Trwa ładowanie...
Przejdź na

Aktorzy pozywają Bajkę. 56 spraw w sądzie!

110
Podziel się:

"Ci ludzie zostali z niczym. To skandal!" Proponują im... dalszą pracę za darmo.

Aktorzy pozywają Bajkę. 56 spraw w sądzie!
bECmysER

Oszukani przez prezesa Teatru Bajka, Grzegorza Biskupskiego aktorzy i pracownicy techniczni, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i dochodzić swoich praw przed sądem (i w tabloidach).

W sądach toczyło się lub toczy 56 spraw z udzialem Teatru Bajka - potwierdza w rozmowie z Super Expressem Maciej Gieros z seksji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie. 7 spraw dotyczy kwot od 70 tysięcy wzwyż.

To oznacza, że zbowiązania finansowe Teatru Bajka mogą sięgać nawet miliona złotych.

bECmysET

Przecież tutaj nie chodzi tylko o aktorów. Ale są jeszcze garderobiane, obsługa techniczna... - wylicza jedna z oszukanych aktorek, Andżelika Piechowiak, która już złożyła dokumenty w sądzie. Mnóstwo ludzi, dla których ten teatr był jedynym miejscem zatrudnienia. Tylko stąd mogli liczyć na pensje. Zostali z niczym. To skandal!

Pan Biskupski nie ukradł pieniędzy i nie uciekł z nimi. Powstały zaległości finansowe - broni spółki jej pełnomocnik, radca prawny Michał Brach. Utrzymanie teatru niesie za sobą koszty. Pieniądze np. z biletów szły właśnie na utrzymanie teatru, ale nie znam dokładnych rozliczeń. Na pewno trafiały one na konto spółki i nie zostały wykorzystane przez pana Biskupskiego na cele prywatne. Trwają prace nad restrukturyzacją długów. Chcemy pójść na układ z wierzycielami... Mniej więcej miałoby to wyglądać tak, że otworzymy teatr, będą grać ci aktorzy, on zacznie zarabiać i wtedy, jak będą dochody, zaczniemy spłacać im zaległości.

Czyli innymi słowy oszukani aktorzy na pokrycie swoich wierzytelności muszą zapracowac sami. Niestety, już wiele razy się na tym sparzyli.

Takie rozwiązanie problemu słyszeliśmy już w styczniu - mówi oburzona Katarzyna Skrzynecka, która nie dostała pensji od ponad roku. Dokładnie to samo mówiono nam i uwierzyliśmy, i graliśmy.

bECmysEZ

Zdecydowalibyście się na ich miejscu na dalszą pracę za darmo?

bECmysFu
KOMENTARZE
(110)
gość
10 lat temu
szkoda aktorów,ale nie oni jedni nie dostali kasy za pracę!
gość
10 lat temu
W Polsce wszystko jest możliwe- dlatego tam nie mieszkam
gość
10 lat temu
fajne spektakle tam byly
bECmysFv
gość
10 lat temu
Na biednych nie trafiło. Sama ciocia Skrzynka mogłaby kupić nas z rodzinami i jeszcze by jej na waciki ze złota zostało.
gość
10 lat temu
To nie dyrektor,,,to maszyna do polykania cudzej kasy,,,Gnac GO!Staruch na starosc zbiera money do wyjazdu na Tajlandije...
Najnowsze komentarze (110)
Paula1943
8 lat temu
Witam, chętnie pomożemy w napisaniu prac maturalnych, zaliczeniowych, licenjackich, magisterskich. Oferujemy bardzo przydatne materiały dydaktyczne. Niedrogo i solidnie. Czas realizacji nie jest dla nas problemem. Już nie musisz się martwić, że nie zdążysz w terminie oddać swojej pracy. pomocedydaktyka@wp.pl Oferujemy przystępne ceny i solidne wykonanie.
Miś Uszatek.....
10 lat temu
Nie piszcie tu nic na temat tego szamba.To będzie Solidarność Zespołu Technicznego Sceny. Bo tylko oni wiedzą ile muszą się napier... na scenie.Aktor to kto???? Są podobni do tego teatru co upad.A to Bajka już....
Moja Stara za...
10 lat temu
Dobre . ; p
gość
10 lat temu
Takiej starej indiance jak skrzynecka tez bym nie zaplacil :P
gość
10 lat temu
ja tez czekam na kase.. zwrot za łowców B.. Niby 180 zl ale zawsze cos
gość
10 lat temu
"seksji prasowej" :D
gość
10 lat temu
na biednych nie trafiło na kontach m aja krocie niech nie uzalaja sie nad sobą, gorzej jak banki padna to nic im nie zostanie, niech się poczuja jak przeciętny kowalski, a nie biadolic a zarobic 1000 zl i przeżyj artysto
gość
10 lat temu
niech dochodzą swoich praw, mają do tego pełne prawo i zapewne na piśmie umowy więc ktoś powinien zacząć coś robić z takimi jak on.
bECmysFn
gość
10 lat temu
Po roku się zorientowali ,że nie maja pieniędzy za granie w teatrze bajka-szok bo to bajka jest co opowiadają aktorzy.TO TRZEBA UMIEĆ ZAGRAĆ
gość
10 lat temu
co robili wszyscy pracownicy teatru.Klapki na oczach wszyscy mieli.Piszcie na temat..nie dostawali kasy przez rok i dopiero teraz mówi się o tym....Bzduryyyyyy
gość
10 lat temu
To jest totalne opowiadanie bzdur.Gdzie byli jak nie dostawali kasy.Konta pękają im w szwach,ze nie mogą doliczyć się kasy na kącie...Żenada artyści....tyle szmalu ciągniecie za role ze teatr finansowo pada
asesor
10 lat temu
tak nie odzyskaja tej kasy. egzekucja bezskuteczna.
gość
10 lat temu
a gdzie mieszkasz, że ci lepiej?
gość
10 lat temu
Dyć komunizm się skończył ! Dymać za darmo !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECmysGg
bECmysGh
bECmysGi
bECmysGj
bECmysGk
bECmysFP