Trwa ładowanie...
Przejdź na

Maślak napisał list do... premier Kopacz! "Tak dłużej być nie może!"

585
Podziel się:

Chce walczyć z przemocą w szkole. "Zwracam się do Pani w imieniu tysięcy bezbronnych młodych ludzi. Sam kiedyś tego doświadczyłem".

Maślak napisał list do... premier Kopacz! "Tak dłużej być nie może!"

Niedawna sprawa śmierci 14-letniego Dominika z Bieżunia, który popełnił samobójstwo, bo koledzy wyzywali go od "pedziów", zwróciła uwagę na problem przemocy w szkole. Tragedia wywołała falę komentarzy i wystąpień autorytetów, ale nikt nie potrafił podać konkretnego rozwiązania problemu.

Sprawą przejął się też Mister Polski, Rafał Maślak, który napisał do premier Ewy Kopacz list otwarty, w którym apeluje o rozwiązanie problemu. Pisze, że sam ma kontakt z ofiarami przemocy, bo nastolatki zwracają się do niego z prośbą o pomoc:

Zwracam się do Pani w imieniu tysięcy bezbronnych młodych ludzi, z prośbą i apelem o podjęcie działań przeciw przemocy w szkołach. W ciągu zaledwie 5 dni otrzymałem prawie 700 maili z historiami nastolatków, którzy podczas zajęć szkolnych zamiast rozwijać swoje pasje i umiejętności, walczą o przetrwanie, a w wielu przypadkach nawet o życie - pisze Rafał.

Mister Polski pojawił się dziś przed południem w Kancelarii Premiera, gdzie złożył swój list.

Niezwykle osobiste wyznania osób, które do mnie napisały, ukazują szkołę jako miejsce wypełnione gniewem, nienawiścią i agresją. Siedliskiem wszystkiego, co najgorsze, okazuje się być gimnazjum. Czytając otrzymane wiadomości uzmysłowiłem sobie, jak wiele przemocy fizycznej i psychicznej oraz dyskryminacji na różnym tle, jest w państwowych placówkach oświaty (...) - czytamy w liście.

Tak dłużej być nie może! Ostatnie tygodnie i głośna sprawa Dominika, pokazały nam w bardzo brutalny sposób, jak wiele młodych osób jest w stanie targnąć się na własne życie tylko dlatego, że nie byli na tyle silni i nie mieli wystarczającego wsparcia, aby postawić na swoim i wygrać z brutalnym wrogiem, którym często jest kolega lub koleżanka ze szkolnej ławy. Sam kiedyś tego doświadczyłem, więc doskonale wiem, co czuje większość z osób. (...)

Apeluję do Pani, aby planując wrześniowe podróże po naszym kraju w celu zebrania elektoratu, odwiedziła Pani kilka szkół i zobaczyła na własne oczy, jaka atmosfera tam panuje. (...) Wielokrotnie powtarzała Pani w swoich wystąpieniach, jak ważne jest dla Pani dobro naszego kraju. Czas przejść od słów do czynów. Przyszłą Polskę budować będzie młodzież, która jak na razie czuje się bezkarna i dlatego prześladuje swoich rówieśników.

_Nie chcę takiej Polski i wierzę, że Pani również. Zacznijmy skutecznie przeciwdziałać przemocy w szkołach, a nie zamiatać temat pod dywan, jakby go nie było._

Przeczytajcie cały list Rafała:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(585)
gość
9 lat temu
Pełen szacun za to co robi
gość
9 lat temu
Ma racje chłopak
gość
9 lat temu
super
gość
9 lat temu
no ja tez kiedys napisala list do mojego prezydenta miasta ... zero odzewu no ale moze on cos zdziala ..
gość
9 lat temu
Brawo za odwagę Panie Rafale
Najnowsze komentarze (585)
FFXIV Gil
9 lat temu
You are nothing like us . [url= Gil[/url]
gość
9 lat temu
Polecam stronę Beka z Maślaków
gość
9 lat temu
to on umie pisac?
Sandokan
9 lat temu
i-zabronić przynoszenia telefonów do szkoły. tak jest we francji.--zakazać nauki religii we francji nikt nie wie do jakiej religii ktoś należy.iii-rozwijać zainteresowania ,nauka pływania inne konkurencje jak szachy,tenis.piłka nożna.
gość
9 lat temu
Żałosny p****k
gość
9 lat temu
A to jej dokopał!
WWW12
9 lat temu
Czy ten Pan Rafał też p*******a ?
gość
9 lat temu
Widać że maślak to też p***ł, ciągnie swój do swego.
Waldemar
9 lat temu
Kolejny zbok
@nka
9 lat temu
Brawo dla Rafala ,ale ją pytam po co utworzyli gimnazja?!? Gimbusom wydaje się że są już conajmniej pełnoletni i w głowach się przewraca !zlikwidować to dziadostwo!!!
gość
9 lat temu
kopacz niestety nie pomoże, obchodzi ją tylko stołek, co widać po tych kilku latach....
scorpion vaga...
9 lat temu
Trzeba było postawić tego zbuka jak kolumb szacunek
Lesław
9 lat temu
Kepler-452b, planeta dla PO
Gość
9 lat temu
Super
...
Następna strona