Trwa ładowanie...
Przejdź na

Skrzynecka nie dostała pensji od 13 MIESIĘCY!

130
Podziel się:

Właściciel Teatru Bajka zniknął z pieniędzmi... "Graliśmy przy pełnych salach!" - oskarża.

Skrzynecka nie dostała pensji od 13 MIESIĘCY!
bECmuAUl

Policja w warszawskim Śródmieściu otrzymuje kolejne zawiadomienia od osób poszkodowanych przez Grzegorza Biskupskiego. Co się stało? Otóż dyrektor Teatru Bajka... zniknął z pieniędzmi. Aktorzy i pracownicy instytucji od kilkunastu miesięcy nie otrzymali należnych im wypłat.

Myśmy od dawna wiedzieli, że to wszystko zaraz padnie. Nie płacił obsłudze, artystom, odwoływane były spektakle. Tam były pełne sale, dwa spektakle dziennie. Niemożliwe, żeby teatr po prostu splajtował – mówi informator Gazety Wyborczej.

Bajka zalega na 134 tysiące złotych. Jeśli nie odda tych pieniędzy, właściciela czekają pozew i eksmisja z lokalu – mówi dziennikarzom Mateusz Dallali, rzecznik śródmiejskiego Zakładu Gospodarki Nieruchomościami.

bECmuAUn

Ale to tylko wierzchołek góry długów.

Wśród poszkodowanych osób jest Katarzyna Skrzynecka, która jest przekonana, że problemy finansowe instytucji są o wiele poważniejsze, niż przedstawia to Gazeta. Sama nie otrzymała należnych jej pieniędzy od ponad roku.

Większość aktorów i pracowników teatru nie otrzymywała swoich pensji niemal od początku 2011 roku. A niektórzy - podobnie jak ja - ostatnie należne za swą pracę wynagrodzenie otrzymali we wrześniu 2010 roku – napisała na Facebooku. Każdego miesiąca graliśmy kolejne spektakle przy pełnych salach. Zaległości finansowe nie zostały dopełnione do dziś, a teatr został zamknięty do odwołania. Wielomiesięczne wpływy ze świetnie prosperujących przedstawień zniknęły bez śladu wraz z odpowiedzialnym za tę defraudację Grzegorzem Biskupskim - pełnomocnikiem Teatru Bajka.

W tajemniczych okolicznościach ukrócona została wszelka możliwość skontaktowania się z teatrem i wyjaśnienia sytuacji. Aktorzy wyrażają swoje ogromne ubolewanie i nie ponoszą za ten stan rzeczy odpowiedzialności. Jesteśmy poszkodowani, podobnie jak setki oszukanych widzów i podobnie jak oni wierzymy, że wszystko zostanie wyjaśnione na drodze sądowej.

bECmuAUt

Skrzyneckiej wtóruje inny aktor związany z Teatrem, Stefan Friedmann: Nie wiem czy tam jest prąd gdzie przebywa prezes Biskupski, ale jak jest tak dobrze jak mówi nieznany mecenas, to niech się odezwie. Pogadamy posłuchamy. Nasze rozliczenia są wielokrotnie wyższe, niż podawane przez mecenasa. Może się mylimy. Może krzywdzimy niewinnego człowieka. Bardzo proszę o kontakt. To trzeba wyjaśnić. Nieprawdaż? W imię prawa i kultury – skomentował sprawę na swojej ścianie.

Cóż, brak prądu nie może być dobrym znakiem. Podobnie jak zniknięcie w obliczu takich długów.

bECmuAUO
KOMENTARZE
(130)
Pavliman
10 lat temu
her muscular boyfriend surly got money for their child ;)
gość
10 lat temu
jak można pracować przez rok za darmo
gość
10 lat temu
o matko, Friedmann napisał ,,nieprawdaż" oddzielnie?? w życiu bym się nie spodziewała! świat się kończy - żeby pudel musiał poprawiać tak wielkiego aktora...
bECmuAUP
gość
10 lat temu
to pudel informuje
gość
10 lat temu
a procenty lecą :D jak dostaną rachunek to się pos*ają !! trza płacić na czas a ten kto się spóźnia to d*pa
Najnowsze komentarze (130)
gość
10 lat temu
afiszuje sie ta ciazo zebys urodzila z 10-oro,uwazasz sie za pepek swiata,a kogo to interesuje,wstydz sie,ile ty masz lat wstyd ze ty w tym wieku wciazy,reklame robisz brzuchem
gość
10 lat temu
i dobrze moze zrozumiesz innych ludzi biedujacych,oszukanych,naucz sie oszczedzac,a nie zyjesz dzisiejszym dniem,co ci juz zabraklo,to pod kosciul,co to kogo obchodz wszystkich was to powinno spotkac,moze by was nauczylo zyc,a nie prowadzic zycie rospustne
gość
10 lat temu
Nie interesuje Cię jej życie to tego nie czytaj, niech czytają zainteresowani!!! I po Twoim problemie wstrętny zazdrośniku!
gość
10 lat temu
Tak jest i będzie dopuki nie podpiszemy umowy ekstradycyjnej z góralmi ze wzgórz Golan
gość
10 lat temu
B I E D A C T W O!
gość
10 lat temu
niech zobaczy jak to jest żyć ona nie dostała 13 miesięcy a ludzie całe życie żyją za najniższą krajową
gość
10 lat temu
NA 100 % TO FACET!!!!!!!!!!!!!!!! NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ, TEN NIBY GOŚĆ PRZY NIEJ TO TEŻ KOBIETA BO WIDAĆ PO RYSACH TYLKO NA GORSZYCH KOKSACH BO AMERYKAŃSKICH
gość
10 lat temu
obsługa spektakli też nie dostała wypłaty
bECmuAUH
gość
10 lat temu
przecież to bajka
gość
10 lat temu
i co z tego jak na koncie ma tyle ze wystarczy jej jeszcze na 1013 miesiecy
gość
10 lat temu
Właśnie" w państwie prawa", ale raczej bezprawia na 100 %
gość
10 lat temu
Matko, przeczytałam część tych kulturalnych komentarzy i jak zawsze było mi trochę wstyd, że czytam coś tak głupiego jak Pudelek, to teraz tym bardziej czuję się zażenowana. To wspaniale móc tak bezkarnie obrażać ludzi, co? Chyba niektórzy czytelnicy tylko dla tego żyją, by swoje życiowe frustracje wyrazić pod kątem ludzi, którzy nie mają się jak obronić. Pasztet to wy macie zamiast mózgu.
gość
10 lat temu
Miałam do czynienia z tym teatrem. Potwierdzam, że to oszuści! Szkoda, że nawet w "kulturze" tacy są...
gość
10 lat temu
ludzie co za prostactwo w was siedzi gdy piszecie te wstrtne złośliwości obrzydlistwo no ,ale anonimowo możecie pokazać co naprawde w was siedzi bo gdyby nie to, to grali byście poziom ,którego tak naprawdę nie macie ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECmuAVA
bECmuAVB
bECmuAVC
bECmuAVD
bECmuAVE
bECmuAVj