Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gliwa OD 2 LAT WALCZY o zaległe honorarium!

80
Podziel się:

"Mimo prawomocnego wyroku sądu, nie otrzymała pieniędzy."

Gliwa OD 2 LAT WALCZY o zaległe honorarium!
bEDiMPkl

Pod koniec stycznia 2011 roku w Sali Kongresowej odbyła się impreza Karnawałowe Przeboje Musica-Love, podczas którego widzowie mogli obejrzeć widowisko z największymi hitami musicalowymi i filmowymi. Napisanie scenariusza koncertu i jego poprowadzenie powierzono studenckiej "miłości życia" Borysa Szyca, Sylwii Gliwie.

Problemy zaczęły pojawiać się zaraz po koncercie. Aktorka nie otrzymała obiecanego w umowie honorarium. Ostatecznie zdecydowała się pozwać Andrzeja Rosę, szefa Królewskiej Orkiestry Symfonicznej. Sąd uznał, że gwieździe należy się zapłata za wykonaną pracę. Rosie nie spieszy się jednak z przelaniem aktorce pieniędzy. Ponoć nie ona jedna jest przez niego pokrzywdzona.

Pan Andrzej Rosa znany jest w środowisku artystycznym z tego, że zdarza mu się nie rozliczać za prace wykonane dla niego - mówi w rozmowie z Twoim Imperium mecenas Mariusz Godlewski, pełnomocnik aktorki. Pani Sylwia stworzyła scenariusz i poprowadziła ponad półtoragodzinny koncert. Niestety, mimo wielu prób polubownego rozwiązania kwestii finansowych, a później również prawomocnego wyroku sądu cywilnego, nie otrzymała należnych jej pieniędzy.

bEDiMPkn

Andrzej Rosa, jak można się domyślić, nie chce komentować sprawy. Ponieważ nie zareagował na pozytywny dla aktorki wyrok sądu cywilnego, Gliwa zdecydowała się zawiadomić Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Południe o popełnieniu przestępstwa z art 286 Kodeksu Karnego ("kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wykorzystania błędu") podlegającemu karze więzienie od pół roku do 8 lat.

bEDiMPkO
KOMENTARZE
(80)
gość
8 lat temu
Jakoś ucichło o niej ostatnio, a fajna z niej aktorka :)
gość
8 lat temu
oczy mi się zamykają, ale pudelka muszę odświeżyć o północy!
Polak biedak
8 lat temu
A ja o godziwe wynagrodzenie
bEDiMPkP
gość
8 lat temu
Chamy a nie ludzie!
gość
8 lat temu
nie wiem kto to, ale jak jej się należy, to trzymam kciuki!
Najnowsze komentarze (80)
opinie o Król...
4 lata temu
Parę informacji o Andrzeju Rosie, tj. prezesie fundacji o nazwie: PRO MUSICA ARTIS - FUNDACJA NA RZECZ MUZYKI I SZTUKI. Dnia 08 listopada 2017 roku Andrzej Rosa dostał wyrok w Sądzie na ul. Terespolskiej w Warszawie 8 m-cy pozbawienia wolności w zawiasach na dwa lata, nakaz spłaty długu oraz karę grzywny. Wyrok czeka na uprawomocnienie i pisemne uzasadnienie. Dodatkowo w Sądzie był wniosek o zakaz prowadzenia działalności gospodarczej o charakterze artystycznym. Mam nadzieję, że te podstawowe tezy znajdą się w pisemnym uzasadnieniu wyroku. To będzie bowiem oznaczało, że każdy wykonawca, który zawarł umowę po czerwcu 2011 r. i nie został spłacony może oskarżyć Andrzej Rosa o recydywę. A każdy niespłacony z umową po dacie uprawomocnienia się powyższego wyroku (luty-marzec 2018 r.) sprawi, że zawiasy znikają i kara zmienia się w wiezienie bezwzględne. Sąd odnotował fakt, że W 2011 roku Andrzej Rosa został skazany W SPRAWIE KARNEJ (!!!) za szereg przestępstw gospodarczych.Natomiast Królewska Orkiestra Symfoniczna ma na rynku NAJGORSZE opinie za sprawą oszustw jej menagera oraz fatalnej jakości gry, gdyż dobrzy muzycy już dawno odeszli po tym jak nie dostali zaległego wynagrodzenia z wielu miesięcy, czy nawet lat,
orch.
4 lata temu
Andrzej Rosa ma w środowisku muzycznym opinię chamskiego OSZUSTA, bierze pieniądze od organizatorów koncertów oraz naciąga sponsorów na kasę, a potem zamiast płacić muzykom, to jedzie sobie na wycieczki zagraniczne i chamsko zamieszcza zdjęcia na Facebook'u. A królewska orkiestra symfoniczna ma opinie najgorsze na rynku, to DNO DNA, nikt nie chce tam grać, a oszust Rosa zmuszony jest naciągać muzyków już z różnych miast, bo w Warszawie każdy chce mu napluć w pysk.
gość
5 lata temu
Andrzej Rosa to z******j w białych rękawiczkach, pożycza od ludzi pieniądze i nie oddaje....!
gość
8 lat temu
Żeby w końcu przestały go paść samorządowcy. Zobaczcie ile koncertów jest opłacanych z funduszy publicznych przez polskie miasta!!! Poczynając od jego rodzinnego Tychowa
gość
8 lat temu
w końcu pojdzie do p*****a - ponownie
borussia dort...
8 lat temu
messageboard/index.php?s= borussia dortmund trikot
gość
8 lat temu
Stop
gość
8 lat temu
Pani Sylwio proszę iść do komornika
bEDiMPkH
gość
8 lat temu
ktoś wie czy coś się dzieje w sprawie? niestety miałem z gościem do czynienia i też jest mi winien pieniądze.. Jestem pewien że uda mi się zebrać bardzo szerokie grono ludzi którym również jest coś winien...
Anti
8 lat temu
Rosa wywalił w powietrze kilkadziesiąt osób. Grozi mu pozew zbiorowy. Po prostu krętacz i oszust. Muzycy i aktorzy! Temu panu już dziękujemy.
gość
8 lat temu
ten koleś to ostatnia m***a. nikt nie powinien u niego grać. ile osób pisze że ich oszukał.
gość
8 lat temu
jak tak można komuś po prostu nie zapłacić. koncert to jedno ale ile przygotowań.
gość
8 lat temu
Bardzo ładna kobieta
beats by dre ...
8 lat temu
30% discount code of monster beats official, "30CODE". Expiration Date: 15.10.2013.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDiMPlA
bEDiMPlB
bEDiMPlC
bEDiMPlD
bEDiMPlE
bEDiMPlj