Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zmarł twórca Red Bulla!

347
Podziel się

Zarobił na nim 5 miliardów dolarów.

Zmarł twórca Red Bulla!
bDIorLnV

W sobotę w Bangkoku zmarł jeden z najbogatszych ludzi w Tajlandii, któremu zawdzięczamy jeden z najsłynniejszych napojów energetycznych na świecie. Chaleo Yoovidhya miał 90 lat i stał się miliarderem dzięki opracowaniu receptury Red Bulla. Nad składem napoju, założyciel firmy farmaceutycznej TC, pracował ponad 30 lat. Udało mu się stworzyć Krating Daeng (co w języku tajskim oznacza "czerwony byk"), który błyskawicznym tempie stał się bardzo popularny wśród kierowców tirów oraz osób pracujących nocą.

Z Chaleo Yoovidhyą skontaktował się biznesmen z Austrii, Dietrich Mateschitz. W 1984 razem ze swoim nowym wspólnikiem założył firmę, która zajął się rozpowszechnianiem napoju na całym świecie. W błyskawicznym tempie firma podbił on rynek. Obaj właściciele stali się także posiadaczami dwóch zespołów Formuły 1: Red Bull Racing i Scuderia Toro Rosso. Według magazynu Forbes pod koniec życia tajlandzki farmaceuta posiadał majątek o wartości 5 miliardów dolarów.

bDIorLoy
KOMENTARZE
(347)
TKau0d finrz...
8 lat temu
TKau0d finrzvazqlob
usow77 xwdnx...
8 lat temu
usow77 xwdnxeqbdtvr
LNTVo1 ewtsj...
8 lat temu
LNTVo1 ewtsjcpxdsme
bDIorLoz
MediaFun fl...
8 lat temu
MediaFun flimik z notki zniknął, ale dodałeś go w konaetmrzu nadal figuruje pod oznaczonym w piśmie z TVN aresem, więc nie spełniłeś ich prośby ;)Nie jestem prawnikiem, ale jak ktoś w mojej firmie zrobi dziwną fotkę firmowym aparatem to mam do niej prawo?Zachowanie Pudelka jest bezczelne wiedzą, że zaraz będą musieli usunąć a jednak publikują Co do Pana Durczoka czlowiek z klasą tak się nie zachowuje nawet jak jest wku rzony po tym właśnie można poznać intelektualistę, bo niby po czym innym? zresztą przecież każdy widzi ze to kawał gdbura;)PS Twf3j blog jest świetny, z przyjemnością tu zaglądam. Pozdrawiam.
gość
8 lat temu
Smutno umierać jak się ma tyle kasy
gość
9 lat temu
a co Chiny mają z tym artykułem wspólnego??? w tekście pojawiają się nazwy dwóch państw: Tajlandia i Austria. czytanie ze zrozumieniem się kłania.
gość
9 lat temu
Tajlandia to bardzo biedny kraj (byłam). Mógłby te 5 mld dolarów zapisać na tajskie dzieci.
gość
9 lat temu
czego to w chinach nie wymyślą, już wiemy jakiej jakości jest ten napój..
gość
9 lat temu
Zainteresowany łatwym zarobkiem? Wbijaj na stronę dobryzarobek.pl/index.php?id=366400287a71104104e8e1b34a6dd415 i zacznij zarabiać! Przeczytaj, nic nie tracisz jedynie 10 min swojego czasu, a możesz dużo zyskać!
gość
9 lat temu
współczuję, ale ucz się pilnie. wiedza jest fajna, pomaga wyostrzyć żart i zapewni Ci ciętą ripostę na każdy temat :D
pizdus plastu...
9 lat temu
redbull dodal mu skrzydel ,,,i odlecial
cycu nie bój ...
9 lat temu
i c**j to kogo obchodzi ile masz klasówek xdd
Level
9 lat temu
[*] R.I.P świat już niebędzie taki sam .
bDIorLor
gość
9 lat temu
RedBull już mu nie doda skrzydeł ;p
...
Następna strona
bDIorLoT