Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVN musi przeprosić Szczepkowską i zapłacić 150 tysięcy!

111
Podziel się

Wygrała proces o "homolobby". Stacja zapowiada, że odwoła się od wyroku. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz PCK.

TVN musi przeprosić Szczepkowską i zapłacić 150 tysięcy!
bCHtPNLp

W 2013 roku Joanna Szczepkowska w jednym ze swoich felietonów opisała istnienie "lobby gejowskiego", które zawładnęło polską branżą teatralną. Tekst wywołał lawinę komentarzy i sprzeciwu, który wyrazili m.in. Jacek Poniedziałek i Paulina Młynarska. Z kolei reżyser-polityk Kazimierz Kutz stwierdził, iż jego koleżanka ma rację. Zobacz: Szczepkowska walczy z "lobby gejowskim"! "ZOSTAŁAM NAZWANA SZMATĄ!"

Sprawę relacjonował również TVN i TVN24. W programie Tak jest Andrzej Morozowski stwierdził, że opinia aktorki "może generować stwierdzenie w rodzaju: Żydzi sami są winni Holokaustu". Szczepkowska postanowiła pozwać stację nie tylko za te słowa, ale i za inne wypowiedzi na jej temat, emitowane zarówno w programach informacyjnych, jak i w Uwadze czy na stronie internetowej. Zobacz: Szczepkowska: "Czekam na datę procesu z TVN!"

W miniony czwartek warszawski sąd w pierwszej instancji orzekł, że TVN naruszył dobra osobiste, godność i wizerunek Szczepkowskiej, bo w wyemitowanych materiałach stworzył wizerunek osoby homofobicznej. Posłużono się jej nieprawdziwymi cytatami, umieszczając w kontekście Holokaustu, a także porównując wypowiedzi aktorki do słów Lecha Wałęsy o tym, iż homoseksualni posłowie powinni być w Sejmie oddzieleni ścianą.

bCHtPNLr

Szczepkowska domagała się 300 tysięcy złotych na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, jednak sąd ustalił wysokość zadośćuczynienia na 150 tysięcy. TVN zapowiada już odwołanie się od wyroku.

bCHtPNLS
KOMENTARZE
(111)
Gość
5 lata temu
I bardzo dobrze TVN owi
gość
5 lata temu
Pani Joanno, jest Pani jak Don Kichot. Ukłony dla Pani.
gość
5 lata temu
stacja schodzi na psy a niektore celebrytki jedza kupy. Czy to prawda?
bCHtPNLT
Gość
5 lata temu
niech placa !
Gość
5 lata temu
Oczywiscie ,wszystko sie sprowadza di holokaustu.Ci zydzi to juz są smieszni
Najnowsze komentarze (111)
gość
5 lata temu
brawo Pani Joanno . jeb@ać żydka morozowskiego
robert
5 lata temu
lepiej zatrudnić geja niż przeciętnie uzdolniną obrzydliwą babę jaką jest szczepkowska
Gość
5 lata temu
I 300tys to za mało od tak wielkiej bogatej firmy
gość
5 lata temu
g****a p**dulencja.,spadaj babo.wstyd przynosisz sp.tacie.
gość
5 lata temu
Szczepkowska od slynnego zdania " komuna padla " tylko ze w Polsce nie bylo komunizmu tylko socjalizm ale tego pewnie ta super celebrytka nie wiedziala :(
gość
5 lata temu
hura hura w końcu ktoś wygrał z mediami , które to politykom rządzącym w chodzą głęboko od tyłu
gość
5 lata temu
w tvn sa jacy sa , niezbyt blyskotliwi , zazwyczaj bez kierunkowego wyksztalcenia , nudni , ciezko ciosane dziewczeta i chlopcy tzw resortowa dziatwa , to wszystko moze wzialbym bohatersko na klate, ale dlaczego przy byle okazji wyskakuja na dodatek z holokostem ?
gość
5 lata temu
Ma racje ale współczuję jej.Lobby pedalskie, kumoterskie, rodzinne klerykalne jest tak juz mocne w mediach i polityce ze zlikwidować je można tylko atomówka i rozpoczeciem zycia od podstaw.
bCHtPNLL
gość
5 lata temu
TVN to najgorsza stacja w Polsce
gość
5 lata temu
Moze jest teraz konkurencja miedzy lobby gejowskim a zydowskim? :D W amerykanskim szolbizie sie jakos dogadali, to u nas pewnie tez :D
Gość
5 lata temu
Szczepkowska ma rację
gość
5 lata temu
I bardzo dobrze niech ponoszą odpowiedzialność za to co robią .To co emitują ociera się o dno !!!!!!
csyjcdx
5 lata temu
Po prostu dziennikarz użył złego porównania, nieodpowiedniego do sytuacji. A lobby istnieje wszędzie takie lub inne, zawsze jakieś tam istnieje.
gość
5 lata temu
brawa dla pani Joanny!!
...
Następna strona
bCHtPNMn