Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dunin ODPOWIADA... OSTRO: "Karpowicz żyje w konkubinacie z sekretarzem nagrody Nike!"

410
Podziel się:

Oskarża pisarza o wysyłanie jej "pełnych przemocy, obrzydliwych maili". Wyjaśnia, dlaczego był nominowany do Nike i promowany przez "Gazetę Wyborczą".

Dunin ODPOWIADA... OSTRO: "Karpowicz żyje w konkubinacie z sekretarzem nagrody Nike!"

Afera z Kingą Dunin i Ignacym Karpowiczem zaczęła się od wpisu pisarki na Facebooku, w którym publicznie domagała się zwrotu pożyczonych 13 tysięcy złotych. Zdradziła, że pisarz w odpowiedzi na prośby kazał jej "spierdalać". W rewanżu poniżony 38-latek w oficjalnym oświadczeniu oskarżył swoją byłą mentorkę o... gwałt. Przyznał, że wszedł do jej łóżka licząc na korzyści towarzyskie i artystyczne. Pozwalał się dotykać, bo bał się, że Dunin "straci nim zainteresowanie". Zobacz: Pisarz atakuje Dunin: "Regularnie MOLESTOWAŁA MNIE SEKSUALNIE!"

Dzisiaj na profilu Dunin pojawiła się odpowiedź na oskarżenia Karpowicza o "regularne molestowanie seksualne". Kinga twierdzi, że zarzuty są nieprawdziwe i że wcześniej dostawała od niego "obrzydliwe, pełne przemocy maile", które zachowała. Przypomina też, jak pomagała mu w karierze. Co ciekawe, w odpowiedzi na oskarżenie o molestowanie Dunin zdradza, że Karpowicz... "żyje w konkubinacie" w sekretarzem nagrody Nike i sugeruje, że to dzięki tymu był dwukrotnie nominowany do tej nagrody i mógł liczyć na darmową promocję w "Gazecie Wyborczej". Czy tak robi się w Polsce kariery literackie?

Na Facebooku pisarki czytamy:

Wciąganie intymnych spraw po latach znajomości jest podłe. I nie zamierzam z nikim publicznie dzielić tym, jak ja to widziałam i kto komu co proponował. Mogę jedynie powiedzieć, że jeśli Ignacy Karpowicz poważnie i naprawdę wierzy, że był molestowany (w innych jego obrzydliwych i pełnych przemocy mailach padały także poważniejsze zarzuty, wszystkie te maile zachowałam) powinien zwrócić się w tej sprawie do prokuratury. Albo do psychiatry. Osobiście doradzałabym psychiatrę. Wobec takiego zarzutu zastanawiam się też nad wniesieniem do sądu sprawy o zniesławienie.

Wsparcie, którego mu udzielałam – stale czytając, to co pisze, i dzieląc się uwagami – było większe niż ma odwagę przyznać. Kiedy widzieliśmy się ostatni raz – jedząc kolację na mieście – przekazałam mu wydruk z ostatnimi redakcyjnymi uwagi do Sońki. Dziękował i mówił, że "uratowałam tę książkę". Nie wyglądał na ofiarę.

Jak sądzę, próbuje on rozpętać tę aferę, żeby ukryć ważniejszą dla siebie sprawę, jaką jest dwuznaczna sytuacja w nagrodzie Nike. Żyje on w konkubinacie z Sekretarzem tej nagrody, a Sekretarz ma pewne możliwości wpływu, np. może proponować odpowiednich członków jury, dostarczać informacji na temat przebiegu obrad... Gdyby Sekretarzem była pani Vargowa, a kandydatem Krzysztof Varga nikt nie miałby wątpliwości, że coś tu jest nie w porządku. A trzeba dodać, że Sekretarz jest też osobą zmawiającą teksty o książkach w GW – co zapewniło Karpowiczowi promocję, jakiej raczej nie doczekaliby się inni pisarze.

Pieniądze się oddaje, a spraw intymnych (sprawy długu nie uważam za intymną, a co najwyżej prywatną i upubliczniłam to nie w mediach, tylko na prywatnym fb) przyzwoici ludzie nie używają do rozgrywania publicznie osobistych porachunków - kończy Dunin.

Miejmy nadzieję, że "konkubinat" Karpowicza z sekretarzem nagrody Nike skończy się lepiej niż spanie i dotykanie się z Kingą Dunin.

Trzeba przyznać, że świat polskiej kultury wydaje się zza kulis jeszcze dziwniejszy niż show biznes.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(410)
gość
9 lat temu
intelektualna elita ? raczej intelektualne bagno...
gość
9 lat temu
brak kultury po prostu
gość
9 lat temu
wszyscy kradna na potege w tym zlodziejskim kraju
ada
9 lat temu
Tu mozna sie dowiedziec jak sobie przyznaja nagrody i kto z kim sypia i jakie ma intencje.Uwazam ze powazny facet o sypialni mowic nie powinien a kobiety z niepowaznymi nie spac w jednym lozku,to najzwyklejsza dziecinada.
gość
9 lat temu
No to pojechała po "Nike", to kto był jeszcze laureatem?:)))
Najnowsze komentarze (410)
gość
9 lat temu
To jest ta "kultura wysoka?
kk
9 lat temu
szambo,nie czytam WO !
gość
9 lat temu
"nie upublicznilam w mediach, ale na prywatnym fb" WTF??
Katarzyna B.
9 lat temu
Jeżeli Karpowicz dostanie dziś Nike to oznacza to definitywny upadek najważniejszej polskiej nagrody literackiej.
gość
9 lat temu
jako mól książkowy jestem wami rozczarowana drodzy pisarze, wszędzie bagno i układy
Anna
9 lat temu
Nigdy nie poważałam tej nagrody. Czułam, że coś śmierdzi. Zboczone towarzystwo wzajemnej adoracji.
polka
9 lat temu
i to są wykształceni ludzie co za szambo i jeszcze te brudy wyciągają na swiatło dzienne obrzydliwosc
Jacek G.
9 lat temu
Tak to jest jak kompletni grafomani biorą się za pisanie. A potem wszelkimi metodami starają się zdobyć recenzje i nagrody. A jest tylu wybitnych polskich pisarzy, których nikt nie nagradza. Ale mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś czas, że krytycy zaczną dostrzegać naprawdę prawdziwą twórczość, a nie jakieś grafomańskie wypociny chłopaczka Ignasia Żigolo Karpowicza.
gość
9 lat temu
moj facet jest literatem, ale nigdy by nie szukal poparcia ani dunin ani sekretarza nagrody nike, ani tez, nie liczyl na żadne pronocyjne teksty czy pożyczki, dla mnie to co robicie to kompromitacja srodowiska.
gość
9 lat temu
obrzydliwy facet ,,,,jak mógł publicznie skarżyć się na molestowanie ,,,bez jaj to temperamentna kobieta chciała go ożywić ,,,a kasę powinien oddać a nie migać się
gość
9 lat temu
karpowicz, jak jestes taki biedny, to niech zwróci za ciebie kase sekretarz nagrody nike.
OLA
9 lat temu
ONA JEST D****A I S**A K***A
gość
9 lat temu
nike jest przereklamowana, podupczyc starczy
gość
9 lat temu
Zaniemowiłam :(
...
Następna strona