Trwa ładowanie...
Przejdź na

Z OSTATNIEJ CHWILI: WOŚP przestanie pomagać dzieciom po śmierci 2,5-latki?!

1048
Podziel się:

"Wobec śmierci kolejnego dziecka wskutek nieudzielenia fachowej pomocy medycznej stawiamy pod znakiem zapytania swoje dalsze działania na rzecz pomocy polskiej medycynie dziecięcej" - pisze Owsiak.

Z OSTATNIEJ CHWILI: WOŚP przestanie pomagać dzieciom po śmierci 2,5-latki?!
bECaCYqd

W mijającym tygodniu całą Polską wstrząsnęła sprawa śmierci 2,5-letniej Dominiki, która zmarła w jednym z łódzkich szpitali. Dziewczynka chorowała od ponad miesiąca, jednak, jak podkreślają lekarze, rodzice opiekowali się nią wzorowo. Mimo pogarszającego się stanu dziecka, nie chciano wysłać do niej karetki ani przyjąć do szpitala. Kiedy wreszcie się to udało, dziewczynki nie udało się już uratować.

Sytuacja ta spowodowała dość zaskakującą, ale i chyba zrozumiałą reakcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja kierowana przez Jerzego Owsiaka i jego żonę Lidię przez ponad 20 lat zaopatrzyła polskie szpitale w sprzęt warty miliardy złotych, w przytłaczającej większości przeznaczony do ratowania, diagnozowania i leczenia noworodków i dzieci. Kolejna w ostatnim czasie śmierć dziecka w niejasnych okolicznościach, sugerująca zaniedbania ze strony pracowników służby zdrowia spowodowała, że Owsiak stawia pod znakiem zapytania dalsze wspieranie przez Fundację polskich szpitali.

Wobec śmierci kolejnego dziecka wskutek nieudzielenia fachowej pomocy medycznej, jako członkowie Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, stawiamy pod znakiem zapytania swoje dalsze działania na rzecz pomocy polskiej medycynie dziecięcej - czytamy w oświadczeniu przesłanym mediom przez Lidię i Jerzego Owsiaków. Mamy ponadto ogromne obawy, że po raz kolejny Minister Zdrowia oraz Rzecznik Praw Dziecka nie uczynią nic, aby zmienić tragiczny, na co wskazują ostatnie przypadki, stan systemu ratownictwa medycznego w Polsce. Uważamy, że należy niezwłocznie i publicznie wyjaśnić, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

bECaCYqf
bECaCYqG
KOMENTARZE
(1048)
gość
9 lat temu
Święta racja ! Tyle pieniędzy wysiłkiem tylu ludzi jest pompowane a jakiś p***c nie wysyła karetki. skandal
gość
9 lat temu
NAPRAWIĆ POLSKĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA, TOĆ TO JAKAŚ KOMEDIA
ALFREDZIK
9 lat temu
i dobrze, niech rząd wyrzuci € na dzieci a nie na pensje
bECaCYqH
gość
9 lat temu
dlaczego za to będą ukarane dzieci ,a nie lekarze?
gość
9 lat temu
niech ratownicy medyczni przestaną chlać w pracy
Najnowsze komentarze (1048)
asd
8 miesięcy temu
Nie ma obaw, on tylko tak straszy. Ciekawe do jakiej innej pracy pójdzie? Gdzie mu będzie tak dobrze jak w fundacji? Chce tylko żeby go wszyscy prosili żeby został.
gość
8 lat temu
jakie miliardy ? 22 lata z poczatku po milionie z czego polowa przepierdzona to mozna mowić o jakims bagatela 100milionach GÓRA!!!
gość
8 lat temu
WOŚP, to kompleks ludzi zawistnych! Można nie lubić Jerzego Owsiaka, jako człowieka z różnych powodów, a jak wiadomo w Polsce bardzo łatwo znaleźć powód wystarczy, ze komuś wiedzie się nieco lepiej, że pojawi się w TV lub ma inne poglądy i już może zostać znienawidzony przez rzeszę jakiś liliputów moralnych, którym nic w życiu nie wychodzi
gość
8 lat temu
Trzeba dziecku współczuć
gość
9 lat temu
i prawidlowo Juras sie stara. A te patalachy pojda z pomoca jak dostana koperte w reke.
dj
9 lat temu
ja dziś w przychodni do lekarza ogólnego byłem o 7.00 rejestracja zaczyna się 7.15. pierwsi ludzie byli już o 5.30. Nie dostałem się K**w.....
gość
9 lat temu
ja tam siedze na brechot pl i sie smieje.. ha ha ha ha ha ha ha ha haaaaaaaaauju
gość
9 lat temu
J***ć WOŚP!
bECaCYqz
gość
9 lat temu
ma racje a nasz rzad tylko w kolko walkuje temat gejow i lesbijek rzygac sie chce
gość
9 lat temu
trochę się do tego przyczyniłeś WYRĘCZAJĄC pAŃSTWO-RZĄD z obowiązków względem obywateli
gość
9 lat temu
WOŚP pomagał dzieciom a Tusk pieskom i kotkom. To ojczyzna o którą walczyli....
gość
9 lat temu
i ma racje bo ja sama nie dam już ani grosza, nie wyśle żadnego sms
gość
9 lat temu
wiem coś o tym
gość
9 lat temu
Owsikowi znudziło się już, tak?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECaCYrs
bECaCYrt
bECaCYru
bECaCYrv
bECaCYrw
bECaCYrb