Polski terrorysta-samobójca Państwa Islamskiego ZABIŁ 11 OSÓB!

271
Podziel się

Jacek S. został pierwszym polskim dżihadystą. Wziął udział w samobójczym ataku na rafinerię w Iraku.

Polski terrorysta-samobójca Państwa Islamskiego ZABIŁ 11 OSÓB!

Do dziś wydawać się mogło, że problem terroryzmu zawsze będzie omijał Polskę szerokim łukiem. Niestety, okazuje się, że terroryści-samobójcy mogą pochodzić również z naszego kraju. Jak podaje TVN24 w czerwcu doszło do samobójczego ataku na rafinerię w Iraku. W wyniku działań muzułmańskich ekstremistów zginęło aż 11 osób, a 27 zostało ciężko rannych. W akcji brał udział urodzony w Polsce Jacek S. - pierwszy polski terrorysta Państwa Islamskiego.

Informacje o śmierci nawróconego na islam Polaka potwierdziło Centrum Antyterrorystyczne ABW. Według informacji podanych przez rzecznika Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Jacek S. od lat mieszkał w Niemczech, gdzie zmienił wyznanie. 13 czerwca jako bojownik Państwa Islamskiego wraz z innym dżihadystą z Europy oraz Palestyńczykiem i Kuwejtczykiem dokonał ataku na rafinerię. Polak wjechał samochodem wypełnionym ładunkami wybuchowymi w budynki, w których pracowały dziesiątki ludzi. W tym czasie pozostała dwójka terrorystów atakowała inne cele rządowe.

Temat, o którym Pan pisze, jest nam znany. Działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzone są we współpracy ze służbami partnerskimi w Europie. Osoba, o której Pan wspomina, nie przebywa na terenie naszego kraju i od wielu lat nie ma związku z Polską. Ze względu na ograniczenia natury prawnej i charakter sprawy nie możemy podawać do publicznej wiadomości szczegółowych informacji dotyczących naszych działań w tej kwestii - powiedział w rozmowie z TVN24 Maciej Karczyński, rzecznik ABW. Ta sprawa, jak i inne, są monitorowane przez nasze służby.

Przypomnijmy słowa innego Polaka z ISIS, Adriana, który radzi nam szybko się "nawrócić": Polak walczący dla ISIS: "Zginiecie! Na Placu Świętego Piotra będziemy urządzać masowe egzekucje"

KOMENTARZE
(271)
gość
5 lata temu
przeraża mnie to co dzieje się teraz w Europie, inwazja imigrantów.
Gość
5 lata temu
To nie Polak. To Nikt.
Kamil
5 lata temu
Nienawidzę terrorystów.
Gość
5 lata temu
Islam mnie przeraza...
gość
5 lata temu
powinna być kara smierci dla kazdego kto przyłączył się do IS. a więzienie za dowiedzioną próbe kontaktu z IS.
Najnowsze komentarze (271)
Ziomek123
3 lata temu
Polak? Chyba kpina jakaś,zdracja i chory człowiek! Wszystkich takich do lekarza trzeba wysłać i faszerować lekami!
gość
3 lata temu
dobrze, że info i ich zamiarach wypłynęło wcześniej niż później, papież Franciszek już sobie nasprowadzał islamistów samolotem
Norek
4 lata temu
Zgadzam się w 100%.
Kulmis
4 lata temu
Bo tego wymaga poprawność społeczna co jest najłagodniej ujmując chore. Tylko dlatego, że jesteś "biały" nie możesz nic złego powiedzieć o osobach innego koloru skóry, bo uznają to za rasizm. Szkoda, że działa to tylko w jedną stronę.
Zonk
4 lata temu
Z gier jeszcze na upartego Assasins creed, ale nie jestem pewny. Wracając do tematu, przyjeżdżanie do kogoś do kraju i narzucanie komuś swojej kultury jest złe, tak samo jak tolerowanie tego. Jakby ktoś u mnie w gościach źle się zachowywał po prostu wyrzuciłbym go z domu. Dlaczego tak nie zrobią kraje gdzie są problemy z muzułmanami?
Vegeta
4 lata temu
Dzięki, zobaczę ją. Ciekawe czy mi się spodoba.
Norek
4 lata temu
dogry(kropka)pl/crusade-online/
Norek
4 lata temu
Również polecam Crusade Online, grałem i naprawdę przyjemna gierka. Tutaj łap link do niej:
Kulmis
4 lata temu
No właśnie piszę, że narzucanie wiary przez którąkolwiek ze stron jest złe. Z gier polecam Crusade Online, całkiem fajna produkcja ;)
Vegeta
4 lata temu
Skoro w tematyce Krucjat jesteśmy, polecicie jakieś gry, filmy o tej tematyce? Jeśli chodzi o islamizację europy to nie mam zdania, nie spotkałem nigdy żadnego muzułmanina.
Norek
4 lata temu
Problem jest w tym, że narzucają nam swoje wierzenia.
Kulmis
4 lata temu
Ale jakiego problemu? Że świat nie jest jednolity i inne kultury śmieją mieć inne wierzenia? Nie nazwałabym tego problemem. I zarówno krwawe i przymusowe nawracanie na islam, jak i na chrześcijaństwo są wykroczeniem przeciwko prawom człowieka.
Zonk
4 lata temu
Moim zdaniem krucjata to nie najgorszy pomysł, ale jednak nie humanitarny. Są inne rozwiązania tego problemu.
Kulmis
4 lata temu
Hmm, no jakby nie patrzeć krucjaty to domena chrześcijan. Wtedy to nawet do wyprawy dziecięcej się posunęli.
...
Następna strona