Trwa ładowanie...
Przejdź na

Steve Jobs WYPARŁ SIĘ CÓRKI i nie chciał płacić alimentów! "To szantaż!"

198
Podziel się:

Z matką dorosłej dziś córki spotykał się przez pięć lat. Porzucił ją, kiedy dowiedział się, że jest w ciąży...

Steve Jobs WYPARŁ SIĘ CÓRKI i nie chciał płacić alimentów! "To szantaż!"

Wokół życia i pracy Steve'a Jobsa wiele mitów narosło jeszcze za jego życia. Nazywany jednym z "największych wizjonerów XXI wieku" twórca potęgi firmy Aplle uchodził za geniusza - delikatnie mówiąc, wyjątkowo trudnego we współpracy. Od jego śmierci niemal trzy lata temu wydano już kilka jego biografii oraz jeden, niezbyt udany, film. Drugi czeka na premierę. Zobacz: Mamy trailer nowego filmu o Stevie Jobsie!

Tymczasem na jaw wychodzą kolejne szczegóły z życia zmarłego w wieku 56 lat miliardera. Jego pierwsza dziewczyna i matka jego najstarszej córki, Chrisann Brennan, twierdzi, że Jobs przez lata uchylał się od płacenia alimentów na dorosłą dziś Lisę. Nawet wtedy, kiedy był już bajecznie bogaty.

Jobs i Brennan poznali się, kiedy mieli 17 lat, będąc uczniami Homestead High School w Cupertino w Kalifornii. Ich związek zakończył się po pięciu latach, kiedy Chrisann zaszła w ciążę, a Steve wyparł się ojcostwa. Przez lata twierdził, że jest "wysterylizowany i bezpłodny", co jednak nie przeszkodziło mu w spłodzeniu trójki dzieci ze swoją późniejszą żoną, Laurene Powell. W latach 70. testy genetyczne nie były możliwe, więc Brennan wychowywała małą Lisę sama. Jak donosi brytyjski Daily Mail, "samotnie i w biedzie". Kiedy zaczął odnosić sukcesy w biznesie, kupił byłej partnerce i córce mały dom oraz dwa auta, a także opłacił jej studia. Spotykał się z nią jednak sporadycznie.

W 2005 roku kobieta napisała do Jobsa list, w którym wymieniła całe wsparcie, które otrzymała z jego strony, podkreśliła jednak, że mimo wszystko przez lata musiała zmagać się z trudami samotnego rodzicielstwa, a jej córka wychowywała się bez ojca.

Wychowałam naszą córkę w warunkach, które mnie przerastały - pisała Brennan w liście opublikowanym teraz przez magazyn Fortune. _**Było to dla mnie bardzo trudne, szczególnie, że ty miałeś tak dużo pieniędzy**_.

W liście kobieta prosi Jobsa o 25 milionów dolarów (około 80 milionów złotych) "rekompensaty" dla siebie i o kolejne 5 milionów (około 17 milionów złotych) dla swojej córki. Biznesmen, którego majątek w 2011 roku szacowano na 8,3 miliarda dolarów, zignorował tę prośbę. W 2009 roku Brennan ponowiła apel, prosząc o utworzenie funduszu powierniczego dla ich córki. Jobs ponownie nie zareagował. Jedyną jego odpowiedzią był krórki mail, który wysłał do byłej dziewczyny: Nie poddam się szantażowi. Nie będę brał w tym udziału.

37-letnia dzisiaj Lisa, której relacje z ojcem przez całe jego życie były bardzo napięte, czuwała przy jego łóżku, kiedy umierał. W 2013 roku Brennan wydała własną książkę pt. _**The Bite in the Apple: A Memoir of My Life with Steve Jobs**_. Mamy nadzieję, że coś na niej zarobiła.

KOMENTARZE
(198)
gość
6 lat temu
mój ojciec też mi nie płaci, nie wiem po co tacy ludzie mają dzieci
gość
6 lat temu
juz mnie to nie rusza, od pol roku zarabiam 12 tys miesiecznie siedzac w domu, wiele osob juz tak zyje np tu VENTOURS.PLjuz nie musze zrywac sie z rana do pracy lawete
ewa26
6 lat temu
Serio? Przeciez to wiadomo od kilku lat. Pudel masz refleks...
gość
6 lat temu
nie jest pewny ojcostwa zrob test DNA i plac na dziecko alimenty
Monia
6 lat temu
S****a i tyle w temacie. Byl bajecznie bogaty, przeciez mogl pomoc swojemu dziecku.
Najnowsze komentarze (198)
gość
4 lata temu
o sądach nie słyszała :O
polak
6 lat temu
serio ś****a? waszym kumplem jest jobs? przyjaźnicie się z nim od x lat i zwierza się wam? nie! zatem historia i sekrety rodzinne są ich sprawą................ nie wiecie czy w testamencie nie uwzględnił lisy..... pewnie większość oburzonych pań używa jego produktów :) jak tak wam nie pasuje coś, oddajcie produkty jobsa............................
Gość
6 lat temu
Apple a nie aplle pudel ...
oy vey
6 lat temu
żydowski wsiarz wyparl się swojego dziecka
gość
6 lat temu
gnójjjjjjj
fwkjefhwq
6 lat temu
to biedny człowiek jest :):)
gość
6 lat temu
Ta firma nazywa sie APPLE a nie APLLE ;)
gość
6 lat temu
Pisze się Apple ....
gość
6 lat temu
juz mnie to nie rusza, od pol roku zarabiam 12 tys miesiecznie siedzac w domu, wiele osob juz tak zyje np tu VENTOURS.PLjuz nie musze zrywac sie z rana do pracy lawete
gość
6 lat temu
kochany tatulek , nie ma co , mnóstwo takich a powinni ich kastrować od razu o urodzeniu
gość
6 lat temu
TAK? TO ODPAL TYSIAKA
gość
6 lat temu
ALE ŻE KUPIŁ JEJ DOM I DWA AUTA TO MAŁO?
gość
6 lat temu
Niech go Pan Bog osadzi sprawiedliwie...
gość
6 lat temu
dom plus 2 samochody to nie jest mało ( wiadomo że był bogaty), nie jeden ojciec nie daje kompletnie nic.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie