Sobota 07.12.2013

TVP POZYWA za "pijanego Turskiego! "Wyjątkowo OHYDNE ZNIESŁAWIENIE!"

Andrzej Turski Jacek Karnowski Michał Karnowski

TVP POZYWA za "pijanego Turskiego! "Wyjątkowo OHYDNE ZNIESŁAWIENIE!"

Znani prawicowi dziennikarze, bracia Karnowscy, wywołali głośny skandal, wyśmiewając problemy zdrowotne znanego, 70-letniego dziennikarza. Należące do nich portale opublikowały artykuły o Andrzeju Turskim, twierdząc, że został zwolniony z Panoramy, bo wystąpił na antenie pod wpływem alkoholu. Turski od dawna zmagał się z chorobą nowotworową, a także cukrzycą. To właśnie cukrzyca i brane przez niego leki były powodem jego niedyspozycji na antenie.

Po skandalu wywołanym przez Karnowskich Turski miał zawał serca i w ciężkim stanie trafił do szpitala...

Dziennikarz był trzykrotnie reanimowany i nadal przebywa na ostrym dyżurze podłączony do respiratora.

TVP podaje oba te portale [należące do braci Karnowskich] do sądu za wyjątkowo ohydne zniesławienie. Nasi prawnicy już nad tym pracują - zapowiedział Wirtualnym Mediom rzecznik TVP Jacek Rakowiecki.

Co napisali Karnowscy? Występ chorego na cukrzycę dziennikarza na wizji skomentowali słowami:

Widzowie mogli 30 listopada 2013 roku o godz. 18 obserwować wyraźnie "zmęczonego" pana z tv, który ma problemy z wypowiadaniem słów, wszystko przekręca, a w dodatku powoli i nieporadnie powtarza niektóre wyrazy.

Na drugim portalu sugerowali, że wcześniej upił się "w jednym warszawskich lokali":

Jak dowiedział się portal wSumie.pl, Turski miał 'zasiedzieć się' w jednym z warszawskich lokali. Andrzejkowy wieczór najwyraźniej tak przypadł do gustu dziennikarzowi, że postanowił zepchnąć na dalszy plan swoje obowiązki zawodowe.

Recznik TVP zapowiada nazywa to "brutalnym kłamstwem":

Portale wPolityce.pl i wSumie.pl w czwartek 5 grudnia 2013 r. opublikowały wyjątkowo brutalne kłamstwo na temat niedyspozycji Andrzeja Turskiego podczas sobotniego wydania "Panoramy" w TVP 2, 30 listopada br. A następnie zamiast sprostowania, którego natychmiast zażądała od nich TVP, poszły jeszcze dalej w zniesławianie ciężko chorego człowieka.

Mimo upublicznionego przez samego red. Turskiego wyjaśnienia, że brak lekarstw przeciwcukrzycowych spowodował jego gwałtowne załamanie stanu zdrowia podczas wspomnianego wydania "Panoramy", oba wyżej wymienione portale z całkowitym cynizmem, powołując się oczywiście jedynie na "anonimowego informatora", oskarżyły go o stan upojenia alkoholowego.

TVP w związku z tym kieruje do sądu sprawę o zniesławienie dobrego imienia Andrzeja Turskiego przez redaktorów naczelnych tych portali: Marka Pyzę i Dorotę Łosiewicz. Nasi prawnicy, na polecenie Prezesa TVP Juliusza Brauna, już zaczęli w tej sprawie energiczne przygotowania.


Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (1156)

Odpowiedz
2 6
zgłoś
gość 07.12.2013 12:44
A co chłopina z cukrzycą nie może się napić ?
Odpowiedz
3 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:44
gość: panie turski prosze tyle nie pić, martwię sie o pana i zyczę zdrowia
odp*****l się ode mnie w łaskawości swojej!
Odpowiedz
5 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:45
Zdrowia zycze!!
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:46
gość: i bardzo dobrze ...bardzo lubiłem panoramę prowadzoną przez Turskiego ..miły głos , fachowość , dobre czytanie i prowadzenie ...lisica to jeszcze duuuużo musi sie uczyć - ZDROWIA PANIE TURSKI ;o)
po co tu wtręty o lisicy????
Odpowiedz
8 1
zgłoś
gość 07.12.2013 12:48
Co ci dwaj gówniarze mogą wiedzieć o panu Andrzeju!Jak myśmy słuchali jego audycji to te gnojki biegali,ze szmatami w kroku!
Ładowanie komentarzy…