Trwa ładowanie...
Przejdź na

Clooney broni filmu o Kim Dzong Unie: "ZRÓBMY WSZYSTKO, żeby poszedł w świat!"

150
Podziel się

"Spośród wszystkich pie***ch ludzi na świecie, Kim Dzong Un nie będzie nam mówił, czego nie wolno nam oglądać!"

Clooney broni filmu o Kim Dzong Unie: "ZRÓBMY WSZYSTKO, żeby poszedł w świat!"
bCOWCUtN

Atak hakerów na Sony wywołał nie tylko serię skandali w show biznesie. Stał się też największą jak dotąd tego typu aferą dotyczącą obronności USA. Do sieci trafiły nie tylko surowe, przedpremierowe wersje filmów oraz scenariusze, ale także prywatne dane 47 tysięcy pracowników firmy. W 33 tysiącach wykradzionych dokumentów znajdują się poufne dane, w tym kompromitujące wymiany maili, hasła komputerów, numery kart kredytowych i ubezpieczeń.

Nieoficjalnie wiadomo, że atak był sponsorowany przez władze Korei Północnej. Powodem jest film The Interview, który jest bezlitosną kpiną z psychopatycznego przywódcy państwa, Kim Dzong Una. Dyktator jest ośmieszany m.in. sceną orgii seksualnej i aluzjami, że jest dobry w homoseksualnym seksie oralnym. Na końcu filmu zostaje zamordowany.

bCOWCUtP

Władza komunistyczna jest tak przerażona wizją, że film zacznie być rozpowszechniany na całym świecie, że hakerzy zaczęli grozić atakami terrorystycznymi na kina, w których będzie wyświetlany. Porównują swoje zamiary do ataku z 11 września 2001 roku, a winę zrzucają na "chciwość korporacji Sony". W nocy ze środy na czwartek firma ogłosiła, że... odwołuje premierę filmu. W oficjalnym oświadczeniu można przeczytać:

Sony Pictures stało się ofiarą bezprecedensowego ataku, wymierzonego w naszą firmę, pracowników i klientów.

W obronie wolności wypowiedzi artystycznej stanął aktor George Clooney, który wysłał do innych aktorów petycję w sprawie wspierania filmu. Okazało się, że jego koledzy z show biznesu odmówili jej podpisania ze strachu przed konsekwencjami. Boją się, że ci sami hakerzy łatwo dostaną się do ich prywatnych danych.

bCOWCUtV

Clooney twierdzi, że publikacja kompromitujących maili, w których pracownicy Sony wypowiadają sie negatywnie o gwiazdach, miała na celu ośmieszenie firmy i odsunięcie się od niej sojuszników.

Oto sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy. Spójrzmy, jak przerażony jest przemysł filmowy. Tak mogłoby się stać w każdym obszarze gospodarki. Nie znam na to odpowiedzi, ale to, co tutaj się wydarzyło, jest częścią znacznie większego problemu. Gigantycznego problemu. A ludzie wciąż mówią o jakichś głupich mailach. Zrozumcie, co się właśnie dzieje, bo na waszych oczach świat zaczął się zmieniać, a wy nawet nie zwracacie na to uwagi!

Clooney uważa, że USA nie powinno poddawać się groźbom i pomóc w opublikowaniu filmu. Żeby uniknąć ataków na kina, Clooney apeluje o rozpowszechnianie filmu w sieci jako manifestu politycznego.

Zróbmy wszystko, żeby ten film poszedł w świat. Nie dlatego, że wszyscy muszą go zobaczyć, ale dlatego, że nikt nie będzie nam mówił, że nie możemy go obejrzeć. To najważniejsze. Spośród wszystkich pie***ch ludzi na świecie, Kim Dzong Un nie będzie nam mówił, czego nie wolno nam oglądać.

bCOWCUtW
bCOWCUtX
bCOWCUuq
KOMENTARZE
(150)
gość
6 lat temu
Cała ta Korea to najbardziej chory świat na świecie.
Gość
6 lat temu
rozumiem dlaczego go wycofali - bali się że te ataki terrorystyczne dojdą do skutku, ale mam nadzieję że jednak film wyjdzie
gość
6 lat temu
Clooney jak Wino
bCOWCUur
goscinka
6 lat temu
Bardzo dobrze
Gość
6 lat temu
ma rację, my żyjemy w państwach demokratycznych i mamy prawo do wolności słowa ,to nie Korea
Najnowsze komentarze (150)
christian lou...
5 lata temu
louboutin daffodile christian louboutin online store
discount ugg ...
6 lat temu
ugg ascot slippers good for grout discount ugg gloves
gość
6 lat temu
przynajmniej on ma odwage
gość
6 lat temu
no jasne, wazniejszy jakis durny film, pseudo komedia. a potem przyplaca zyciem niewinni ludzie. na prawde super.
gość
6 lat temu
Kocham Cię Clooney już nie tylko za wygląd ;)
gość
6 lat temu
Niech wyprodukują film i wydadzą go na dvd lub do kupienia online Przecież nie wysadzą nas wszystkich w domach, więc mogą sobie grozić :]
5ttgf12
6 lat temu
racja!
góralka
6 lat temu
Chętnie obejrzę. A niech się hakerzy do mnie włamią. Proszę bardzo. P.S. Raczej nie przyjdzie im to nawet do głowy. :D
bCOWCUuj
gość
6 lat temu
clooney wyglada jak stary onassis!
gość
6 lat temu
a kim dzong to faktycznie jakiś homo, ze wszystkimi musi pod reke chodzic?
gość
6 lat temu
stary clooney ma racje :)
gość
6 lat temu
Zlokalizować i zneutralizować hakerów i terrorystów.
Gość
6 lat temu
No i to jest bardzo dobre podejście do tej sytuacji..!
gość
6 lat temu
chetnie obejrze film o tym zje*ie
...
Następna strona
bCOWCUuL