Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kasi i Marcinowi zostało 4,5 MILIONA DŁUGU?

875
Podziel się:

Ich kredyt zaciągnięty na kupno domu to studnia bez dna... Oddali bankowi już ponad milion, a dług ciągle rośnie.

Kasi i Marcinowi zostało 4,5 MILIONA DŁUGU?
bEKMHdpN

W wywiadzie udzielonym magazynowi Gala, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel przyznali się do kilku bardzo nietrafionych decyzji finansowych. "Przeinwestowaliśmy" - przyznali, nie podając jednak szczegółów. Z pewnością do najmniej szczęśliwych inwestycji należy kupno domu w Wilanowie za 3,5 miliona złotych, w stanie surowym. Cichopki kupiły go w 2007 roku, tuż przed kryzysem ekonomicznym. Jak wiele polskich rodzin, zaciągnęły na niego kredyt we franku szwajcarskim, który wówczas był rekordowo tani.

Jak wyliczył wczoraj Fakt, od tamtego czasu Kasia i Marcin zarobili około 10 milionów złotych (!). A jednak dwa lata temu zmuszeni trudnościami finansowymi wyprowadzili się z mieszkania Kasi na Sadybie i wynajęli je, by mieć z czego spłacać raty. Co stało się z ich pieniędzmi? Zobacz: Cichopki straciły... 10 MILIONÓW ZŁOTYCH?!

Z pewnością jedną z przyczyn ich sytuacji finansowej jest to, że ich zobowiązanie wobec banku ciągle rośnie. Jak ocenia tabloid, obecnie mają do spłacenia aż 4,5 miliona złotych, czyli o milion więcej niż pożyczyli. I to mimo regularnego płacenia rat. Początkowo wynosiły one 10 tys zł miesięcznie. Obecnie już 15 tys. W ciągu minionych 7 lat Kasia i Marcin zapłacili bankowi ponad milion złotych, a przez ten czas ich zadłużenie wcale nie zmalało, tylko znacznie wzrosło.

bEKMHdpP

Można oszacować, że wciąż zostało im ok. 4,5 mln zł długu! - pisze tabloid. Znacznie wzrosła też rata – teraz może przekraczać nawet 15 tysięcy złotych miesięcznie. A zarobki przeciwnie - znacznie zmalały: Cichopek zarabia ok. 10 tys. zł miesięcznie. Małżeństwo nie ma więc wyjścia i musi willę wynajmować. Nawet sprzedać jej nie mogą, bo jest warta mniej niż wynosi kredyt, a więc musieliby jeszcze bankowi dopłacać.

Warto pamiętać o tej historii, planując zaciąganie własnego kredytu hipotecznego. Banki nie informują klientów, że koszt kredytu zaciąganego na tyle lat to ponad 100 procent wartości domu lub mieszkania.

bEKMHdpV
bEKMHdqq
KOMENTARZE
(875)
gość
7 lat temu
Do milionów tez trzeba dorosnąć
gość
7 lat temu
tak się kończy życie ponad stan
Gość
7 lat temu
Jak można założyć rodzinę, doczekać się dziecka i nie odkładać pieniędzy (w szczegności, że mieli z czego) tylko żyć na pokaz i ponad stan? Wcale mi ich nie żal.
bEKMHdqr
gość
7 lat temu
to co mamy robić zrzutke?
gość
7 lat temu
ooo biedaki
Najnowsze komentarze (875)
Gość
7 lat temu
Zdaje sie że pętlę na szyi juz ma
gość
7 lat temu
hm, nie rozumiem, zarobili 10mlnow i nie splacili kredytu na 4 miliony???
Fzii
7 lat temu
Ku..a normalnie się wzruszyłem.Biedne cipchotki zarobili 10 baniek a,wzięli kredyt na dom ? Trzeba było iść do jakiegoś uczciwego doradcy finansowego ,a nie rznąc głupa ze się zna na finansach
Lalka
7 lat temu
Trzeba upaść na głowę, żeby w niepewnej przyszłości brać kredyt na 500-metrowy dom. Brak rozsądku i przewidywania mści się, niestety. Megalomania czasem bardzo boli.
Alfons
7 lat temu
Dobry był by z niej automat do loda . Nie zginie :)
gość
7 lat temu
po co szacować,jak nie wiecie jaka jest prawda,wiadomo na pewno,ze dom jest wynajęty i zarabia na siebie,czyli kredyt i zostaje młodym.więc tez pudlu chcielibyście taki dochód
Buhahahahahah...
7 lat temu
CO ONA MA ZA BIAŁEGO GLUTA NA SZYI..?? Bełt ? Ta panienka nie ma lustra w domu.. Lansiara..
Mia
7 lat temu
Owszem, banki informuja klientów, tylko trzeba dokładnie czytać umowę. PRZED podpisaniem :P
bEKMHdqj
gość
7 lat temu
a co oni mysleli,. że za darmo bank im da kasę na spełnianie zachcianek?
misaczek
7 lat temu
i bardzo dobrze niech płacą
gość
7 lat temu
bo pycha przez nia przemawia.Trzeba żyć tak na co mnie stać.DOBRZE IM TAK.
gość
7 lat temu
Pamiętacie... Jestem ikoną telewizyjną! I
gość
7 lat temu
Wcale jej nie żałuję, g****a gęś
Żegnaj polski...
7 lat temu
Broń Boże zmywak u Zion Elki2 lub czyszczenie kibli u Angeli !!! - Tam dostanie was komornik. - Wyjście jest poza Eurokibucem w stylu Cejrowski czyli Ekwador i podobne klimaty albo emigracja do "WolnegoWładymira" śladem Depardieu. - Prywatnie wybrałbym Ekwador.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKMHdrc
bEKMHdrd
bEKMHdre
bEKMHdrf
bEKMHdrg
bEKMHdqL