Trwa ładowanie...
Przejdź na

29-latka chora na raka mózgu POPEŁNIŁA SAMOBÓJSTWO!

355
Podziel się:

Brittany Maynard od początku swojej choroby zapowiadała, że sama wybierze moment, w którym odejdzie. "Chcę umrzeć na własnych warunkach".

29-latka chora na raka mózgu POPEŁNIŁA SAMOBÓJSTWO!

O tej historii mówią media na całym świecie. 29-letnia Brittany Maynard, u której pół roku temu zdiagnozowano nowotwór mózgu, 1 listopada odebrała sobie życie. Kobieta od samego początku zapowiadała, iż nie chce stać się niewolniczką swojej choroby i ograniczających świadomość leków przeciwbólowych. Przeprowadziła się z Kalifornii do Oregonu, gdzie podawanie chorym środków przyspieszających śmierć jest dozwolone.

Lekarze wykryli u Britanny nieoperowalnego, nieusuwalnego, złośliwego guza w styczniu tego roku, kilka miesięcy po ślubie. Pierwsze rokowania nie były aż tak dramatyczne - miało pozostać jej od trzech do dziesięciu lat życia. W kwietniu lekarze poinformowali ją jednak, że glejak wielopostaciowy urósł, a jej samej zostało sześć miesięcy życia. To wtedy Maynard zdecydowała, że w wybranym przez siebie momencie podda się eutanazji. Została działaczką organizacji Compassion and Choices, walczącą o możliwość godnej, szybkiej śmierci bez cierpienia.

Datę swojej wyznaczyła na 1 listopada, jednak dzień wcześniej poinformowała, iż jak na razie czuje się na tyle dobrze, że postanowiła ją przesunąć. Podkreślała, że jest to zasługa nie tylko łagodniejszego przebiegu walki z glejakiem, ale również z faktu dostępu do leków, które w każdej chwili mogą ulżyć jej cierpieniu i pozwolić odejść wtedy, kiedy sama będzie chciała.

Ja nie chcę się zabić, to rak zabija mnie. Ja decyduję się odejść w sposób, który oznacza dla mnie mniej cierpienia i mniej bólu - mówiła Brittany w rozmowie ze stacją NBC na początku października. Chcę umrzeć na własnych warunkach.

Jak poinformowali bliscy kobiety, zdecydowała się odejść właśnie 1 listopada. Odebrała sobie życie zażywając śmiertelną dawkę leków.

KOMENTARZE
(355)
gość
8 lat temu
niech spoczywa w spokoju...
...
8 lat temu
śmierć jest czymś strasznym ale kiedy dopada ludzi młodych lub dzieci jest przerażająca i niesprawiedliwa
Gość
8 lat temu
Taka piekna kobieta... dopiero po slubie
gość
8 lat temu
straszny dylemat ... sama nie wiem co bym zrobiła na jej miejscu
gość
8 lat temu
podziwiam ją za to co powiedziała ....."Chcę umrzeć na własnych warunkach. "........
Najnowsze komentarze (355)
asics shoes s...
7 lat temu
singapore asics running shoes asics shoes singapore outlets
gość
7 lat temu
:(
discount uggs...
7 lat temu
ugg foxfur boots 8686 blue in uggs store discount uggs uk
cheap uggs uk
7 lat temu
ugg evera sneaker logos cheap uggs uk
First Allianc...
7 lat temu
Pierwsza pożyczka Firma Sojusze W ramach trwającej promocji, Jesteśmy obecnie oferuje kredyty prywatnych, komercyjnych i osobowych do potencjalnych klientów w potrzebie pilnej ceny w 2% stopy procentowej, co czekać na pieniądze trzeba pilnie? mamy pieniędzy, aby go kredyt. Nasz serwis pożyczki finansowe są 100% gwarancją. Zgłoś się i dołącz do tysięcy zadowolonych klientów. E-mail: firstalliancesloanfirm@gmail.com
gość
8 lat temu
poczekać na co? na wycie z bólu?
gość
8 lat temu
No i facet nieco przypasionej dziewczyny będzie sobie mógł ułożyć życie na nowo. Wszyscy zadowoleni :)
gość
8 lat temu
[*] [*] [*]
gość
8 lat temu
Samolubne!
gość
8 lat temu
przeżyla piękny slób i najwspanialsze chwile ,o ktorych inni chorzy nawet nie mogą marzyć ,ja też bym tak zrobiła
gość
8 lat temu
Nie umiem zrozumieć wielu rzeczy na tym świecie. Ale najbardziej fascynuje mnie niemożność wynalezienia leku na raka i ebolę. Ogromne miliony przeznacza się na wycieczki w kosmos na badania nad klonowaniem, przeogromne inwestycje lokuje się w badania nad problemami typu ile czegośtam jest 1 metrze czegośtam co w porónaniu z ratowaniem życia jest pryszczem a w dodatku nikogo to nie obchodzi. Uczeni poświęcają życie na badanie skoku pasikonika i dostają na to inwestycje a RAK i ostatnio ebola jest nie do ogarnięcia. I nie wierzę, że nie ma mądrych naukowców, którzy mogliby się właśnie takiemu problemowi poświęcić a nie bzdetom, które nikogo nie obchodzą. O co tu chodzi?
gość
8 lat temu
oczywiscie samobojstwo brzmi dramatyczniej w tytule, a przeciez mogliscie napisac, ze zdecydowala sie na eutanazje
gość
8 lat temu
znajomej pękła aorta przy sercu i tętnica pachwinowa ... nie miała prawa przeżyć, przeżyła. jest pocięta i poszyta, jak po ataku rekina na jej cały tors. za 2 lata pękła tętnica brzuszna, znowu przeżyła. na turnusie rehabilitacyjnym upadła tak niefortunnie, że nastapiło przegięcie goleni do tyłu. w międzyczasie dorosły syn mający rodzinę powiesił się. cukrzyca "zabrała" jej nogi powyżej kolan ... dokonano amputacji kończyn. kobieta żyje tak już ponad 10 lat i ma się dobrze, na tyle, na ile mozna to powiedzieć. na pewno nie jst szczęśliwa z takiego cierpienia, ale nigdy się nie użalała, że właśnie ją to spotkało. jestem pełnapodziwu, bo nie wiem i nie chcę wiedzieć, jak ja bym to zniosła. ma jednak kochajacego męża, który podczas jej choroby sam dostał ciężkiej łuszczycy całego ciała z przyczyn niewyjaśnionych. podziw wielki!
gość
8 lat temu
moja kuzynka miała syna. zdiagnozowano glejaka wielopostaciowego, bardzo poważne stadium choroby, 6 m-cy życia, tak twierdzili lekarze. później darowane jeszcze 7 m-cy życia, darowane, bo nie miał już prawa żyć, nastapiło polepszenie, lekarze nie rozumieli, bo powienien nie żyć po 6 miesiącach, a przeżył kolejnych siedem. umarł w wieku 16 lat, cierpiał bardzo ... to, co robiła matka przy synu, to przechodzi ludzkie pojęcie ... była lepsza od lekarzy i pielęgniarek, wielki podziw. ból pozostał do dzisiaj po stracie dziecka (to chyba największy ból, gdy matka traci dziecko?!) ale, czy pozwoliłaby zabić swojego syna? nigdy!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie