Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVN SPRZEDANY za 584 MILIONY euro! Razem z długiem...

357
Podziel się:

O transakcji informuje od samego rana TVN24, na "żółtym pasku".

TVN SPRZEDANY za 584 MILIONY euro! Razem z długiem...

O sprzedaży TVN-u w branży medialnej mówiło się już od dłuższego czasu. Spekulowano na temat potencjalnych zagranicznych inwestorów, wśród których jeszcze w ubiegłym tygodniu Polityka wymieniała m.in. amerykański Time Warner i Discovery Communications oraz niemiecki Bauer Media Group. Dziś rano poinformowano jednak oficjalnie, iż pakiet kontrolny udziałów w spółce TVN przejęła brytyjska firma Southbank Media Ltd, należąca do amerykańskiego koncernu Scripps Networks Interactive.

Jest to oczywiście transakcja na zawrotną sumę - za około 52,7 proc. akcji Amerykanie zapłacili 584 milionów euro. Podobno gotówką. Co więcej, Scripps Networks Interactive przejmie również dług TVN-u, wynoszący obecnie 840 milionów euro. O transakcji donosi od samego rana TVN24, umieszczając tę informację na swoim "żółtym pasku".

SNI jest właścicielem takich marek jak HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel, Travel Channel czy Great American Country i dociera do 190 mln odbiorców miesięcznie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(357)
gość
8 lat temu
Tak, gotówką. W walizeczce przywieźli.
gość
8 lat temu
jedna z największych stacji TV w Polsce kupiona przez stacje nadającą programy kulinarne i podróżnicze....brzmi poważnie.
gość
8 lat temu
może dzięki temu powróci super "Wyprawa Robinson" (prowadził ją Hubert Urbański), coś jak amerykańscy "Ryzykanci" ("Survivor") na TVP2 lata temu
Vb
8 lat temu
Programy i stacje doczesne nowego właściciela mówią same za siebie. TVN pasuje do nich jak ulał.
gość
8 lat temu
To zmieniło moje życie !!!!
Najnowsze komentarze (357)
gość
7 lat temu
Jak bardzo do tego długu przyczynił się nietykalny Miszczak ???
gość
7 lat temu
Kupili ale kto wziął pieniądze?.Bo w Polsce to kupują zakład i taki ma zakład i swoje pieniądze za które kupił ten zakład.To dopiero biznes.po Polsku. W taki oto sposób sprzedano wiele zakładów .
gość
8 lat temu
To może wywalą teraz tego starego pustaka-Rozenkową
IQ
8 lat temu
może skończą się w końcu te kretyńskie seriale i programy dla kucharek. be ambicji od lat nie oglądam tej tv bo nic interesującego w niej nie ma
gość
8 lat temu
nie dziwię się ,że ta dziadowska stacja ma długi, dawać tym opasłym , bezmózgowym świniom, jak Gessler, Durczok, Wojewódzki ITP.. TYLE KASY TO HORROR
gość
8 lat temu
5 zawodników Barcelony tyle kosztuje :D :D :D
gość
8 lat temu
Może pozbędą się komuchów i manipulacji
gość
8 lat temu
może w końcu nie będzie leciał raz na kwartał władca pierścieni i iron men do obrzygania
Gość
8 lat temu
Przecież amerykanie to Żydzi
gość
8 lat temu
Co to za zaszuszone urwiszcze w żopu dymane?
gość
8 lat temu
juz mnie to nie rusza, od paru miesiecy zarabiam 13 tysiecy miesieczniea siedzac w gaciach przed komputeremn, nie tylko ja tak zarabiam, chociazby tutaj: exarate.pl teraz mam mase czasu dla rodziny kikuty
gość
8 lat temu
IV rozbiór Polski wykonany w jedwabnych rękawiczkach ,czy cos w ogóle zostało w polskich rekach??
gość
8 lat temu
" (...) przejęła BRYTYJSKA FIRMA Southbank Media Ltd, NALEŻĄCA DO AMERYKAŃSKIEGO KONCERNU Scripps Networks Interactive." Czytanie ze zrozumieniem nie boli... Wyraźnie zostało napisane, że pośrednio - przez brytyjską firmę - kupił to amerykański koncert. Czyli uogólniając kupili to Amerykanie.
gość
8 lat temu
Tak na palecie dźwigiem przez okno podali .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie