Trwa ładowanie...
Przejdź na

Niemiecka prasa pisze o Wojewódzkim i Figurskim!

1410
Podziel się:

"Figurski twierdzi, że wczuł się w statystycznego Polaka, który zgwałciłby ukraińską sprzątaczkę"... Michałowi dziękujemy za promocję naszego kraju w Europie.

Niemiecka prasa pisze o Wojewódzkim i Figurskim!

W niemieckiej prasie pojawiło się wiele pochlebnych artykułów na temat organizacji Euro2012, a w tym jeden w die Tageszeitung. Dziennikarze chwalą Polaków za "pozbycie się kompleksów", a także świętowanie narodowego sukcesu bez historycznych i politycznych podtekstów. Wbrew filmowi dokumentalnemu BBC, który został wyemitowany przed mistrzostwami, zagranicznych gości nie spotkały niemal żadne przejawy ksenofobii, czy nacjonalizmu. Gazeta podkreśla, że w starciu między Polakami a Rosjanami brali udział głównie pseudokibice.

Nagle każdy może mieć biało-czerwone flagi przyczepione do samochodu, zaś skandując Polska nikt nie zwraca się przeciwko innym narodom, ani nie propaguje jednej patriotycznej prawdy - pisze die Tageszeitung.

Wśród pochwał i podobnych obserwacji dziennikarz opisał także aferę z udziałem Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego. Zaznacza, że jest to jedna z
nielicznych "brudnych plam na koszulce w barwach flagi Polski":

Spikerzy Radia Eska Rock, dwaj znani polscy dziennikarze, pozwolili sobie na fantazję o gwałcie na ukraińskiej sprzątaczce. Kuba Wojewódzki i Michał Figurski uważali to za zabawne - czytamy w die Tageszeitung. Po tym jak minister spraw zagranicznych Ukrainy zaczął domagać się oficjalnych przeprosin, Figurski wyjaśnił, że nie zgwałciłby żadnej ukraińskiej sprzątaczki. On tylko wczuł się w statystycznego Polaka. Wojewódzki natomiast powołał się na polskich mistrzów satyry: Sławomira Mrożka i Witolda Gombrowicza. Twierdzi, że ci, którzy stanęli po stronie cenzury, sami się ośmieszyli.

Niestety, można się było spodziewać, że ten "statystyczny Polak" zostanie tak wykorzystany i zapamiętany. Dzięki bezmyślnej obronie Figurskiego niemiecka gazeta napisała właśnie, że polski gwiazdor twierdzi, że statystyczny Polak "zgwałciłby ukraińską sprzątaczkę"... Dziękujemy za promocję Polski w Europie.

Wygląda na szczęście na to, że Polacy, zwłaszcza młodzi, wstydzą się ostatnio bardziej za celebrytów niż za wyśmiewanych przez nich "statystycznych". To chyba krok w dobrą stronę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1410)
gość
12 lat temu
Przegieli pałę po całości....
gość
12 lat temu
dobrze tak baranom:)kto z mieczem wojuje, od miecza ginie.
gość
12 lat temu
kubuś wciąż jęczy w radiu z przejęcia, bo reklamuje zioła na wzdęcia
gość
12 lat temu
Wojewódzki się skończył... zestarzałeś się chłopie, mam dwadzieścia parę lat i mnie jakoś nigdy za bardzo nie śmieszyłeś...
gość
12 lat temu
wojewódzki to buc bez poczucia humoru i moralności
Najnowsze komentarze (1410)
Wazi
11 lat temu
J***ć cwela wojewodzkiego i figurskiego! J****e p****y z warszawy ;)
gość
12 lat temu
Przecież tak wcale "statystyczny Polak" nie myśli, wiem bo jestem przedstawicielem. Dlaczego ci panowie uzurpują sobie prawo wypowiadania się w moim imieniu? Jestem młodym człowiekiem, dobrze wykształconym, swobodnie porozumiewam się w trzech językach, dosyć dobrze znam prawo polskie i właśnie rozpoczynającym swoja pierwszą działalność gospodarczą. Nie gardzę innymi narodami, ani innymi ludźmi. Dlaczego w np. Niemczech mam być postrzegany jako ksenofob, rasista czy egocentryk. Ja nie mam kompleksów i nie mam potrzeby budowy własnego ego, na poniżaniu innych. Ja i moim znajomi nie chcemy być "statystycznym Polakiem" wykreowanym przez tych ludzi.
gość
12 lat temu
obrzezany? spytajmy sie Kamcia od Niezgody, on na pewno wie
gość
12 lat temu
Jakub Władysław Wojewódzki rozpoczął swoją “karierę” od harcerskiej rozgłośni radiowej w latach 80-tych. Syn Bogusława Wojewódzkiego, funkcjonariusza SB i prokuratora PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości nie miał problemów z zatrudnieniem w kolejnych prywatnych stacjach telewizyjnych. Jego ojciec zapisał się w historii pełniąc rolę prokuratora z ramienia Prokuratury Generalnej w sprawie tzw. “prowokacji bydgoskiej” z 19 marca 1981 roku.......... Natomiast Michał Mongoł Figurski jest synem Zbigniewa Figurskiego – ostatniego dyrektora generalnego Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ) i zastępcy likwidatora FOZZ. Jego rodzice poznali się w Moskwie, gdzie Michał urodził się w 1973 roku. Przez jakiś czas mieszkali w Polsce, a potem znaleźli się w Bejrucie, Być może ojciec był dyplomatą albo agentem służb specjalnych (już nie żyje). Oczywiście oni obaj nie są jedynymi potomkami prominentów peerelowskich, którzy dziś korzystają ze statusu “celebrytów” i są “dziennikarzami” .... Kubus wsiowy p****u, czy to prawda???
gość
12 lat temu
Zasłużeni Polsce. Rządzący powinni ich odznaczyć.
gość
12 lat temu
[cytat komentarz="" autor="gość"][cytat komentarz="" autor="gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Coś ty taki spanikowany, Kubuś? Uśmiech, dziadu i nie posikaj się znowu ze wstydu tak jak w pierwszej klasie na lekcji WF-u , gdy zapomniałeś spodenek gimnastycznych i musiałeś fikać koziołki w obsranych majtach z dziurą w kroczu. [/cytat]wojewódzki, twoje szyderstwa z Boga, religii, katolików, i reszty ludzi o pogladach odmiennych od twoich ......są mega nudne, żałosne i świadczą jedynie o tym że masz z tymi sprawami wielki poważny problem!!! jesteś nietolerancyjny, dyskryminujsz ludzi o innych poglądach, odmiennym wyznaniu, o innej estetyce świata. innych zasadach, wartościach innych od twoich, ty zadufany w sobie jadowity szyderczy kretynie!! Twoje wymyślane w pocie czoła usilnie tworzone zjadliwe agresywne wypowiedzi nikogo nie śmieszą, przerażają tak!! przerażają twoje niesprawiedliwe, fałszywe zakłamane oceny innych ludzi, polityki, relacji miedzyludzkich, !! Przeraża ludzi twój rasizm, szowinizm, dyskryminacja inności, ejdżyzm, seksizm, mizoginia, anypolonizm, twoja zauważalna w kazdej twojej wypowiedzi agresja, prymitywizm, chamstwo, prostactwo, nienawiść, którymi próbujesz uchronić i przysłonić swój strachliwy, nihilistyczny, mięczakowaty, egoistyczny tyłek.[/cytat]brawooo dobra wypowiedz:)[/cytat]Prawda, sama prawda i tylko prawda.
gość
12 lat temu
a co ma do tego starość i tłuszcz p******u???
gość
12 lat temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]dziadzina Wojewódzki jest już nudny! Chcemy nowego błazna! szmaciany p***c wojewódzki do skupu starych s***t! [/cytat]mów za siebie sflustrowany gościu pudelka- WOJEWÓDZKI JEST TYLKO JEDEN I TYLKO JEGO CHCEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
12 lat temu
jeżeli pan kuba wojewódzki uważa, że jest atakowany z zazdrości, ze względu na swoje bogactwo, drogie samochody czy apartament w warszawie, to co on do cholery wie o statystycznym Polaku?! Powołuje się na Gombrowicza i Mrożka- tyle, że oni posługiwali się groteską i parodią a nie chamowatymi dowcipasami. Ale widać tak to jest jak czyjaś znajomość literatury zatrzyma się na poziomie liceum...
gość
12 lat temu
CO ZA DZIWACZNE WSTAWKI PROMUJCIE SIE NA INNYCH STRONACH
gość
12 lat temu
Ale piszesz czlowieku glupoty zacznij sie kontrolowac.Niech sam sie krytykuje ale innych ludzi niecz zostawi w spokoju
gość
12 lat temu
Stary zgrabialy dziad i obtluszczony na maksa Misza
gość
12 lat temu
Niech zamilkna na wieki pokutne szaty przyodziac i do Bieszczad mieszkac z wilkami zywiac sie jagodami.Szkoda pisac oni tego i tak nie czytaja a jesli juz to sobie kpia w zywe oczy
gość
12 lat temu
Wstydz sie Jakubek cala Polska ubolewa nad takim obywatelem
...
Następna strona