Tusk będzie zarabiał 300 TYSIĘCY EURO rocznie!

782
Podziel się

Jako przewodniczący Rady Europejskiej wreszcie prześcignie córkę-blogerkę...

Tusk będzie zarabiał 300 TYSIĘCY EURO rocznie!

Wczoraj ogłoszono oficjalnie, że Donald Tusk został wybrany przez przywódców Unii Europejskiej na nowego przewodniczącego Rady Europejskiej. Nowe stanowisko obejmie 1 grudnia i będzie je piastować przez dwa i pół roku. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla polskiej polityki i dyplomacji ostatnich lat.

W sobotę kandydatura 57-letniego polityka została zgłoszona w ostatnią sobotę przez dotychczasowego przewodniczącego, Hermana Van Rompuy. Propozycja dotyczyła pary polityków: Tusk na szefa Rady, a na szefową unijnej dyplomacji zarekomendował Federikę Mogherini, włoską minister spraw zagranicznych. Zarówno Tusk, jak i Mogherini zostali zaakceptowani na nowych stanowiskach. Jak przytacza Gazeta Wyborcza, na konferencji prasowej Van Rompuy zwrócił się do nich:

Macie pełne poparcie unijnych przywódców. Świat zachodni jest przekonany, że Donald Tusk będzie dobrze prowadził Unię Europejską tak, jak dobrze prowadził Polskę.

Odpowiedzią na to zapewnienie było wystąpienie Tuska, z początku w języku angielskim, ale później już po polsku aby "uniknąć nieporozumień".

To ważna chwila dlatego, bo jestem przekonany, że polskie dziedzictwo i nasze europejskie marzenia mogą stać się istotnym źródłem energii, której Unia Europejska bardzo potrzebuje i będzie potrzebować w przyszłości - zapewniał obecny premier Polski. Później dodał, że do grudnia będzie mówił płynnie po angielsku.

Van Rompuy na stanowisku przewodniczącego zarabiał rocznie 300 tysięcy euro, czyli około 1,2 miliona złotych! Jeżeli stawka się nie zmieni, Tusk będzie zarabiał ponad 100 tysięcy złotych miesięcznie…

Może wreszcie uda mu się dogonić córkę, Kasię Tusk, której zarobki na blogu wyceniane są na 50-100 tysięcy miesięcznie. Przypomnijmy: "Polityka": "Kasia Tusk WYCIĄGA KILKAKROTNIE WIĘCEJ niż jej ojciec jako premier"

KOMENTARZE
(782)
gość
6 lat temu
Chciał, żeby Polacy wrócili z emigracji, a teraz sam emigruje zarobkowo..
gość
6 lat temu
Poszedł by do biedronki pracować za 1300zł to by się nauczył życia w Polsce
Gość
6 lat temu
A szarak 1500 na zlecenie.
gość
6 lat temu
wymagam dymisji Tuska
gość
6 lat temu
k****a i z******j a ta całe wybory do UE to ustawka !!!!
Najnowsze komentarze (782)
INGO NAGEL
6 lat temu
A ile bys ty krowo z ta gruba d**e chciala zarobic za te siedzenie i pierdzenie przy kasie
gość
6 lat temu
straszne ze tyle tu negatywnych komentarzy, wstyd mi za moj narod...brak szacunku...boli gdy ktos osiagnie sukces...
gość
6 lat temu
Czemu s*******a z zielonej wyspy.Tak zle mu w Polsce.Oj Donek
gość
6 lat temu
Z L O D Z I E J
b
6 lat temu
gratulacle Panie premierze ; no rzylki niekturym pekaja z zazdrosci
gość
6 lat temu
godnego i dostatniego życia tu nie uświadczysz...........oni biją się o stołki i karierę a nas mają głęboko w d.....
gość
6 lat temu
jak masz to 1500 zł jak masz więcej Skarbówka i tak cię dopadnie-taki to nasz kraj..co za dużo to nie zdrowo
gość
6 lat temu
Nie dał pracy nam polakom a sam się chwali..mnie wykańczają rachunki....,,przesyłowe stałe,przesyłowe zmienne''-takie siupy tylko u nas
gość
6 lat temu
Stetryczałego Jarusia Kaczyńskiego, którego coraz wyraźniej dopoada skleroza, jakoś nikt nie wybiera :)
gość
6 lat temu
Gratulacje To sukces osobisty Donalda Tuska i całej Polski. Oby więcej takich polityków, a mniej nieudaczników i zawistników typu Hofmana, Macierewicza, czy Kaczyńskiego.
gość
6 lat temu
W ktorym grudniu? Wazne ze z Ruskimi umie sie dogadac.
gość
6 lat temu
Sprzedal Polske wiec go wybrali......zabierz z soba rodzinke i wszystkie swoje pieski i nie wracaj wiecej do mojego kraju!
gość
6 lat temu
absolutna lojalność Obamie daje rezultat
aleg
6 lat temu
bedzie popychadlem Merkel....facet bez ambicji, nie dotrzymywal slowa, obiecywal , klamal-oszust , nierozliczone afery, miliardy dlugu Polski i za to nagroda i bajonska suma pieniedzy...brzydka zona i corka
...
Następna strona