Szefowi Amber Gold grozi 15 LAT WIĘZIENIA!

320
Podziel się

Marcinowi P. postawiono nowy zarzut - "oszustwa o znacznej wartości". To chyba mało powiedziane. Chodzi o 181 milionów złotych.

Szefowi Amber Gold grozi 15 LAT WIĘZIENIA!

Złote marzenia tysięcy Polaków zostały rozwiane bardzo brutalnie. Gdańska prokuratura postawiła dzisiaj Marcinowi P., szefowi "parabanku" Amber Gold, kolejne zarzuty. Człowiek z siedmioma wyrokami za oszustwa finansowe i wyłudzenia został oskarżony o "oszustwo o znacznej wartości".

Doprowadził znaczną ilość osób do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem - mówił na konferencji prasowej Wojciech Szelągowski, rzecznik prokuratury.

Zdaniem śledczych P. "działając ze z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził znaczną ilość ustalonych dotychczas 2990 osób fizycznych i innych nieustalonych osób do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w kwocie nie mniejszej niż 181.904.599 złotych, stanowiącej mienie znacznej wartości".

Grozi mu 15 lat więzienia. Prokurator wniósł również o tymczasowe aresztowanie szefa Amber Gold, który mimo postawienia mu już 6 różnych zarzutów (m.in. niezłożenie sprawozdań finansowych i prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia) do tej pory pozostaje na wolności... Ma też z wcześniejszych 6 wyroków w zawieszeniu...

Na co jeszcze czekają? Aż pójdzie na randkę z Waśniewską?

Przy okazji, rozumiecie, dlaczego komuś, kto oszukał prawie 3 tysiące osób na setki milionów grozi tylko 15 lat? Po ile dni więzienia wyjdzie na jedną osobę, która straciła oszczędności życia? Po dwa? Dlaczego nie osądzą go za każdą sprawę oddzielnie? Mógłby wtedy starać się o warunkowe zwolnienie za kilka tysięcy lat.

Warto przy okazji pamiętać o jego żonie, z którą jeszcze niedawno promował się na sympatyczną parę w Gazecie Wyborczej. Udostępniono im łamy na wzruszające zwierzenia.

Byliśmy jak te owieczki, które beztrosko hasają po łące i nie wiedzą, że obok ktoś buduje dla nich szafot - żaliła się Kasia Plichta.

KOMENTARZE
(320)
gość
7 lat temu
"Aż pójdzie na randkę z Waśniewską?" Świetne! :D Oboje nietykalni są w tym państwie...
gość
7 lat temu
do p*****a ze zlodziejami
gość
7 lat temu
JAK NIC BY Z NIM NIE ZROBILI TO LUD WYSZEDŁBY NA ULICĘ ...
Gość
7 lat temu
No w koncu sie za niego wzieli!!
gość
7 lat temu
Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy . Dezinformacja zamęt w społeczeństwie, demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Narod czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła itd. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). "Gazeta Wyborcza" i "Nie" to gazety żydowskie. Ż******o stworzyło państwo w państwie. Unia Wolności jest partia żydowska. Inne partie są zinfiltratrowane przez manipulatorów żydowskich. 2 tysiące agentów Mosadu spenetrowało gospodarkę i politykę. Plany Żydów: - wyniszczyć kraj finansowo; - pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku; - zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało "za chlebem"; - "oczyścić" kraj z inteligencji patriotycznej; - wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów Polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników; - zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach. To tylko krótki rys naszej najnowszej historii, ale warto go poznać i z tą wiedzą dokonywać wyborów.
Najnowsze komentarze (320)
gość
5 lata temu
UWAGA NA KABAŁĘ. To okultyzm i magia! Antychrystem promującym Kabałę w Polsce jest oszust z Krotoszyna. Podający się za inwestora ,,rabi’’ Michał Konieczny proponuje super-dochodowe lokaty w nieruchomości. To następna afera typu Amber Gold, tyle że MK Estate z Krotoszyna. Jeszcze odbiera telefony i zapewnia o zwrotach pieniędzy uduchowionymi kazaniami ale pieniędzy z lokat jak nie było ta nie ma. OSZUST Z POLSKI ZDEMASKOWANY
gość
5 lata temu
Ten kto mu to dziarał powinien mu wypłacić odszkodowanie za taki gniot
korys
7 lat temu
To ile dostanie nie jest ważne, powinien zwrócić ludziom ich pieniądze a następnie zostać przykładnie ukarany, aby nikt nawet pomyśleć się nie ważył uczynić coś podobnego. Pamiętamy jak za "komuny", przestępstwa na szkodę obywateli, były wyroki śmierci. Karę też powinni ponieść "pomocnicy" bo sam tego nie zrbił.
gość
7 lat temu
a gdzie ta kasa ? co z tego , ze bedzie żył teraz na nasz koszt 15 lat ?
gość
7 lat temu
Frajer.!
gość
7 lat temu
nikomu nie można ufać
gość
7 lat temu
no tak jak krasc to tylko Miliony i mu sie udało w tym poj..........kraju..
Pracuje w ban...
7 lat temu
181 mln. Przy takiej działalności to śmieszne pieniądze, barany:( jak już piszecie od czasu do czasu coś na serio to sprawdźcie to...
gość
7 lat temu
Wcale nie żałuję tych ,którzy stracili podobno majątki całego życia. A swoją drogą skąd biedni emeryci posiadają takie pieniądze?
gość
7 lat temu
Jak widział barany to je strzygł.
gość
7 lat temu
tylko 15 lat ma schowane 50 mln i przepłaci wyjdzie za parę lat i wyjedzie za granicę zżyć jak król , tak wygląda prawo w tym kraju .
Dr. Komatoes
7 lat temu
Marcin P. to spoko gość - robił to, na co mu państwo pozwalało :-) a że frajerów nie sieją,a sami się rodzą i wpłacają DOBROWOLNIE kasę...?:-)))
gość
7 lat temu
mój idol poprostu mistrz tak wszystkich okrecic myslicie ze oni odkryli wszystko dostanie pare lat sprawa ucichnie wyjdzie i nadal bedzie zyl jak krol mistrz prokuratura wszystko mial zalatwione trafil sie ktos kto nie chcial wziasc w lape i sie wydalo
Bolek
7 lat temu
Tam gdzie służby WSI to jak FOZ poczuli złoto rozkradna a winę zwalą na niewinnego Pichtę bo on był marionetką gdy spełnił swoje zadanie. Orżnięci ludzie myślą że oszukał ich Plichta a tu złodzieje są gdzie indziej.
...
Następna strona