Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wojewódzkiemu grożą 3 lata więzienia!

1075
Podziel się

Za rasistowsie żarty i obrażanie ciemnoskórego. Figurski już usłyszał zarzuty!

Wojewódzkiemu grożą 3 lata więzienia!
bDfZFWUl

W zeszłym roku w trakcie jednej ze swoich audycji Kuba Wojewódzki i Michał Figurski naśmiewali się z Alvina Gajadhura. Sugerowali, że telefon rzecznika Głównego Informatora Transportu Drogowego działa w "buszmeńskiej sieci dla czarnych", a gdy postanowili się z nim osobiście skontaktować padły słowa: Zadzwońmy do Murzyna. Na zakończenie prowadzący stwierdzili, że "audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku Klux Klanu". Zobacz: Wojewódzki i Figurski krytykowani za RASISTOWSKIE ŻARTY!

Figurski usłyszał już zarzuty w sprawie znieważania osób z powodu przynależności rasowej i to samo niebawem czeka Wojewódzkiego. Kuba był już wcześnie wzywany przez prokuraturę na odczytanie zarzutów, ale nie stawił się w sądzie. Jak donosi Rzeczpospolita, niebawem zostanie wezwany ponownie.

Przypomnijmy, że Gajadhur skierował swoją skargę także do zarządu Radia Eska. Jednak Bogusław Potoniec i dyrektor programowy stacji Marcin Bisiorek stanęli w obronie swoich pracowników wyjaśniając, że "program miał charakter satyryczny". Prawdopodobnie rozbawił ich tak dlatego, że są biali.

bDfZFWUn

Pierwsze śledztwo w związku z doniesieniem złożonym przez mężczyznę nazwanego przez Wojewódzkiego "murzynem" prokuratura umorzyła. Poszkodowany jednak skutecznie odwołał się od decyzji i tym razem obu prowadzącym grozi aż do trzech lat więzienia.

W sprawie dziwne jest to, że Wojewódzki i Figurski którzy twierdzą, że wyśmiewali polski rasizm, byli zarazem jedynymi, którzy nazwali Gajadhura Murzynem i obrażali go z uwagi na jego kolor skóry.

bDfZFWUO
KOMENTARZE
(1075)
gość
9 lat temu
Jeszcze tak się nie zdarzyło, aby jakiś celebryta poszedł siedzieć za słowa ... to tylko dodatkowa reklama, taki news, że mu coś grozi i tyle w temacie. Szkoda gadać.
gość
9 lat temu
Niech pójdzie siedzieć, będzie nam lepiej bez niego....
gość
9 lat temu
Za program z Grycankami powinien dostać przynajmniej 20
bDfZFWUP
ja
9 lat temu
bede gryposwac z kubusiem ...
gość
9 lat temu
Należy się podstarzałemu lowelasowi,nie będzie więcej ludziom ubliżał
Najnowsze komentarze (1075)
gość
7 lat temu
Uważam iż tych dwóch powinno dostać bezwarunkowo do odsiadki po trzy lata i jak tak jeden z drugim nachyli się pod prysznicem po mydło to mu się odechce gadać takie bzdety.
gość
9 lat temu
j***c tuska
gość
9 lat temu
Kuba na prezydenta
gość
9 lat temu
Kuba jest mega inteligentny
gość
9 lat temu
ciebie do burdelu
gość
9 lat temu
burak to cie zrobil
gość
9 lat temu
mietosz bobra
gość
9 lat temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]PANIE ALVINIE NIECH SIE PAN NIE PRZEJMUJE. TAKIM Z***M . [/cytat]zero to ten m****n
bDfZFWUH
gość
9 lat temu
Kuba do boju
jiiikkki
9 lat temu
no własnie hmmmmmmmmmm ile mozna tak sobie słownie pozwalaccccccccccccccccccccccccccccccccccccc???
gość
9 lat temu
uwielbiam ich "Poranny W-F", a wszyscy powinni podejść do tego programu z dystansem, bo ma on charakter SATYRYCZNY (kto ma problemy ze znaczeniem tego słowa - odsyłam do słownika :))
gość
9 lat temu
Kurcze a ja lubię Wojewodzkiego. Ale w sumie to poradze sobie :d WOLE SZYMONA MAJEWSKIEGO I POLECAM RADIO ESKA KOCHAM JE OD 8 ROKU ŻYCIA A MAM 28 I CIAGLE RANO LECI SZYMORNING W RADIU ESKA na stronie ESKI możecie poszukać ich numerów stacji np.
gość
9 lat temu
bardzo dobrze w*********c go z programu i d*****c kare finansowa
gość
9 lat temu
bardzo dobrze w*********c go z programu i d*****c kare finansowa
...
Następna strona
bDfZFWVj