Trwa ładowanie...
Przejdź na

Środa o Durczoku: "Sądzę, że się gdzieś odnajdzie. To BARDZO UTALENTOWANY CZŁOWIEK!"

248
Podziel się

"Nikt nie chce go skazywać na śmierć głodową. (...) Jeśli nauczy się pracować z innymi w sposób, który przewiduje kodeks pracy, to odnajdzie się bez problemu."

Środa o Durczoku: "Sądzę, że się gdzieś odnajdzie. To BARDZO UTALENTOWANY CZŁOWIEK!"
bCOLrxqZ

Wtorkowe oświadczenie komisji badającej wątek molestowania i mobbingu w TVN-ie było dość lakonicznym komunikatem, który potwierdził, że pracownicy redakcji byli narażeni na niewłaściwe zachowania i upokarzające ich sytuacje. Firma w ramach rekompensaty ma wypłacić im 6-krotność miesięcznych zarobków. Niestety, nikt ze stacji nie zajął jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie ani nie zdobył się na słowo komentarza skierowane do ofiar. Temat uznano za wyczerpany. Przypomnijmy: TVN nie poda więcej informacji o mobbingu. "To zamknięta sprawa!"

Inne zdanie o całej sytuacji ma profesor Magdalena Środa, która od dawna protestowała wobec milczącej postawy środowiska dziennikarskiego. Środa nazwała rzeczy po imieniu i stwierdziła, że "koledzy po fachu latami potrafią chronić nieudaczników". W najnowszej rozmowie z portalem Na Temat nie ukrywa zaskoczenia dla rezultatów komisji i tempa jej prac:

Przyzwyczaiłam się do innego sposobu działania tego typu komisji i sądów. Byłam przekonana, że to będzie trwało tygodniami, jeśli nie miesiącami, a potem rezultat wszystkiego się rozproszy, a Kamil Durczok zniknie, aby za jakiś czas pojawić się w innej stacji lub programie. Skrupulatność działania tej komisji, tempo działania, przebiegły tak, jak należy - powiedziała.

bCOLrxrb

Dziennikarz postanowił zapytać Środę o opinie na temat przyszłości Kamila Durczoka. O ile on sam zapowiada serię pozwów "naruszających jego dobre imię", władze TVN-u raczej nie chcą go już widzieć. Wczoraj dziennikarz pojawił się w redakcji po raz ostatni. Niewykluczone jednak, że Durczok w jakiś sposób wróci do pracy w mediach, co przewiduje Środa:

Nikt nie chce go skazywać na śmierć głodową. To nie jest kompletna śmierć publiczna, choć pewnie jest to śmierć w sensie medialnym. Sądzę, że się gdzieś odnajdzie. To w sumie młody, bardzo utalentowany człowiek. Jeśli nauczy się pracować z innymi w sposób, który przewiduje kodeks pracy, to odnajdzie się bez problemu - komentuje.

Są takie zachowania, które kiedyś były kwalifikowane jako niewłaściwie, a do tego związane z utratą twarzy. A tymczasem ludzie spokojnie wracają, co najlepiej widać w polityce. Nie ma śmierci publicznej ani czegoś takiego, co filozofowie nazywali ważnym regulatorem zachowań, czyli honoru. To jest wartość arystokratyczna, ale bardziej powszechną wartością było poczucie wstydu. Człowiek złapany na przestępstwie lub niewłaściwym zachowaniu znikał ze sfery publicznej, bo ten wstyd nie pozwalał mu powrócić.

A ja nie wykluczam, że na przykład pan Hofman, czy kompletnie skompromitowany pan Marcinkiewicz, który powinien mieszkać tam, gdzie się urodził i nie wychylać nosa ze wstydu, powrócą. Panuje zasada: dzisiaj ja, jutro ty, śmiejmy się z oskarżeń. To oczywiście niezdrowa zasada. (...) Spodziewałabym się, że ta historia nie przetrwa jedynie jako anegdota, sensacja, ale że zostawi swoje ślady w postaci wyższej świadomości faktu, że ludzie nie są bezkarni.

bCOLrxrh

Myślicie, że Kamil Durczok wróci jeszcze do mediów? Chcielibyście oglądać go w telewizji?

bCOLrxri
bCOLrxrC
KOMENTARZE
(248)
Gość
5 lata temu
Facet wygrał z największym wrogiem ludzkości -rakiem i zamiast cieszyć się życiem to on upodlał ludzi. Smutne
gość
5 lata temu
a ja mam to gdzies, od roku zarabiam 9 tysiecy na miesiacp nie wychodzac z domum, wiele osob juz tak zyje, chociazby tutaj: anabase.pl nie musze juz sluchac glupiego kierownika elipsa
Gość
5 lata temu
z jego doswiadczeniem sprawdzilby sie w "miescie kobiet" :)
bCOLrxrD
gość
5 lata temu
Wizerunku niczym juz nie naprawi!
Gość
5 lata temu
Niedługo napisze książkę
Najnowsze komentarze (248)
Gość
5 lata temu
Może wykroi dla niego etat u siebie w instytucie. Koleś zdecydowanie potrzebuje moralnego wsparcia.
xxx
5 lata temu
Środa ma nadzieję, że jak będzie dla niego miła, to może się zlituje i ją też zmolestuje.
gość
5 lata temu
Wszyscy mu współczuli jak walczył z rakiem ale teraz siano wyszło z butów
gość
5 lata temu
powinien pracować nadal w TVN,ale powinien być zdegradowany na kilka lat do roli posłańca może to nauczyłoby go szacunku do ludzi.
gość
5 lata temu
Zapewne , bo na świecie mnóstwo jest ludzi , których jedyną mądrością życiową jest talent . Tylko wystarczy im stworzyć odpowiednie miejsce do rozwoju ich talentu . Takim miejscem jest telewizja i bez znaczenia jest czy , to telewizja prywatna czy publiczna . Ważne , aby było , to miejsce gdzie są kamery .
gość
5 lata temu
Życzę Panu aby nauka nie poszła w las,wnioski wyciągnięte stały się drogowskazem na resztę życia .
gość
5 lata temu
Fedrowac !!!
zosik
5 lata temu
ja bym chciała zeby wrocił,mnie nie molestował a jako dziennikarza bardzo go ceniłam i lubiałam
bCOLrxrv
gość
5 lata temu
a może nie pieniądze tylko uczucie lub szacunek do ich dzieci?wbrew pozorem niektórzy jeszcze mają do siebie szacunek
gość
5 lata temu
Naprawdę go rozumie. Ja też zarządzam bandą imbecyli i czasami mi nerwy puszczają.
gość
5 lata temu
W ZOO się odnajdzie tam są koniki ,pieski itd..
gość
5 lata temu
tak, oczywiście, odnajdzie się, może w jakiejś zagrodzie z kozami...
gość
5 lata temu
pogubilo sie chlopisko szkoda chlopa mimo wszystko
gość
5 lata temu
a ja mam to gdzies, od roku zarabiam 9 tysiecy na miesiacp nie wychodzac z domum, wiele osob juz tak zyje, chociazby tutaj: anabase.pl nie musze juz sluchac glupiego kierownika elipsa
...
Następna strona
bCOLrxrX