Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołownia o imigrantach: "Wylewa się z nas BAJORO NIENAWIŚCI, BRUDU, ksenofobii, agresji!"

1239
Podziel się

Zachęca do przyjmowania muzułmanów i... nadstawiania drugiego policzka. "Przecież Ewangelia mówi wyraźnie, że mam dobrze czynić również (albo: zwłaszcza) tym, którzy mnie prześladują i nienawidzą!"

Hołownia o imigrantach: "Wylewa się z nas BAJORO NIENAWIŚCI, BRUDU, ksenofobii, agresji!"
bCPynBuJ

Kwestia uchodźców z Syrii wywołuje w Polsce najgorętszą dyskusję od lat. Ton debacie nadają media i politycy. Ostatnio Janusz Korwin-Mikke zaprezentował swoje poglądy przed Parlamentem Europejskim, nazywając imigrantów "ludzkimi śmieciami".

Zupełnie inne podejście zaprezentował na łamach Tygodnika Powszechnego Szymon Hołownia, katolicka twarz TVN-u. Dziennikarz, który często przypomina, że jest głęboko wierzący, twierdzi, że do przyjęcia imigrantów zobowiązał nas Chrystus.

bCPynBuL

Zdanie "Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie" nie odnosi się tylko do Polaków szukających lepiej płatnej pracy w Anglii, ale również do owych wykpiwanych "hord młodych, zdrowych mężczyzn", koczujących na europejskich dworcach - pisze Hołownia.

W mediach i internecie wylewa się z nas bajoro nienawiści, brudu, ksenofobii, agresji, zawijanych w chrześcijaństwo osobistych i społecznych lęków. Chociaż za całym tym hałasem znów jest tło: spora milcząca większość. Która na to, co się dzieje, patrzy z obawą (bo idzie nowe, zaś nowe ma prawo budzić w ludziach pytania, a nawet wątpliwości), ale i z wiarą, że Bóg nas w tym wszystkim przecież nie zostawi, bo wyposażył nas w niezawodne instrukcje. Chciałbym umieć przekonać tych ludzi, że to największa przygoda, jaka nas, polskich chrześcijan, może za naszego życia czekać. I największa szansa dla polskiego Kościoła, który wciąż nie znalazł chyba odpowiedzi na pytanie, czym ma być w Polsce XXI w. Dziś propozycję tej odpowiedzi uchodźcy i imigranci podsuwają nam jak na tacy. Winniśmy im za to szczerą wdzięczność.

Nawet jeśli przyjęlibyśmy (absurdalne) założenie, że każdy muzułmanin to potencjalne zagrożenie - to co z tego? Przecież Ewangelia mówi wyraźnie, że mam dobrze czynić również (albo: zwłaszcza) tym, którzy mnie prześladują i nienawidzą! W przypowieści o nadstawianiu drugiego policzka nie ma dopowiedzenia: "a po nadstawieniu drugiego zyskujesz moralne prawo, żeby sam lać gościa w mordę". Nasz Mistrz, Jezus, w momencie, gdy przyszli po niego religijni policjanci, był absolutnie w prawie, by się bronić, co więcej - byłoby to ze wszech miar pożyteczne i uzasadnione! Mimo to nakazał Piotrowi schować miecz. Czym jest obrona choćby i naszej Ojczyzny w porównaniu z obroną Syna Bożego, a mimo to On poddaje się bijącym, "a policzki swoje rwącym Mu brodę".

Bardzo prosiłbym o powściągliwość wszystkich tych, którzy będą mi teraz słać wiadomości: jak pan jesteś taki mądry, to nocuj pan tych Syryjczyków u siebie. Papieska propozycja to niezwykle realistyczny sposób wdrażania wżycie Ewangelii. Franciszek mówi wszak: niech każda parafia przyjmie do siebie rodzinę (a nie: niech każda rodzina przyjmie do siebie parafię). Niewielu z nas ma możliwość zakwaterowania przy­­byszów w domu, ale wszyscy mamy możliwość, by zrzucić się po trochu i jakiś dom im wynająć.

bCPynBuR
bCPynBvm
KOMENTARZE
(1239)
gość
5 lata temu
To jakieś szaleństwo. Mamy popełnić masowe samobójstwo?? Będzie szybciej.
gość
5 lata temu
Co by nie mówił jest niewiarygodny, bo okropnie zafiksowany religijnym życiem zawsze iwszędzie
Gość
5 lata temu
Ciekawe co powie jak zaczna zabijac nas CHRZESCIJAN za nie popieranie ich religii
bCPynBvn
gość
5 lata temu
Niech pan da przyklad.....
Gość
5 lata temu
Niech sobie Holownia nie wyciera mordy katolicyzmem i polskościa bo tyle ma wspolnego z katolicyzmem ten hipokryta co my z eskimosami. NIE DLA ISLAMIZACJI EUROPY!!!
Najnowsze komentarze (1239)
gość
5 lata temu
hehe panie mike nic dodać nic ująć :) w jednym zdaniu pan wszystko genialnie wytłumaczył i podsumował
gość
5 lata temu
Co to za jeden ten Holownia?? Lansuje sie czy naprawde jest kretynem?
Magda
5 lata temu
Wszędzie węszycie podstęp i złą wolę. Ci islamiści wcale nie chcą mieszkać w Polsce. Jesteśmy dla nich jak obóz przejściowy, w którym trzeba przeczekać i wędrować dalej. Poza tym, większość Polaków, to podobno chrześcijanie. Nie rozumiem na czym polega Wasza wiara w Boga. Wam musi być dobrze, ale inni Was w ogóle nie obchodzą. Co z tego, że wyznają inną wiarę. Bóg jest jeden, ten sam dla nich i dla nas. Zapominacie, że życie każdego z nas nie jest wieczne i może się skończyć w każdej chwili. Przeczytajcie wiersz księdza Twardowskiego "Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście przychodzi jednocześnie jak patos i humor jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon żeby widzieć naprawdę zamykają oczy chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć kochamy wciąż za mało i stale za późno "
gość
5 lata temu
ale i****a nawiedzony
gość
5 lata temu
co on piedoli? niech jedzie do nich szukac przygod ze swoja wielka wiara..
DD
5 lata temu
A JA CHĘTNIĘ PRZYGARNĘ DWIE 18 LATKI
gość
5 lata temu
Niczym się od nich nie różnimy a to co powiedział powiedział z ironią żeby uświadomić nam jak obłudna jest nasza wiara
gość
5 lata temu
Czytajcie Wlasciciel-Amrit-Kebab-ostrzega-przed-imigrantami
bCPynBvf
gość
5 lata temu
Jedyne co moge powiedziec. Mieszkam kolo tych ludzi. Latwo powiedziec ze sie jest tolerancyjnym na odleglosc.
gość
5 lata temu
polacy mają problem z frankami, z wychowywaniem dzieci, bezrobociem, nizskimi stawkami i wysokim vatem, cenami....ale stac ich na to, żeby pomóc obcym. Brawo weźmy kredyt dla islamistów....nastawmy drugi policzek, przecież jak jedne wpadni i wysadzi 50 polaków, to się zemścmiy na tym jednym lejąc go garściami...tylko gdzie i jak? Jak się wysadzi ciężko będzie...może same kobiety i dzieci mają tylko obywatelstwo i później niech sprowadzą swoje rodziny....jak chcemy im pomóc, to proszę zdala od mnie. Pomimo, że niby drugi policzek mamy nadstawiac, ja nie chcę narażac życia mojej rodziny.
gość
5 lata temu
Zrobił by szystkim dobrze i sam podcioł sobie gardło,p***c!!!!!!! p******i tak bo niema dzieci,jak by miał to by tak nie piep.... moze on lubi takich :) brutali :P
gość
5 lata temu
Hołownia - teraz mnie wkurw.... Odp*****l się od nas i sam najpierw przygarnij do domu c*******h. Wyobraź sobie, że my też nie mamy warunków
gość
5 lata temu
nasi emeryci , niejednokrotnie nie mają na lekarstwa i jedzenie , chociaż całe życie pracowali i jakoś nikt nie proponuje , żebyśmy się na nich złożyli
iza
5 lata temu
hołownia daj przykład i sprowadz kilka rodzin do swojego domu i utrzymuj
...
Następna strona
bCPynBvH