Piątek 01.02.2008

Co oznacza "czerwona nitka" Kręglickiej?

Aneta Kręglicka anoreksja

Co oznacza "czerwona nitka" Kręglickiej?KJ/ FORUM

W grudniu pisaliśmy o "rewelacjach" Faktu, który z przerażeniem rozpoznał u Anety Kręglickiej anoreksję. Dotarliśmy do jej znajomych, którzy przyjęli tę publikację z oburzeniem i zaprzeczyli, jakoby była Miss Świata cierpiała na tę chorobę. Jej idealna, szczupła sylwetka miała być efektem wieloletniej dyscypliny żywieniowej.

Ostatnio jednak spekulacje wywołała sama zainteresowana. Kilka razy pokazała się publicznie z cieniutką, czerwoną nitką na nadgarstku. Jest ona znakiem rozpoznawczym kobiet zrzeszonych w ruchu "pro-ana". Dziewczyny, które do niego należą, nie uważają anoreksji za niebezpieczne zaburzenie, lecz w to, że dążenie do bycia szczupłą jest drogą do ideału. Motto ruchu brzmi: "Co mnie żywi - niszczy mnie".

Hasło to wytatuwała sobie Angelina Jolie, która promuje w ten sposób ruch pro-ana. Wywołało to spore kontrowersje, także u nas. Przypomnijmy: Angelina Jolie ma "tatuaż anorektyczek" (ZDJĘCIA).

W internecie można znaleźć wiele stron, blogów i for poświęconych temu zjawisku, poznać osoby o podobnym sposobie na życie, wymienić się radami i wskazówkami. Na jednej ze stron czytamy:

Czerwona nitka to nasz symbol, nieoficjalny znak rozpoznawczy dla wtajemniczonych. Kolor czerwony oznacza anoreksję, fioletowy - bulimię. Jeśli kiedykolwiek spotkasz drugą taką osobę, popatrz jej prosto w oczy. Uśmiechnij się.

Ruch ten budzi wiele kontrowersji - na całym świecie trwają starania o zaprzestanie lansowania patologicznie wychudzonych modelek, z których wzory czerpią nastolatki. Dlaczego zatem Aneta Kręglicka rzuca na siebie podejrzenia o popieranie go?

KJ/ FORUM

ML/ FORUM

ML/ FORUM

KJ/ FORUM

KJ/ FORUM

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (1100)

Oglądasz 781-810 z 1100
Odpowiedz
0 0
zgłoś
@gniecha 02.02.2008 00:01
Madonna nosi tę nitkę, ostatnio również Kayah (zwróccie uwgę na reklamę Lipton z jej udziałem)..
I wcale nie są chyba pro-ana...
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:07
na tym ostatnim zdjęciu jest pomarszczona jak staruszka. ile ona ma lat?
100?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
malunia 02.02.2008 00:09
skóra i kości, worek z kościami, bleee olesne.
Aneto, facet nie pies, na kości nie poleci.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:12
oooo got alez ona wyglada jak suszona sliwkaa....! bez zlosliwosci ale cialka by jej przydalo sie ta suchota ja postarza
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 02.02.2008 00:13
w sumie to ciekawie wygląda ;))

a ostatnio pisal jakis portal, nie wiem czy nie wy, ze czerwona niteczka to oznaja jakiejs sekty :/ bylo chyba wtedy o kayah... :/
Ładowanie komentarzy…
Oglądasz 781-810 z 1100