Trwa ładowanie...
Przejdź na

Julia z Majdanu: "Nie można się dogadać z ludźmi, którzy ZABIJAJĄ SWOICH OBYWATELI!"

276
Podziel się

Autorka filmiku "Jestem Ukrainką" o mordowaniu jej rodaków przez władze: "Ten rząd to gangsterzy, wciąż nie czujemy się bezpiecznie!".

Julia z Majdanu: "Nie można się dogadać z ludźmi, którzy ZABIJAJĄ SWOICH OBYWATELI!"
bDgXKeol

Tuż przed rozlewem krwi na kijowskim Majdanie w sieci pojawiło się wideo, które do tej pory odtworzono ponad 20 milionów razy. Młoda Ukrainka ze łzami w oczach opowiadała o protestach przeciwko mordującemu swoich obywateli reżimowi. Chcemy być wolni! - apelowała. Pokazujcie to nagranie swoim rodzinom i bliskim.

Dziennikarzom Superstacji udało się dotrzeć do autorki filmiku. To Julia, doktorantka literatury ukraińskiej. Nie chce zdradzać tożsamości, wciąż bojąc się o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Jak zapewnia, walka o wolność Ukraińców jeszcze się nie zakończyła:

bDgXKeon

Mój kraj spotkała wielka tragedia. Mamy nadzieję na poprawę sytuacji, ale w tej chwili nie czujemy się bezpiecznie - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzem stacji, Jaremą Jamrożkiem. Zginęło wiele osób przez ten reżim. Winni muszą ponieść odpowiedzialność. Piątkowe porozumienie to nie koniec naszej walki. Ten rząd to gangsterzy. Nie można się dogadać z ludźmi, którzy zabijają swoich obywateli. Tego nie zmienią jedne wybory. Zginęli wspaniali ludzie, artyści, muzycy, wspaniali ludzie. Sto osób zginęło, jest wiele pogrzebów. Za co? Za obietnicę wyborów? Sytuacja musi się zmienić natychmiast. Ekipa Janukowycza musi odejść w tej chwili. Uwaga świata jest bardzo ważna dla Majdanu. Świadomość, że nasi sąsiedzi są z nami, daje nam wsparcie. Dziękuję Polakom za to, że jesteście z nami. I bądźcie z nami. Ja na razie oczywiście zostaję na Majdanie.

Podczas starć z milicją, oddziałami Berkutu i wysłanymi przez władze snajperami zginęło kilkudziesięciu protestujących - obecnie ich liczba szacowana jest na około 80 zabitych i tysiące rannych. Dzisiaj ukraiński parlament przegłosował kilka kluczowych dla pozytywnych zmian w kraju ustaw, w tym zarządzającą natychmiastowe zwolnienie z więzienia Julii Tymoszenko, jednej z przywódczyń Pomarańczowej Rewolucji z 2004 roku.

Telewizja Espreso.tv podała również informację, że prezydent Wiktor Janukowycz podał się do dymisji, składając swoją rezygnację na piśmie. Doniesienia te zostały jednak zdementowane przez jego administrację.

bDgXKeot
bDgXKeou
bDgXKeoO
KOMENTARZE
(276)
gość
7 lat temu
Szkoda, ale medialna szopka im nie pomoże. Zacznie się, jak rosja wejdzie do akcji - czyli jutro.
gość
7 lat temu
z jednej strony szkoda ludzi ale z drugiej strony to oni święci nie są i rzeź Polaków z 39-45 w Bieszczadach (i nie tylko) była ich zasługą :/
gość
7 lat temu
Smutne to jest. Bardzo:( oby w końcu Ukraina była wolnym krajem, bez rządzących tyranów.
bDgXKeoP
gość
7 lat temu
dali specjalnie taka z ładna buzią żeby ludzie zwracali na nia uwagę...
gość
7 lat temu
Bardzoej marwi mnie moj wlasny kraj Polska , dlatego nie interesuje sie cudzym krajem ,ani ich losem
Najnowsze komentarze (276)
gość
4 lata temu
A w ilu stolicach europejskich byleś? Warszawa jest brzydka i brudna. Chaotyczna i niezorganiozwana. Nie, nie jest najpiekniejsza! Nie jest nawet ładna!
NAUCZYCIEL
7 lat temu
Debile Polscy, czy wy choc troche znacie historii>? Czy wy wiecie z czym są związanie te czarno-czerwone flagiNA MAJDANIE? to banderowcy, pogrobowcy wnuki UPA, a wiecie co to rzeż Wołyńska? Ci co walczą na majdanie to wnuki tych którzy zamordoali piłami, siekierami prawie 200tys Polaków na kresach wschodni-obecnie w posadaniu Ukrainy. Poczytajcie jak Ukraińcy rozrpruwali Polkom brzuchy, odcinali nogi,przepiłowywali na pół, przybijali dzieci do drzew twozrąc tzw wianuszki z podpisem polskim- DROGA DO WOLNEJ UKRAINY. Jak brzydzi was historia to w internecie obejrzyjcie zdjęcia pt rzeź na kresach wschodnich, rzeź Wołyńska- TAKICH TORTUR I OKRUCIENSTWA NAWET HITLEROWCY NIE WYMYSLILI. oSTRZEGAM ZDJĘCIA SĄ BARDZO DRASTYCZNE!
gość
7 lat temu
za naszą wschodnią granicą kończy się cywilizacja. Jedni żyją w luksusie, a reszta jest dymana. Jak n.p. w Indiach.
gość
7 lat temu
A można się dogadać z ludzmi, którzy zabijali obywateli innych krajów n.p. polskich obywateli?Od dzieci, kobiet w ciązy i dziadków?
gość
7 lat temu
Curuśka Tymoszenki imprezowała we Włoszech, następna udaje, że cierpi jak jej cały naród. Niech się Ukraińcy przylepią do rucholi, bo z nich tacy Europejczycy jak z Kunta Kinte białas.
gość
7 lat temu
Jeden wielki cyrk, ale pykał bym tą aktoreczkę jak dziadek fajkę.
BOLEK
7 lat temu
Ukrainki to jednak piękne kobiety, zaraz po Polkach!
przemek
7 lat temu
OKAZAŁO SIĘ ŻE TEN FILM BYŁ SZTUCZNY WYREŻYSEROWANY nagrała to z reżyserem z którym kilka dni przed nagraniem była w polsce na festiwalu w Polsce, a tak sie wszyscy nią zachwycali że to takie spontaniczne naturalne, a tak naprawde ZERO NATURALNOŚCI i 100% SZTUCZNOŚCI!!!
bDgXKeoH
gość
7 lat temu
szkoda ukraincow co przez rzody bandytow zgineli jestem zwamy
artamatorcom
7 lat temu
Droga Julią. Wiedz bowiem, że elity zawsze zabijały...albowiem one nie powiedziały ostatniego jeszcze zdania..a ... rekordy takie jak 60 mln z II WS na pewno są do powiększenia...
gość
7 lat temu
dziki kraj dzika mentalnosc ich problem wewnętrzny nie nasza sprawa, juz widze jak Ukraina biegnie na pomoc Polakom w takiej sytuacji...no szybko to one biegna ..do cudzych mężów zawyczaj..taka prawda
gość
7 lat temu
i niech zostanie w swoim kraju. U nas tez kiepsko
gość
7 lat temu
Zawzieta banderowa. To dzicz i trzeba sie trzymac od nich daleko
MILANO
7 lat temu
Proszę o zwrot części Polski i będzie git !!!!
...
Następna strona
bDgXKepj