Trwa ładowanie...
Przejdź na

Młodym Rosjankom z Pussy Riot GROZI 7 LAT WIĘZIENIA!

178
Podziel się

Za zaśpiewanie piosenki w cerkwii...

Młodym Rosjankom z Pussy Riot GROZI 7 LAT WIĘZIENIA!
bDfSisMR

Sprawa dziewczyn z zespołu Pussy Riot robi się coraz głośniejsza, również poza granicami Rosji. W poniedziałek w moskiewskim sądzie członkinie punkowego zespołu przepraszały wszystkich Rosjan, którzy poczuli się urażeni ich powakacyjnym występem. W lutym tego roku 22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 29-letnia Jekatierina Samucewicz i 24-letnia Maria Alochina rozstawiły głośniki w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie i zaśpiewały Bogurodzico, przegoń Putina. Ochroniarze natychmiast wyprowadzili je z cerkwi. Gdyby nie film umieszczony w internecie, sprawa nie skończyłaby się w sądzie.

Wideo wywołało jednak skandal i oburzenie w mediach. Pussy Riot zostały oskarżone o "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" za co grozi im grzywna w wysokości miliona rubli – czyli około 100 tysięcy złotych. Ponieważ proces ma znamiona rozrachunku politycznego rosyjskie niezależne media twierdzą, że zespół może zostać przykładnie ukarany za obrażanie Putina. Ostatecznie trzy prowokatorki mogą trafić do więzienia nawet na 7 lat!

Warto zauważyć, że proces odbywa w tym samym Chamowniczeskim Sądzie Rejonowym, w którym zapadł wieloletni wyrok skazujący byłego oligarchę Michaiła Chodorkowskiego. Ta symbolika daje wielu do myślenia.

bDfSisMT

Gdy okazało się, jak surowo mogą zostać potraktowane dziewczyny z Pussy Riot, sprawa stała się głośna. W ich obronie stanęli m.in. Sting i zespół Red Hot Chilli Peppers, a także kilku przedstawicieli cerkwi, którzy bronili "punkoweo buntu i inteligentnej prowokacji". Niestety, to nie poprawiło sytuacji Nadieży, Jekatieriny i Marii. Zdaniem politologów proces zostanie wykorzystany przez rosyjskie władze do odwrócenia uwagi od innych spraw, na przykład zbliżających się wyborów na gubernatorów.

Zobaczcie słynny występ Pussy Riot:

bDfSisMZ
bDfSisNu
KOMENTARZE
(178)
gość
8 lat temu
to co się wyprawia w Rosji przeraża mnie.....
gość
8 lat temu
wow, napisaliście artykuł nie o Siwiec... brawo
gość
8 lat temu
grycanki wystapią w tytaniku ...bd robiły za statek
bDfSisNv
gość
8 lat temu
ano putinowska rosja... co tam pussy riot, dziennikarka anna politkowska, która w swoich pracach krytykowała kreml i putina została zastrzelona... w dniu urodzin putina... łady prezent dostał od kgb, nie?
gość
8 lat temu
chory kraj, kary za prawdę , kary za własne przekonania a nagrody za korupcję
Najnowsze komentarze (178)
gość
5 lata temu
grupa ta jest grupą terrorystyczna, która wykorzystuje obraz tworcy i punk rocka jaki sobie Jest jeszcze taka raligia jak islam, i one a raczej oni- bo osoby które je wyciągaly z synagogi tez brały udział w przedstawieniu, zostali oskarżeni o nienawiś religijną. Tak działają grupy terrorystyczne-- zmieniają obraz rosjan w oczach świata jako ludzi którzy są nietolerancyjni. Rosjanie mają dostęp do kultury, pop jest in dobrze znany, Malewicz, Bułhakow- i setki innych nie takie rzeczy wymyślali islamiści generalnie nie lubią twórczości....i tyle.
gość
8 lat temu
Niezła d**a ta nadieżda czy jak jej tam
gość
8 lat temu
Ludzie- nad czym my w ogple dyskutujemy?! im wiadomo ze chodizło o wywołanie skandalu a nie o prawdziwe polityczne dzialanie! równie dobrze mogły działać przed sejem ipt. a cerkiew wybrały celowo na wywolanie skandalu- powinni ich zamknąc na 14 lat a nie na 7!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
8 lat temu
bezmyślne dziewczyny.....pal licho obrażenie Putina, dla mnie gorsze jest zbeszczeszczenie świętości miejsca takiego jak cerkwia. Ludzie przyszli się modlić a one im performans wyprawiły....
gość
8 lat temu
I niech trafią na 7 lat. Ja bym nie chciał żeby takie idiotki na Jasnej Górze coś takiego zrobiły. Gdyby stałoby się to w USA lub u nas, nasze media, które głoszą samą prawdę potępiły by je... no ale zrobiły to w Rosji. W takim razie to nic złego, wręcz dobrze !
gość
8 lat temu
co za idiotym ! skazać kogoś za ograzę uczuć religijnych to już ostatnie dno ! Niech wierzący ludzie zmakną się w tym swoim głupim kościółku i tam się "modlą" do swojego "boga" a nie skazują normalnych ludzi !
gość
8 lat temu
Głupie pipy. A Rosja nigdy nie była wolna.
gość
8 lat temu
U nas dostały by dwa razy tyle bo za obrazę prezydenta i uczuć katolików .
bDfSisNn
koras
8 lat temu
Free Russia, free Poland...no Putin no Tusk.
gość
8 lat temu
Jakie tam Rosjanki one tylko po rosyjsku mówią ! Szydło wyszłoby z worka jakby się zbadało ich prawdziwe pochodzenie.
gość
8 lat temu
ja ich popieram i nie dziwię się
gość
8 lat temu
To jest straszne nigdy nie pojade do Rosji!!!
Hoze
8 lat temu
Siedem lat to mało,na dożywocie zamknąć te szmaciary
gość
8 lat temu
Dzięki, że uświadomiłaś mnie kim jest ta cała Śiwiec- pierwszy raz o kobiecie słyszę. Gdyby nie ty nigdy bym się o niej nie dowiedziała XD. Chyba nie taki miał cel twój komentarz, więc po co w ogóle o niej piszesz. Nie pisz, a ludzie ją oleją, proste. :P
...
Następna strona
bDfSisNP