Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kobuszewski ma głodową emeryturę? 1200 zł!

1625
Podziel się

Po 55 latach pracy zawodowej.

Kobuszewski ma głodową emeryturę? 1200 zł!
bDYcuSiJ

Aktorzy, aktorki, piosenkarze i wokalistki w trakcie swojej kariery zazwyczaj zarabiają wystarczająco dużo, aby żyć na dość wysokim poziome. Mogłoby się wydawać, że artyści, którzy osiągnęli odpowiedni status, a ich nazwisko jest rozpoznawalne nie muszą więc martwić się o emeryturę. Okazuje się, że problem ten dotyczy nie tylko zwykłych emerytów, ale również "żywe legendy", do których z pewnością można zaliczyć Jana Kobuszewskiego.

Aktor wyznał, że po tym jak ZUS po 55 latach pracy zawodowej wyliczył mu emeryturę w wysokości 1200 złotych uznał, że woli nadal pozostać czynny zawodowo. Nie ma chyba nawet specjalnego wyboru.

Nie przeszedłem na emeryturę, nie pobieram jej. Jestem trochę rozżalony na państwo - powiedział Super Expressowi. Nie chcę brać takiej emerytury, ale może komuś te niepobrane przeze mnie 1200 zł się przyda.

bDYcuSiL

Jak wielu polskich aktorów czeka podobny los?

bDYcuSjm
KOMENTARZE
(1625)
gość
10 lat temu
moja babcia ma 900 a przepracowała całe życie, część dnia na polu, część w piekarni, bo dziadek sobie polewał i musiała zająć się całym gospodarstwem w tym trójką dzieci, więc..
gość
10 lat temu
dlatego powinno się odkładać kasę jak jest możliwość bo niestety, ale na emerytury nie możemy liczyć :/
gość
10 lat temu
Panie Janie. Trzeba było wziąc i przekazać na biedne dzieci. Pozostawienie w ZUS jakichkolwiek pieniędzy to marnotrawstwo
bDYcuSjn
gość
10 lat temu
powiem tylko jedno wlasnie leci kabarecik
gość
10 lat temu
Przepraszam,ale to teraz tak wyglada.Kiedys mieli sie wszyscy dobrze.
Najnowsze komentarze (1625)
ERER
9 lat temu
EJ Kobuszewski --nie kombinuj :) Masz przecież kase ze skoku na blok w Alternatywach 4.
gość
9 lat temu
no coż dlaczego jemu należy się więcej??? przez swoje życie mógł zarobić dużo więcej niż moja babcia. renta coś ponad 500 zł i jak tu żyć?? nic tylko wyjechać z kraju!! zarobić i odłożyć i tam żyć. mam rodzine w anglii mieszkają tam rok, mają wynajęty duży dom, dwa samochody i 2 dzieci. a ja? rok w małżeństwie, wynajęte małe mieszkanie.. i nic więcej! szok jak ludzie w innym kraju mogą żyć lepiej niż my.
gość
9 lat temu
polska szara rzeczywistość. ja kończę studia i nadal nie chce mnie nikt zatrudnić...ach cóż trzeba szukać szczęścia za granicą!! i tak wczesniej czy poźniej tusk i cała armia sprzedadzą polskę niemcom!! haha
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
Skandal i tyle, nie tylko w przypadku emerytury pana Jana!
gość
10 lat temu
czyli uczciwy był. wszystkie komuszki i układczyki mają wysokie emerytury.
gość
10 lat temu
Panie Janie - jest Pan cudowny! A kraj taki, jacy jego mieszkańcy...
gość
10 lat temu
powiem tak po 40 latach jako nauczyciel oraz wychowawca w DD,praca przez 10 lat 2 etaty ,soboty ,niedziele i dyżury nocne .mamraz tyle ale zero oszczędności bo od pierszego do pierszego jako wdowa z 2 dzieci po tasówkarzu.syn miał 5lat temu 480zł renty rodzinnej.niskie składki mała emerytura.bardzo cenie dorobek Pana Kobuszewskiego ,jestem pewna miał tłuste lata i teraz może z tego żyć.
bDYcuSjf
gość
10 lat temu
Wszyscy artyści dużego i małego formatu dostali na starość emeryturę na waciki! I nikt się tym nie martwi ani Panowie rządzący ani organizacje artystyczne- jest to skandal!
gość
10 lat temu
taki talent, taka sława... a oni wycenili go na 1200... ciekawe czy na podstawie gaż czy czego..
gość
10 lat temu
ale jemu należy się więcej
gość
10 lat temu
niestety takie są realia w tej polsce tylko politycy pewnie żyją jak pączki w maśle sobie od gęby nie odejmą ale nam szarym ludziom i tym co j***ą przez cale życie tak!!! jesteśmy daleko w tyle z wieloma rzeczami wstyd!!
gość
10 lat temu
Biedaczysko, a ja zarabiam 960 zł. Chyba się podzielę jak Jemu nie starcza bo mi musi!!!!!!!!!!!! Jak wielu innym.
gość
10 lat temu
Wszyscy artyści wykonują wolny zawód. Zarabiali i zarabiają chorrendalnie duże pieniądze ale jakoś tak potrafią zakombinować aby składkę do ZUS a tym samym podatek należny państwu odprowadzać jak najmniejszy. I to dlatego wszyscy artyści mają takie " głodowe emerytury" A domy za grube miliony to skąd się u nich wzięły? Jak słyszę takie miauczenie i biadolenie naszych artystów to chce mi się rzygać. Dobrze kiedyś oszukiwało się " komunę" to teraz ma się taką emeryturkę.
...
Następna strona
bDYcuSjH