Trwa ładowanie...
Przejdź na

Danuta Wałęsa: "Małżeństwem byliśmy 11 LAT!"

754
Podziel się

Żona Lecha rozlicza się po 43 latach od ślubu. "Dla męża rodzina nie była najważniejsza. Marzy mi się miłość."

Danuta Wałęsa: "Małżeństwem byliśmy 11 LAT!"
bDgjjQBN

Danuta Wałęsa powoli wychodzi z cienia swojego męża. W zeszłym roku do sklepów trafiła jej autobiografia, Marzenia i tajemnice, w której opisuje, jak z małej, trójmiejskiej kuchni, została rzucona w wir światowej polityki.

Żona Lecha Wałęsy nie szczędzi gorzkich słów mężowi. Twierdzi, że nie zapewnił jej oparcia w życiu rodzinnymi, zajął się pracą i polityką, a później Internetem. Opuścił ją i dzieci.

Byłam naiwną dziewczyną, wierzącą ślepo w miłość. Byłam dziewczyną, która uważała, że jeśli ona kocha, to ktoś kocha ją tak samo. Nie znajdowałam zrozumienia w tej mojej potrzebie uczucia - mówi w wywiadzie z Galą. Bardzo długo byłam uzależniona od mojego męża. Słuchałam się go, wierzyłam mu we wszystkim. Co powiedział, to było święte.

bDgjjQBP

To polityka stała się dla męża najważniejsza. A później komputer, Internet. Natomiast dla mnie zawsze ważna była rodzina. Pomagałam mężowi w polityce, ale uważałam, że ważne są dzieci. On po Sierpniu '80 niemal nigdy tego nie zauważył. Uważał, że tylko jego praca, jego poświęcenie dla Polski są ważne. A gdzie jego poświecenie dla rodziny?! Dla mojego męża rodzina nie była najważniejsza. W każdym razie nigdy tego nie powiedział, nie okazał - wspomina.

Była pierwsza dama zwierza się też, że nadal czuje się samotna. Nie jest zadowolona ze swojego małżeństwa. Mimo że ich ślub odbył się 43 lata temu, ostatnie 32 uważa za zmarnowane.

Wokół jest natłok ludzi, obowiązków, ale i tak w tym tłumie człowiek jest sam. Moje małżeństwo tak naprawdę trwało 11 lat. A potem w nasze życie rodzinne weszła polityka, weszli inni ludzie, wielka historia. Nie kocham męża aż tak ślepo, jak kochałam go kiedyś. Pamiętam, jak kilka dni po zakończeniu strajku w 1980 roku przenieśliśmy się na Zaspę. Zauważyłam wtedy, że jako rodzina jesteśmy już gdzieś daleko. I tak jest do tej pory. On jest, ale praktycznie go nie ma. Marzy mi się taka idealna miłość.

Lech Wałęsa wyznał z kolei w wywiadzie, że ma żal do żony za jej autobiografię, bo nie dość że opisała, jakim jest naprawdę człowiekiem, to książka sprzedała się w większym nakładzie niż wszystkie jego razem wzięte. Nie powinien zamiast tego pogratulować jej, przynajmniej publicznie, sukcesu?

bDgjjQBV
bDgjjQCq
KOMENTARZE
(754)
gość
8 lat temu
Dużo przeszła. Szkoda kobiety że trafiła na takiego ... eh
gość
8 lat temu
Bardzo ją szanuje. Niesamowita i bardzo wartościowa osoba.
gość
8 lat temu
Szkoda kobiety...
bDgjjQCr
gość
8 lat temu
Wałęsa to burak i nieuk i pomyslec ,że taki ktoś rzadził krajem afuj fuj
gość
8 lat temu
stary gbur z tego Wałęsy
Najnowsze komentarze (754)
gość
7 lat temu
Prosta kobieta, która dzięki mężowi z kopciuszka stała się "damą?". Gdyby nie Lechu, to pewnie od garów by nie odeszła i była by teraz starą , zaniedbaną i poobijaną baba.
gość
7 lat temu
Dlaczego nie odeszła od niego 32 lata temu , tylko ''trwała '' przy nim do czasu kiedy się liczył juz ona taka słodka to nie jest , gmin jest gminem i nim pozostanie jedno warte drugiego , najgorsze jest to że teraz wyciaga wszystko na forum , całe szczęscie że jako była zona prezydenta nie wszystko może pisać , to by była lektura , pozdrawiam
gość
7 lat temu
Madra kobieta :-) Szacunek
gość
7 lat temu
g****a baba tak większość kobiet w Polsce miała i ma tylko nosi to w sercu penie że mu zaszkodziła rodzina nie powinna prać brudów przez media chciała zarobić ludzie kupują książkę bo są ciekawi ale czy napisała że ob dostał za komunę mieszkanie całe pętro i że donosił na kolegów!!! co mnie obchodzi ich życie miałam podobne i się nie chwalę
gość
7 lat temu
Lech Wałęsa ma ciężki charakter, jest ciężki we współżyciu. ale mimo to nie zmienia to faktu że to on obalił komunizm w Polsce. i za to wilelka CHWAŁA MU ZA TO!
gość
8 lat temu
CÓRECZKI JA PODSZKOLIŁY - OLEJ DZIADA WEŹ COŚ NOWEGO - SWIERZEGO
gość
8 lat temu
a niby taka katoliczka co to teraz na starego męza pomyje wylewa - a przysiega jest jedna - w zdrowiu i chorobie na dobre i złe - babie się na starość we łbie poprzewracało - twój czas minął na uniesienia - teraz to miłośc do wnuków została i wiele kobie tak się spełnia - a ta chce być celebrytką - masakra
gość
8 lat temu
DANA WEŹ SOBIE MŁODEGO KOCHANKA SKORO BOLO JUŻ DO NICZEGO
bDgjjQCj
gość
8 lat temu
Niech nie narzeka. Dzieki temu cwokowi oplywa we wszystko i moze za dame robic. Teraz po tylu latach nagle poczula sie taka pokrzywdzona. A co maja powiedziec kobiety,ktore samotnie wychowuja po kilkoro dzieci i z trudnoscia wiaza koniec z koncem. To sa dla mnie prawdziwe bohaterki.
gość
8 lat temu
dzieki ludzia zdobył szczyty a teraz sie wypioł patryiota wielki a jaruzelskiemu zyci nie daje wstydził by sie ciekawe jaka emeryture by mał dzisiaj jak by nie nazwa prezydent 14oo ciekawe czy by przezył wstyd niema co jej zaqłowac tyle samo warta co lechu
gość
8 lat temu
gdzie sa te pioki co zrobiły wypadek i nawet nie przeprosili jeden syn tylko wyszed na ludzi a córke gdzie urył ja bo zaczeła popiac tyle dzieci a jednym morze sie pochwalic kleska a miał byci tak pieknie a niema jusz nic co polskie oto gineli górnicy super
gość
8 lat temu
Gdyby nie on toby sprzataczka byla tak aprawda .a teraz facet schorowany i pewnie maly nie staje awałęsowej libido wzroslo i nie wie co ze soba zrobic stavc ja zeby wynajac na noc kogos poco te narzekania.
gość
8 lat temu
wałęsowej na stare lata libido odzylo .
gość
8 lat temu
Widać jakim maluczkim człowiekiem jest Wałęsa..........
...
Następna strona
bDgjjQCL