Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ohme o Kulczyku: "NAM, ZWYKŁYM LUDZIOM, wydaje się być równym partnerem, by negocjować z Panem Bogiem"

620
Podziel się:

"Oni, znani, bogaci i sławni, powinni odchodzić ostatni. Obserwujemy ich świat jak zafascynowane dzieci" - mówi telewizyjna psycholog.

Ohme o Kulczyku: "NAM, ZWYKŁYM LUDZIOM, wydaje się być równym partnerem, by negocjować z Panem Bogiem"

Małgorzata Ohme znana jest widzom TVN-u jako telewizyjna psycholog i znajoma Bartosza Węglarczyka. Dziś jest o niej głośno w sieci z powodu egzaltowanego wpisu na blogu na portalu Mamadu.pl z okazji śmierci Jana Kulczyka. Ohme opisuje w nim szczegółowo katharsis, które przeżyła, gdy dowiedziała się, że nie żyje najbogatszy Polak. Zastanawia się nad "radością graniczącą z euforią", którą poczuła, i dochodzi do wniosku, że ludzie, podobnie jak ona, traktują bogaczy jak Bogów i dopiero gdy odchodzi miliarder uświadamiają sobie, że "śmierć jest wszechmocna i ostateczna".

Na blogu na MamaDu.pl Ohme dodaje z pokorą, że ktoś z takimi pieniędzmi jak on wydaje się jej "równym partnerem, by negocjować z Panem Bogiem".

Takie myśli, które pojawiają się, gdy umiera ktoś taki jak Jan Kulczyk. Wielka postać polskiej sceny biznesu. Fajny człowiek. Ojciec. Dziadek. Czyjś partner. Ktoś, kto jeszcze chwilę wcześniej planował swoje życie na miesiące do przodu. Ktoś, kto nam zwykłym ludziom, wydaje się być równym partnerem, by negocjować z Panem Bogiem. By przechytrzyć śmierć. Jan Kulczyk, Jan Wejchert, Steve Jobs - wielcy choć jednak równi przed losem. Odchodzą jak my.

(...)

Czarny pasek na dole w TVN24. Najpierw zaczynasz się bać. Tak, tak, ten lęk, który pojawia się, gdy jesteś mała i pytasz swojej mamy lub taty "Czy zawsze będziemy razem?" i widzisz ich zmieszane miny. (...) Są ludzie, których - myślisz - to nie dotyczy. Żyją w tak innej niż Twoja rzeczywistości, że tam muszą być magiczne sposoby, by zatrzymać cierpienie, ból, a już na pewno odroczyć śmierć na nieskończenie długo. W naszych oczach ich wielkość przekłada się na siłę życia. Oni, znani, bogaci i sławni, powinni odchodzić ostatni. Obserwujemy ich świat jak zafascynowane dzieci, które wierzą w istnienie bajek. I nagle to wszystko pryska. Bohaterowie znikają, a my pytamy „Jak to możliwe?”. No rozumiem mój sąsiad z czwartego piętra, który miał udar czy przyjaciółka mojej mamy, którą wykończył rak, ale on? Przecież wielcy ludzie powinni znaleźć sposób, aby oszukać śmierć. I nagle uświadamiasz sobie, że śmierć jest wszechmocna. Ostateczna.

Zaraz po tym przypominasz sobie, że Ty, Twoi bliscy - nadal żyjecie. Pojawia się wdzięczność i radość granicząca z euforią.

(...)

Śmierć Jana Kulczyka w psychologicznym sensie jest ważna dla nas wszystkich. Poza zwyczajnym empatycznym przeżywaniem, dotyka naszych lęków, przywraca pokorę, umniejsza Istnienie do fizycznego bytu, który poddawany jest nieustającym czynnikom losowym. I przywraca nam, może znów tylko na chwilę, pęd do życia, ten Bergsonowski "elan vital", który zapewnia człowiekowi jako jedynej istocie poczucie istnienia ciągłości w czasie i przestrzeni.

Czy Wy też odbieracie śmierć bogacza jako coś tak innego od śmierci "zwykłego człowieka"?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(620)
gość
7 lat temu
kazdy kiedys umrze, niezaleznie od statusu
gość
7 lat temu
Ta Pani jest psychologiem ?
gość
7 lat temu
Przeszłą mi przez głowę myśl, czy Kulczyk nie sfingował swojej śmierci. Prowadził czasem śliskie interesy, z Ukrainą, Rosją. Może był na czyimś celowniku i musiał zniknąć???
gość
7 lat temu
Co ta pani psycholog p*****y za banialuki ???!!! Kretynka do potęgi entej !!!
gość
7 lat temu
Taki los zwykłych szarych obywateli. Liczą sie tylko pieniądze i sława. Zapominamy o rzeczach najważniejszych' jak miłość i rodzina...
Najnowsze komentarze (620)
Gość
7 lat temu
A w czym pan śp Jan Kulczyk jest lepszy od chorego sąsiada z udarem czy sąsiadka z rakiem?Przykre jest to , że dla tej pani pieniądze są wyznacznikiem bliskości z Bogiem.Niby wykształcona a modli się do miliarderow.
dobrze wam ta...
7 lat temu
oboje tych maluczkich ludziczków dostało lekcje życia. "po osiągnięciu celu okazał się on złudzeniem".
hahaha
7 lat temu
kulczyk bogacz którego nikt nie lubi, rozdający ludziom kasę i posady aby mu się podlizywali. Panie doktorze pana życie jest ILUZJĄ.
Bon Appetit
7 lat temu
pani ohme wszystko wypaplała na temat śmierci Kulczyka zobaczyła pasek i ją zmroziło, że straci wszystko co zawdzięcza na pewno nie sobie (może troche swojemu ciału). ale nic takiego się nie stało bo jej ojciec chrzestny jest bogiem, decyduje sam kiedy umiera, a dokładniej decyduje kiedy świat myśli, że on umarł.. dostała wtedy euforii uświadamiając sobie jak silna protekcja za nią stoi, że nic nie zagraża jej bajecznemu życiu, która kosztowała ją "tylko" seksem z oblechem. pan Kulczyk może jest bogiem, ale tylko dla i tylko do czasu kiedy wierzą w niego taki wyznawcy jak pani, słabi ludzie, karaluchy. jest pani żałosna, sprzedała pani duszę diabłu, a śmie pouczać innych. zawdzięcza pani wszystko pasożytowi który żeruje na pięknych szczęśliwych , ale naiwnych i biednych ludziach. pasożytuje pani na p*******e. proszę o tym pamiętać przed snem. Smacznego. PS. na szczęście to widać że pod płaszczykiem szczęścia ukrywa się ból. dobrze.
gość
7 lat temu
widać komu zawdzięcza karierę
Gość
7 lat temu
Prosta baba, to i napisała byle co. Boże, komu dzisiaj dają dyplomy... To jest właśnie najsmutniejsze
gość
7 lat temu
Krytykujecie ją, bo po prostu tego nie rozumiecie
gość
7 lat temu
Ta Pani jest niebezpieczna jako psycholog.
gość
7 lat temu
SORRY, komentarz do wypowiedzi piętro wyżej :)
gość
7 lat temu
SORRY, komentarz do wypowiedzi piętro wyżej :)
gość
7 lat temu
On juz teraz smierdzi od 10 dni, a ona bedzie wkrotce smierdziec.
gość
7 lat temu
Pier........ jak potłuczona!
gość
7 lat temu
Droga pani Ohme, jeśli chodzi o mnie, to NIKT nie wydaje się równym partnerem, żeby negocjować z Bogiem. Mów za siebie, nie za wszystkich "zwykłych ludzi". Jak można stawiać kogoś aż tak wysoko tylko dlatego, że miał kasę? Stuknij się, kobieto, i nie gadaj afektowanych bzdur, bo wychodzi śmiesznie.
gość
7 lat temu
i*****a
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie