Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Najsmutniejszy miś świata" zostanie zabrany z zoo w Argentynie?

427
Podziel się:

Arturo ma 29 lat i depresję, cierpi z powodu upałów i małego wybiegu. Jego partnerka zmarła dwa lata temu. Pod petycją podpisało się już 150 tysięcy osób!

"Najsmutniejszy miś świata" zostanie zabrany z zoo w Argentynie?

Arturo z zoo w argentyńskiej Mendozie, nazywany jest "najsmutniejszym misiem świata". Faktycznie, 29-letni niedźwiedź polarny na każdym niemal zdjęciu wygląda na naprawdę nieszczęśliwego. Zdaniem obrońców praw zwierząt ma to związek z fatalnymi warunkami jego życia.

Stan zwierzaka jest opłakany. W tej części Argentyny temperatury mogą wynosić nawet 40 stopni Celsjusza, jego wybieg jest zdecydowanie zbyt mały, a basen, w którym pływa - zbyt płytki. Futro Arturo pokrywają kołtuny, a on sam jest apatyczny, rozdrażniony i wyraźnie zmęczony. Z powodu takich warunków dwa lata temu zmarła jego towarzyszka, Pelusa, która też chorowała na depresję.

To zmobilizowało miłośników niedźwiedzia do stworzenia petycji mającej na celu wymuszenie na władzach Mendoza Zoo przeniesienie go do placówki w Kanadzie. Pod listem podpisało się już 150 tysięcy osób z całego świata, a liczba ta wciąż rośnie.

Jeżeli chcecie pomóc Arturo, petycję można podpisać TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(427)
gość
8 lat temu
Boze biedny :((((
gość
8 lat temu
Jak mozna tak traktowac zwierze :((((((
gość
8 lat temu
żadnych zoo i cyrków ze zwierzętami! jak pomysłodawcy cyrków i zoo są tacy mądrzy to niech sami się zamkną w klatce albo skaczą przez hula hop!
gość
8 lat temu
Samotnosc jest straszna.... niedzwiedzia takze
gość
8 lat temu
matko kochana pomóżcie mu przecież to jest tragedia biedny miś!
Najnowsze komentarze (427)
gość
8 lat temu
wypuście tego misia!!!! on nie przeżyje samotności,a tak się tylko męczy,postawmy się w jego sytuacji!
gość
8 lat temu
PETYCJA O PRZENIESIENIE
gość
8 lat temu
Przestańcie chodzić do zoo. Czy człowiek wszystko musi zobaczyć i wszystko zjeść. trochę szacunku dla innych stworzeń żyjących na tej planecie. Miejsce tego Misia jest w jego naturalnym środowisku.
gość
8 lat temu
Co prawda to prawda miś wygląda strasznie i jest zaniedbany, ale widząc pod spodem komentarze typu "zoo to zło" to się nie zgadzam. Jeżeli w zoo są odpowiednie warunki i dużo miejsca to znaczy że jest tam dobrze, a zwierzęta są tam przystosowane do takiego życia i trybu. A dzięki temu zoo daje możliwość zobaczenia na żywo dzikiego zwierzęcia i nie oglądają ich tylko małe dzieci z rodzinami. np. moim zdaniem dobre warunki ma zoo w Oliwie.
gość
8 lat temu
Zamiast pisać "boże, biedny" wpisujcie się pod tą petycją. Btw. rozczulacie sie nad zwierzęciem, a ile ludzi żyje w tragicznych warunkach? Rozczulacie sie tylko dlatego, bo "miś jest ładny", a "nieładna rodzina z problemami" nie byłaby już taka interesująca..
gość
8 lat temu
okrucieństwo! zoo to więzienie, a zwierzeta chorują psychicznie w zoo.
gość
8 lat temu
Ojeju biedne zwierzątko 😟
gość
8 lat temu
Nie zabierajcie dzieci do cyrku.
gość
8 lat temu
Gdybym mogła w jakiś sposob go zabrać stamtąd, uwierzcie mi, ze juz dawno bym to zrobiła!! :((((((((((
gość
8 lat temu
Pozamykać te ogrody zoologiczne - to więzienia bez wyroków dla zwierząt. Chronić gaturnki można w inny sposób, bardziej ludzki.
gość
8 lat temu
podpisujcie petycje ludzie!!!
gość
8 lat temu
Nie gadać i dziamać, tylko petycję podpisywać....! Toż ten miś to kupka nieszcześcia...:(
Gość
8 lat temu
Podpisalam petycje. WARTO!!!!
gość
8 lat temu
chryste panie :((( , podpisujcie ludzie :(
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie