Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zuckerberg stracił 5 MILIARDÓW DOLARÓW! W 2 DNI!

463
Podziel się

Wycena Facebooka leci na łeb na szyję. Spadła już o 20 miliardów! Będzie skandal? Banki zataiły przed inwestorami ważne informacje?

Zuckerberg stracił 5 MILIARDÓW DOLARÓW! W 2 DNI!
bCOsvthh

W piątek na giełdzie Nasdaq zadebiutowały akcje Facebooka, największego portalu społecznościowego świata, z którego korzysta już ponad 900 milionów internautów. Okazuje się, że cena emisyjna - 38 dolarów za akcję - została bardzo mocno zawyżona. Rekordowa wycena firmy bardzo szybko spada.

W ciągu dwóch dni od debiutu na giełdzie cena akcji spadła do 30,82 dolarów, czyli o niemal 20 procent. Wartość całego portalu wynosiła jeszcze w piątek 104 miliardy dolarów. Obecnie "jedynie" 84 miliardy - o 20 miliardów mniej, co i tak w ocenie wielu analityków, biorących pod uwagę przychody i zyski firmy, jest abstrakcyjną kwotą.

Sam Zuckerberg, który jest właścicielem około 24% akcji Facebooka, stracił w czasie tych dwóch dni około... 5 miliardów dolarów.

bCOsvthj

Jak donosi Reuters, do słabych wyników Facebooka na giełdzie mógł się przyczynić bank Morgan Stanley, który tuż przed debiutem spółki na giełdzie obniżył roczną prognozę jej przychodów twierdząc, że "liczba użytkowników rośnie szybciej niż zyski". Jest to bardzo zły sygnał dla firmy obiecującej inwestorom olbrzymie wzrosty przychodów i zysków. Sprawie przygląda się już amerykański regulator rynku, bo mówi się, że mogło dojść do poważnych nieprawidłowości. Wygląda na to, że bankierzy byli już wcześniej w posiadaniu niekorzystnych informacji na temat kondycji firmy, ale podzielili się nią tylko z niektórymi inwestorami, pozostałym pozwalając na kupienie jej akcji po kosmicznej cenie... W aferę zamieszani mogą być nie tylko bankierzy, ale i ważni menedżerowie Facebooka.

Swoją drogą, jak sądzicie - czy przypadkiem jest, że Zuckerberg ożenił się ze swoją wieloletnią narzeczoną w sobotę, akurat w dzień po debiucie swojej firmy na giełdzie? :) Czy nie był to może dobry pomysł agencji PR na ocieplenie wizerunku firmy, z którą jest tak mocno kojarzony i która potrzebuje teraz jak najlepszej prasy?

Te zdjęcia przedstawiają miliard dolarów w banknotach 100-dolarowych (!). Zuckerbergowi wyparowało na razie w dwa dni 5 razy tyle:

bCOsvthp
bCOsvthq
bCOsvthK
KOMENTARZE
(463)
gość
8 lat temu
Oj tam oj tam Tusk roztrwonił 100 razy większą kasę ! Z tym że nie swoją a wszystkich Polaków!
gość
8 lat temu
I tak chyba tego za specjalnie nie odczuje.
gość
8 lat temu
Lepiej napiszcie ile pieniędzy stracił Polski Rząd
bCOsvthL
gość
8 lat temu
niektóre facebookowe udogodnienia sprawiają, że ludzie kasują tam swoje profile, po prostu brak prywatności
gość
8 lat temu
i tak sie robi największe przekręty w histori!
Najnowsze komentarze (463)
scarpe all st...
6 lat temu
Hello there! Would you mind if I share your blog with my zynga group? There's a lot of people that I think would really appreciate your content. Please let me know. Many thanks scarpe all star [url= all star[/url]
salceson
7 lat temu
ja przy sobie mam zawsze ok. 5 tyś. pln w gotówce, tak na drobne wydatki, napiwki itd., lubię banknoty a monet w ogóle nie używam, np. tankuję za 292 zł , to reszty po prostu nie biorę, pozdrowienia dla matołów
Diana Robyn
8 lat temu
Ale on piękny , jezuu xdd Współczuję kolesiowi chociaż i tak dalej ma w chu* kasy xdd
gość
8 lat temu
a ja maze o 5tys, dolarow gdzie jest sprawiedliwosc
gość
8 lat temu
a ja maze o 5tys, dolarow gdzie jest sprawiedliwosc
gość
8 lat temu
niech fejsbuk idzie na dno
gość
8 lat temu
Bańka internetowa 2.0 ?
gość
8 lat temu
bCOsvthD
gość
8 lat temu
zdjecia fuj
gość
8 lat temu
durnie , to nie ten ż***k stracił tylko frajerzy, którzy rzucili się na jego akcje on to zarobił kosztem frajerstwa
gość
8 lat temu
kto idzie na gielde ten traci zapamietaj to
gość
8 lat temu
kto idzie na gielde ten traci zapamietaj to
fff
8 lat temu
Nic mu nie wyparowało. On jedynie zarobił mniej niż się spodziewał. Po to wchodzi na giełdę żeby zgarnąć kasę z leszczy, płotek.
pudelkaFUN
8 lat temu
[#V=YO#-xP4r8h33Ro#401#331#]
...
Następna strona
bCOsvtif