Trwa ładowanie...
Przejdź na

Maleńczuk o Kukizie: "Boję się ludzi, którzy za nim stoją. Powinien mieć oczy dookoła głowy"

318
Podziel się:

"Zawsze o polityce mówił. Lepszy wokalista ode mnie, ale teksty to ja piszę lepsze 10 razy."

Maleńczuk o Kukizie: "Boję się ludzi, którzy za nim stoją. Powinien mieć oczy dookoła głowy"

Największą sensacją pierwszej tury wyborów prezydenckich okazał się wynik Pawła Kukiza, który ze swoimi 20% poparcia wybił się na trzecie miejsce, zaraz za "systemowymi" Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim. Po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych wyników w ostrych słowach zaatakował stację TVN24, którą porównał do komunistów. Przypomnijmy: Kukiz ostro o TVN24: "PRZEBILIŚCIE KOMUNISTÓW! Osiągnęliście mistrzostwo propagandy, jesteście okrutni!"

W rozmowie z Faktem jego kolega z branży, Maciej Maleńczuk przyznaje, że wokalista od dawna interesował się polityką.

On zawsze o polityce mówił. Ile razy się spotkaliśmy, to zawsze był jechany temat polityczny. Nie o dupach, nie o dragach, nie o piciu, bo on miał długie przerwy - tylko polityka. Jak się rozpijał, to nie szło z nim gadać... Choć inna sprawa, że zawsze rozmawialiśmy przy whisky - ujawnia artysta. O autonomii Śląska mówił dużo, na tematy polskie... Zawsze o tym mówił. Nie sądziłem, że aż tak zwariuje na tym punkcie. Po prostu polityka jest jego konikiem.

Mimo to Maleńczuk boi się o karierę polityczną Kukiza:

Boję się tylko ludzi, którzy za nim stoją, bo o nich nie wiemy, kto to kur*a jest. Jakie więc jest jego zaplecze? Nie boję się samego Pawła, który jest jednoosobowym, chodzącym JOW-em. Ale nie wiemy, kto jeszcze może wyskoczyć zza jego pleców. Bo ludzie, którzy są przy nim w kampanii, to fajni, sympatyczni, nierzadko 50-letni ludzie w skórzanych kurtkach.

Maleńczuk wyznał, że chociaż zna Kukiza od lat, to ma problem z określeniem jego poglądów. Uważa także, że Kukiz jest lepszym wokalistą, ale lepsze teksty pisze on sam:

Jego wizerunek jest mocno prawicowy, momentami on wygląda jak skinhead. Natomiast ja znam Pawła od lat, on jest niezwykle uwodzący. To zdolny muzyk. Jest lepszym wokalistą ode mnie, ale teksty to ja piszę od niego lepsze 10 razy, chociaż nie mam studiów. Myślę, że w głębi serca on jest socjalistą, choć nigdy się do tego głośno nie przyzna. Zawsze będzie mu się to kojarzyło z Ruskimi, z SLD i całą ta resztą. Ja jestem zdania, że każdy, kto w głębi duszy nie jest trochę socjalistą jest zwykłą świnią, a o to bym Pawła akurat nie posądzał - rozważa Maleńczuk.

No i pewnie wejdzie do Sejmu. Na pewno chce to zrobić. Ale jest wielkie zapytanie: z kim? Znam tylko Pawła, o reszcie nie wiemy, i sądzę, że powinien mieć oczy dookoła głowy, bo będą podstawiać mu nogi. Będą się dookoła niego pojawiać różni dziwni ludzie... - komentuje muzyk. Nie można całkowicie wysadzić systemu, można go tylko zmieniać. On, mając hasła antysystemowe, chce w ten system wejść. Ja bym do polityki nigdy nie poszedł. Za diabła! Ja prowadzę swoją politykę: naśmiewam się ze wszystkich. Od lewa, do prawa. U mnie jest jak w seksie grupowym: nikt nie może być pominięty.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(318)
gość
8 lat temu
Maleńczuk stary wyjadacz, wie co mówi
gość
8 lat temu
studiów nie ma a dobrze gada
gość
8 lat temu
Wiadomo, że Kukiz jakby został ptezydentem, t by nie mógł samodzielnie o wszystkim decydować
gość
8 lat temu
wyjątkowo rozsądna wypowiedź Maleńczuka...
Gość
8 lat temu
Cos w tym jest Panie Malenczuk!
Najnowsze komentarze (318)
gość
8 lat temu
Ja uważam że Kukiz to taki p***c chce zaistnieć .
gość
8 lat temu
I wbil koledze szpileczke miedzy wersami.
gość
8 lat temu
nie zawsze się zgadzam z Maleńczukiem, ale tym razem - z ust mi to wyjął! mam takie same odczucia, a dzieciaki są strasznie naiwne - ten cały ruch poparcia to taka dziecięca krucjata. Oj, średniowiecze w tym kraju nastało!
gość
8 lat temu
a co on robił kiedy inni się uczyli?ale byłby mąż stanu bez wykształcenia krzykacz /o twarzy tym razem nie wspomnę/i z kolesiami typu Skiba czy Maleńczuk
gość
8 lat temu
i żal mu d**e ściska że to paweł odniósl sukces , i tu niby pochwali a tu przyłozy fałszywy zasraniec ten cały maleńczuk ,iddz se pojaraj idaj pawłowi spokoj ,kukiz zawsze byłbuntownikiem malenczuk zawsze się łasildo wladzy ,cala prawda o nich obu.
gość
8 lat temu
Maleńczuk sie s****i. Jezeli Kukiz to ponoc aljoholik to kim jest maleńczuk? Ćpun i alkoholik. Mozg ma wyzarty na wylot. To dopiero komorowski ma poparcie. No inna sprawa ze nikt normakny nie bedzie w komitecie komorowskiego. Olbrychski nastepny alkoholik, Opania nastepny alkoholik, kto wie jak jest z tym starcem Wajda kto wie... A Karolak? Kupe POpaprancow ma nasz Komorowski w swoim komitecie
Gość
8 lat temu
Kukiz wygląda jak psychopata a jego fanatycy bez muzgowcy
gość
8 lat temu
malenczuk wez sie schowaj frajerze razem ze swoim brzeczeniem ktore trudno nazwac muzyka!!!
gość
8 lat temu
takie per..du pier...du Malenczuka z ktorego jak zwykle nic nie wynika
gość
8 lat temu
moze chcez stanac w honorowym komitecie
gość
8 lat temu
jezeli jestes tak tolerancyjny jak mowisz to wiecej tolerancji dla katolikow
gość
8 lat temu
moze ty masz ochote na jego wygrana celebryto
emma
8 lat temu
Wierzę Kukizowi, ale ile takich osób jak on będzie razem z nim. Doczepi się do niego jakiś chłam , wyrzutki partyjne, a on sam niewiele zdziała. Życzę, aby mu się powiodło,chociaż mam wątpliwości. Poczekam na jego program, jak chce uzdrowić POLSKĘ, bo rozwalać każdy potrafi. Powodzenia .
gość
8 lat temu
Ja się boję ludzi z sb, ktorzy stoją za Bronkiem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie