temu
Mnie się wydaje, ze takie slowa o sobie samym dowodzą czegoś wrecz przeciwnego...
Najnowsze komentarze (390)
gość
8 lat temu
Macie rację - ma za wysokie mniemanie o sobie , ponosi go bo ma dużo kasy- po prostu odwala , ale jego muzyka MI SIĘ PODOBA !!!
gość
8 lat temu
co za p****t nadety..nigdy go nie lubilam z ta jego sacro-polo muzyczka
kaska
8 lat temu
raczej przecenia siebie.Ma kompleks wyższości.
gość
9 lat temu
Mówią, mówią, mówią, że...że to wszystko kiedyś skończy się....u mnie się właśnie skończyło...rozwiązałem umowę z cyfrą plus, po długoletnim związku. Miarka się przebrała, nie chce już byc dalej zdradzany przez nią, a poza tym jest strasznie droga w utrzymaniu! dlatego powiedziałem dość i koniec. I Ty masz taka możliwość do 15.03 bez żadnych konsekwencji!!!:)
gość
9 lat temu
jestescie nienormalni, wolicie sluchac dody co lata z p***a na wierzchu, albo innego szajsu. nie doceniacie prawdziwego talentu, i prawdziewj sztuki. Rubik to artysta,może troszke zapatrzony w siebie, ale tworzy coś wspanialego i cos pięknego. Niestety nie zostaje u nas doceniany a szkoda. Ja kocham jego muzyke a wy mowcie sobie co chcecie, zazdroscicie i tyle.
gość
10 lat temu
K-r-wa myślałem, że to na zdjęciu to Rihanna
gość
10 lat temu
no cóż, ale talentu nie można mu odmówić
gość
10 lat temu
A JA GO SZANUJE PRACUJE CZŁOWIEK, TWORZY, WKŁADA W TO SERCE I SŁUCHA SIE TEZ Z PRZYJEMNOŚCIA PRAWDZIWY TALENT SAM SIE OBRONI NIE MUSI POKAZYWAĆ DUP.Y NA ESTRADZIE, NADMUCHIWAĆ MONSTRUALNYCH CYCÓW ALBO JĄTRZYĆ I PONIŻAĆ LUDZI NA PLOTKARSKIM PORTALU TO JEST DOPIERO ŻENUJĄCE ZAJĘCIE
bDYyvNYH
gość
10 lat temu
jednym słowem - tragedia
cienki jesteś
10 lat temu
a nie ponadczasowy
gość
10 lat temu
a na zdjęciach jak pudelek .Pudelek w pudelku,,,
gość
10 lat temu
jak on wygląda ....
gość
10 lat temu
samouwielbienie to największy egoizm .Egoista i fanatyk siebie .Wypłynął nie wiadomo z kąd i kiedy dokładnie .Ponadczasowy...podbije świat, a w głowie tylko kasa ,kasa,kasa to jego muza..
gość
10 lat temu
oj mordka..narcyza przerobiona chirurgicznie..zdziwione oczka ...i pewnosc ,ze jest najlepszy..
...
Następna strona
bDYyvNZj