Trwa ładowanie...
Przejdź na

60-letnia matka bliźniaków PRZERYWA MILCZENIE: "Nie wyciągam ręki po pieniądze!"

846
Podziel się:

"Byłam rozżalona informacją, że nie dostaję zasiłku macierzyńskiego" - mówi Barbara Sienkiewicz.

60-letnia matka bliźniaków PRZERYWA MILCZENIE: "Nie wyciągam ręki po pieniądze!"

Od ponad tygodnia głośno jest o historii 60-letniej aktorki, która dziewięc miesięcy temu została matką bliźniąt. Jak twierdzi kobieta, nie poddawała się zabiegowi in vitro, a dzieci urodziły się dzięki "cudowi biologicznemu". Nieco inne zdanie w tej kwestii mają lekarze. Przypomnijmy: Ginekolog o 60-letniej matce bliźniaków: "Stymulacja hormonalna? BYŁABY JEDYNA NA ŚWIECIE, z wpisem do Księgi Guinnessa!"

O sprawie 60-latki zrobiło się głośno, bo wstawił się za nią publicznie Olgierd Łukaszewicz, który apelował o finansową pomoc do samej premier. Kilka dni później dziennikarze ustalili, że chodzi o Barbarę S. - aktorkę teatralną, która pojawiła się także w Klanie i Ranczu. Do tej pory Barbara S. zachowywała anonimowość, ale w dzisiejszym Fakcie przerywa milczenie.

Byłam rozżalona informacją, że nie dostaję zasiłku macierzyńskiego i zadałam sobie pytanie, dlaczego w systemie jest luka, dlaczego jedne matki mają zasiłek macierzyński, a inne nie - mówi. Wystosowałam pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich, dostałam odpowiedź z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wyjaśniające, że wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego jest dopiero w fazie projektów. Oznaczało to, że na razie nie mogę liczyć na jakikolwiek zasiłek.

Ale dowiedziałam się, że można wystąpić z prośbą do pani premier o świadczenie specjalne. I tak też postanowiłam zrobić. Przy czym chcę wyraźnie podkreślić, że nie domagam się żadnej specjalnej emerytury. Cały czas chodziło mi o formę zastępczą zasiłku macierzyńskiego. Nie oczekiwałam niebotycznych kwot, liczyłam ewentualnie na powiedzmy 500 złotych, bo taka kwota dałaby mi stałą pewność, szczególnie na przyszłość.

Barbara Sienkiewicz postanowiła wyjaśnić, że nie oczekuje bezpośredniej pomocy. Ruszyły już podobno zbiórki podstawowych artykułów dla 60-letniej matki, ale ona sama zapewnia, że "nie chce pieniędzy od zwykłych ludzi":

Proszę wstrzymać się z przekazywaniem prezentów i organizowaniem składek. Nie chcę wyciągać ręki po pieniądze do zwykłych ludzi - wyjaśnia. Na razie daję sobie radę, ale wciąż zależy mi na zapewnieniu dzieciom środków na przyszłość. Jeżeli cokolwiek zostało już skierowane na moje nazwisko, proszę, żeby to poszło na rzecz Caritasu, Czerwonego Krzyża i domu dziecka w Warszawie na ul. Nowogrodzkiej. Bardzo przepraszam wszystkich, ale nie chodzi o to, żeby naród łożył na moje dzieci. Tu zaszła olbrzymia pomyłka.

KOMENTARZE
(846)
Gość
6 lat temu
A ojciec - jego nie ma, to bylo nasienie z banku.
Gość
6 lat temu
Zrobil sie wielki szum niekorzystny dla tej pani i teraz nagle zmiana frontu. A propo ja tez nie mialam macierzynskiego i zyje
Gość
6 lat temu
życie to nie bajka.. praca, kredyt i nie mam za co żyć
gość
6 lat temu
Nie znam kobity! :P
gość
6 lat temu
A dlaczego właściwie nie dostaje tego cholernego macierzyńskiego zasiłku??? Przecież jest matką maleńkich dzieci.
Najnowsze komentarze (846)
gość
6 lat temu
co na stare lata chce sławy a co z biednymi dziećmi G****A BABA
gość
6 lat temu
To KTO ma łożyć na Pani dzieci ??? " z niepokalanego poczęcia " gdzie jest Tatuś do diaska ? ....już Go powinien komornik ścigać !!!To logiczne !!!! Natomiast jeżeli Pani podjęła dobrowolną decyzję SAMODZIELNIE BEZ PRZYMUSU /nie było gwałtu / ? to było skorzystać z kalkulatorka i policzyć CZY UTRZYMA PANI KOGO KOL-WIEK a co pani zrobi jak odejdzie staruszka-mamusia ?
gość
6 lat temu
Kobierta żyje 60 lat i nie była w stanie sprawdzić przed zajściem w ciążę/porodem, czy będzie dostawała jakiś zasiłek na dzieci? To może należy tą niezaradą życiowo kobietę objąć pomocą opieki społecznej albo kuratora?
gość
6 lat temu
Hahaha a macierzyński to z czego idzie jak nie z podatków "zwykłych ludzi" :D
gość
6 lat temu
Przeciez ta aktorka zgodnie z info z agencji aktorek urodzila sie w 1965 roku to jakie 60 lat. Ona ma 50 lat, sprawdzcie to.
gość
6 lat temu
patologia tylko mogła to napisać szkoda kobiety mam nadzieje ze wychowa te dzieci
gość
6 lat temu
Ta pani nie płaciła składek- to tak jakby pracowała na czarno. Chyba logiczne że jej sie nie nalezy...
gość
6 lat temu
Tatuś niech płaci alimenty.
Gość
6 lat temu
No i co z tego, że została matką? PRawo do macierzyńskiego trzeba sobie wypracować. Komuna się skończyła dawno temu.
gość
6 lat temu
Tej Pani powinny być zabrane te dzieci. Takie osoby jak ona juz nie powinni mieć dzieci.
gość
6 lat temu
ha,ha,ha cud się zdażył,ale bzdury! gdzie tatuś? ulotnił się?
gość
6 lat temu
Słuchałam wywiadu: mówi że mamusia pracowała, ale za mało dostaje.Moja też pracowała od świtu do nocy nie przez 40 lat, ale od dziecka prawie do śmierci, a ojciec tak samo i miał niecałe 800 zł emerytury i nie żebrał od nikogo.Nie było żadnych dodatków macierzyńskich i luksusów. Trzeba było ciężko pracować i nie czekać na luksusy, bo dzieci się rodziły .
gość
6 lat temu
Wyrafinowana i przebiegla ! Ojciec niech placi, skoro to byl cud ...!
gość
6 lat temu
Ludzie, ta kobieta potem czyta te komentarze... Ja nie wiem czy bym dała radę po takiej krytyce prowadzić normalne życie. Nie znamy prawdy, nie oceniajmy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie