Szczepkowska POZWAŁA TVN za "Holokaust"! Żąda 300 tysięcy!

196
Podziel się

"Moje imię zostało naznaczone piętnem "homofoba", co powoduje ciągłe napięcia i poczucie osaczenia". Ma szanse wygrać?

Szczepkowska POZWAŁA TVN za "Holokaust"! Żąda 300 tysięcy!

Nie milkną echa głośnego artykułu Joanny Szczepkowskiej z marca ubiegłego roku, w którym poruszyła kwestię gejowskiego lobby zdobywającego coraz większe wpływy w środowisku teatralnym. Szczepkowska poskarżyła się na łamach prasy, że geje zabierają role innym aktorom i przejmują teatry. Przypomnijmy: Szczepkowska walczy z "lobby gejowskim"! "ZOSTAŁAM NAZWANA SZMATĄ!"

Jej słowa wywołały burzę i ostre reakcje ze strony innych aktorów teatralnych. Szczepkowska była częstym gościem programów telewizyjnych, w których tłumaczyła się ze swoich słów. Była też zapraszana do TVN, gdzie w jednym z wywiadów Andrzej Morozowski porównał jej słowa do "stwierdzeń w rodzaju: Żydzi sami są winni Holokaustu". Szczepkowska zapowiedziała wówczas pozew przeciwko stacji i, jak się okazuje, dotrzymała słowa.

Na swoim blogu opublikowała właśnie obszerne fragmenty pozwu przeciwko telewizji, która "zszargała jej dobre imię". Aktorka tłumaczy, że nie pozwała pojedynczych dziennikarzy, ale całą stację, bo wszystkie publikacje wynikiem odgórnego polecenia, żeby ją zniszczyć i ośmieszyć.

Żadna ze stacji telewizyjnych ani radiowych nie przeinaczyła tak moich słów i intencji, jak Pozwana i żadna z opinii nie wpłynęła tak na moje codziennie życie - pisze w pozwie Szczepkowska. Zostało ono naznaczone piętnem "homofoba", co powoduje ciągłe napięcia i poczucie osaczenia.

Szczepkowska żąda 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia, które planuje podarować Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi:

Pragnę powiedzieć, że jest to drugi proces w moim życiu, więc trudno mnie nazwać pieniaczem tłumaczy. Gdybym była osobą nadwrażliwą i przeczuloną na swoim punkcie, byłabym w ciągłym kontakcie z sądem i pisałabym wiele pozwów sądowych. Jako osoba istniejąca w dialogu publicznym, jako aktorka i pisarka, poddawana jestem ciągle bardzo brutalnej krytyce, a jednak nie wytaczam procesów z tego powodu.

Szczepkowska dziwiło się ostatnio, że z podobnymi reakcjami nie spotkał się Andrzej Grabowski, który skrytykował ostatnio obleśne sceny gejowskiego seksu w teatrze. Zobacz: Szczepkowska znów ma żal: "Grabowskiego powinno spotkać to, co mnie!"

KOMENTARZE
(196)
gość
5 lata temu
Co to dla nich 300 patykow? dwie minuty reklam, he he
gość
5 lata temu
Pan andrzej grabowski słów zażenowany i obrzydliwe uzył w stosunku do napastliwej nagości na scenie. o scenie homo napisał tylko tyle, że jakis aktor był zmuszony do zagrania w takowej i miał traume ( scena gwałtu) . przeczytajcie oryginalna wypowiedź pana grabowskiego w odnosniku do artykułu . i obleśne sceny gejowskie , pudel ? serio ?!
gość
5 lata temu
Szczepkowska, dawaj czadu. Oskub TVN! Może ci się uda...
gorbaczow
5 lata temu
hahaha szach mat tefałen ! :D
gość
5 lata temu
Lubię Morozowskiego, ale w tamtej rozmowie rzeczywiście się zagalopował...
Najnowsze komentarze (196)
gość
5 lata temu
Pani Joanna Szczepkowska w dniu dzisiejszym wygrała sprawę o ochronę dóbr osobistych z TVN S.A. przed Sądem Okręgowym w Warszawie. TVN S.A. ma zapłacić na rzecz PCK 150 tys. zł oraz przeprosić Panią Joannę za kreowanie jej fałszywego obrazu homofobki.
gość
5 lata temu
Zalosne beztalencie gruby basztylmzazdrosny o wszystko i o wszystkich pfuuu
gość
5 lata temu
bardzo ale to bardzo niedowartościowana, zgorzkniała kobieta; ktoś ją chyba bardzo skrzywdził....
gość
5 lata temu
Czy to warto przejmować się mediami dla półinteligentów? A tak nawiasem mówiąc- pani pracowała dla GW? Zniszczyli Panią za własne zdanie i niezależność. Przyjmując posadę w GW powinna była Pani szczekać jak tamte pieski- pluć na Polskę i atakować KK etc.
gość
5 lata temu
co za baba ciągle się z kimś sądzi chce zarobić nic nie robiąc
gość
5 lata temu
Fajna baba, "z jajami", żaden z niej tchórz, więc etykietka "homofob" nie pasuje. A lobby homosiów panuje w reklamie, modzie, teatrze... BRAWO PANI JOANNO!!
gość
5 lata temu
W tym świecie kultury to wszyscy mają nie równo pod sufitem
gość
5 lata temu
A to chyba jej dziadek grzebal w majtkach to chyba ona sie chwalia na pudelka
gość
5 lata temu
TVN chce ją ośmieszyć, żenada. Przed laty ona sama się ośmieszyła pokazując w teatrze stare d****o.
gość
5 lata temu
oj Szczepkowska Szczepkowska, daj już sobie spokój kobieto! idź godnie na emeryturę, rób skarpetki albo cóś, a taka była fajna babka
gość
5 lata temu
G****a baba. Zawsze była durna ale teraz to do kwadratu.
gość
5 lata temu
zamilknij g****a, t**a i pusta kobieto
sympatia
5 lata temu
Wspieram Panią całym sercem.Za to co Pani zrobiła dla nas,dla Polski należy się szacunek! Dla Pani talentu, inteligencji - czapki z głów! Pani jako jedyna poważyła się poruszyć tą kwestię,"oni" spychają zwykłych ludzi na margines, swoją butą znieważają bezkarnie polską inteligencję.
Gość
5 lata temu
A kiedyś to taka fajna kobieta była
...
Następna strona