Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szef Amber Gold KUPIŁ SOBIE PAŁAC! Za 6,5 miliona!

730
Podziel się

Jego żona twierdzi, że są "jak owieczki, które beztrosko hasają po łące i nie wiedzą, że obok ktoś buduje dla nich szafot"... Zobaczcie, jak robią z siebie ofiary.

Szef Amber Gold KUPIŁ SOBIE PAŁAC! Za 6,5 miliona!
bDfQTtVh

W roku 2008 Marcin Plichta wtedy jeszcze pod nazwiskiem Stefański odpowiadał przed sądem za przywłaszczenie ponad 170 tysięcy złotych od klientów zwojego pierwszego biznesu - firmy Multikasa. Został skazy na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. W trakcie, gdy toczyło się śledztwo, spędził te trzy miesiące w areszcie. Dziś jest milionerem, założycielem kontrowersyjnej firmy Amber Gold, która jest podobno zwykłą piramidą finansową i wcale nie inwestowała w złoto. Jej klienci boją się, że stracą oszczędności całego życia. Jej właściciel kupił sobie właśnie pałac w Rusocinie pod Gdańskiem.

Jak donosi Super Express prezes spółki Amber Gold zapłacił za nieruchomość 6,5 miliona złotych. Ponieważ ogromny dom jest zabytkiem, Plichta zobowiązany jest do remontu dworu, wozowni i spichlerza, a także niezbędnych prac konserwatorskich przez kolejne lata użytkowania. Musi od razu zapłacić za pałac 1,5 miliona złotych, a kolejne raty regulować każdego następnego roku. Liczy więc chyba na to, że zarobi jeszcze sporo na swoim biznesie.

Analitycy podejrzewają, że Plichta liczy na to, że klienci wycofają ze strachu wszystkie pieniądze, łamiąc surowe zapisy umów z Amber Gold. Firma będzie mogła dzięki temu potrącić im nawet po 40% wpłaconych pieniędzy, czyli kilkadziesiąt milionów złotych.

bDfQTtVj

Skompromitowany Plichta-Stefański postanowił bronić się jak na celebrytę przystało - udzielił wraz z żoną Kasią wzruszającego wywiadu Gazecie Wyborczej. Oto jego najciekawsze fragmenty:

- To kobieta, dzięki której nawet teraz, w tych ciężkich chwilach, mam normalne życie. Zażądała, bym się zmienił na lepsze, i zmieniłem się. To trudne, ale dzięki niej wiem, że możliwe - wyznaje.

- Prosiłam, by zgodzili się na dodatkowe widzenia - wspomina Kasia ciężkie chwile, gdy odiwedzała początkującego milionera w areszcie. Tylko dyrektor w Starogardzie zachował się jak człowiek. O innych szkoda gadać.

Dowiadujemy się też, że "w ramach dziękczynienia za Multikasy" Plichta dał księdzu 100 tysięcy złotych na remont kościoła, aż "księdza zamurowało". Podziękowali w ten sposób Bogu za to, że - tu również cytujemy - "rozeszło się po kościach".

bDfQTtVp

Plichta zdradził też Wyborczej kulisy swoich decyzji biznesowych:

Gdy Marcin powiedział w domu, że kupują linie lotnicze OLT Express, Kasia akurat jadła kanapki - relacjonuje Gazeta. Plichta mówi, że stracili 40 mln zł, czyli dwuletni zysk wypracowany przez Amber Gold. Szkoda tych pieniędzy, ale są przekonani, że uda im się wyjść z tego wirażu.

Informują też z klasą, że mają duże mieszkanie urządzone "skromnie i z gustem". Kupili poza tym BMW 7, a teraz pałac za 6,5 miliona.

Byliśmy jak te owieczki, które beztrosko hasają po łące i nie wiedzą, że obok ktoś buduje dla nich szafot - żali się Kasia. Nie przyszło nam do głowy, że zbierając takie pieniądze z rynku, zaszkodziliśmy wielkim bankom, a kupując linie lotnicze, storpedowaliśmy sprzedaż LOT-u. W Niemczech Marcin dostałby za swoją działalność nagrodę, w Polsce wzięły go pod lupę ABW i Komisja Nadzoru Finansowego.

bDfQTtVq

Mimo tego spisku LOT-u i banków starają się żyć dalej.

- Dlaczego zmienił pan nazwisko Stefański na Plichta? Żeby ukryć kryminalną przeszłość? - pytają go dziennikarze.

- To zabrzmi może głupio, ale żyliśmy razem bez ślubu, a wszystkim kontrahentom mówiliśmy o sobie nawzajem per mąż i żona. Nie chcieliśmy już robić zamieszania ze zmianą nazwiska Kasi na moje, więc dla wygody przyjąłem jej nazwisko Plichta.

Myślicie, że zobaczymy ich wkrótce w Gali i Vivie jak Rutkowskiego z Luizą?

bDfQTtVr
bDfQTtVs
bDfQTtVK
KOMENTARZE
(730)
gość
8 lat temu
a ja nie mam na chleb...
gość
8 lat temu
co się dzieje z tym światem,jak się patrzy na takie parszywe ryje to krew zalewa..a ludzi na chleb nie stać, gdzie tu jest sprawiedliwość (boże,widzisz i nic z tym nie robisz..?!)
gość
8 lat temu
Umowa na lokatą np na okres 12 miesięcy jest tak skonstruowana że jak klient ją zerwie przed czasem traci 30% wpłaconej sumy. Więc po wielkiej akcji medialnej (jedyny "aferzysta" który robi konferencje prasowe) wszyscy zrywają umowę i tracą na rzecz AG 30% swoich oszczędności i co więcej zgodnie z prawem.
bDfQTtVL
gość
8 lat temu
kiwa wszystkich a ludzie nie mają co do gara włożyć, to możliwe tylko w Tuskostanie
gość
8 lat temu
Jak czytam te wasze wypociny, że należy ją zabić, spalić, powiesić i ukamienować Waśniewska to zastanawiam się co robią Ci bohaterzy na co dzień. Codziennie na ulicach widać kobiety w ciąży pijące alkohol, palące papierosy, matki szarpiące swoje dzieci na ulicy, matki które klną i biją swoje dzieci, ludzi, którzy głodzą i maltretują zwierzęta, młodzież, która znęca się nad młodszymi i słabszymi, 15letnia rozworę, która nie ustąpi w autobusie miejsca schorowanej staruszce. Ilu z was na to zareagowało? Gdybyście chociaż część tej nienawiści i ostrych osądów, których tutaj wylewacie kierowali do takich ludzi mijając ich na ulicy to może wielu tragediom takich jak ta można było zapobiec. Ile razy słyszeliśmy o sąsiadach, którzy woleli włączyć Tv na full niż zainteresować się co to za krzyki i płacz dziecka za ścianą? A potem "to taka porządna rodzina a że teraz Policja wynosi zwłoki dziecka w worku cóż my nic nie słyszeliśmy". A te matki co tu się produkują i robią za matki Polki- tak codziennie mijam wasze dzieci, które kradną, piją, palą, ćpają i dokonują rozbojów czy innych przestępstw. Nawet jak w domu nie klnie się przy dziecku a dziecko wraca z placu zabaw, gdzie obok siedzi wasza latorośl to ma już taki przegląd meliniarskiego słownictwa, że strach. Wy i te wasze bezstresowe wychowie doprowadziło, że teraz te pokolenie młodzieży to banda kryminalistów bez kręgosłupa moralnego. Granuluję i piszcie dalej państwo idealni.
Najnowsze komentarze (730)
gość
5 lata temu
Latitude: 50.115520477295
gość
6 lat temu
podobna para : Piotr Kosinski i Katarzyna Gawlik wszystko opisuje protal: dodajoszusta.com tam jest kilkanasie watkow odnosnie tej pary !!!!
gość
7 lat temu
wiecie ze galeria Raster oszukuje ludzi na masowa skale czy ktos cos wie o tym ??
gość
8 lat temu
wyglada na uposledzonego i pewnie takiego bedize udawal i za takiego bedzie uwazany:)))))
gość
8 lat temu
Żona po slubie nie musi orzyjmować nazwiska męża, wię tłumaczenie trochędziwne. a on co, przedstawiał się jako P.? Przeciez dokumenty miałana dawne nazwisko. Czyli wychodzi, że żona swoim nazwiskiem "firmowała" rozmowy z kontrahentami
gość
8 lat temu
sam jesteś rudera.pałac zabytkowy .
gość
8 lat temu
ten pałac to piękne miejsce, nigdy tu nie byliście to nie gadajcie -.-
gość
8 lat temu
Dlaczego ten oszust jest jeszcze na wolności? Kto za nim się kryje?
bDfQTtVD
gość
8 lat temu
a na internet masz?
gość
8 lat temu
TO SĄ JAKIEŚ JAJA? KIEDY KRYMINALIŚCI PRZESTANĄ BYĆ CELEBRYTAMI??? CZY ON DOSTANIE WŁASNY PROGRAM?????
gość
8 lat temu
będziesz siedział gnoju!!!
gość
8 lat temu
plichta to taki szkodnik a szkodniki się tępi
Patryk351
8 lat temu
Niezły artykuł, dzięki temu moge czuc się usatysfakcjonowany ;)
gość
8 lat temu
a to się nam szlachta trafiła! szkoda, ze do jakiego zakonu katolickiego nie wstąpił, bo na sutannę czy habit łatwiej wyłudzić od rządu czy samorządu forsę - przyjrzyjcie no się kościołom i klasztorom! Jest który kościelny zabytek w takiej ruinie???!!!!!!!
...
Następna strona
bDfQTtWf