Trwa ładowanie...
Przejdź na

Bibliotekarka ZWOLNIONA ZA WPIS o imigrantach: "Proponuję iść i dać się im ZGWAŁCIĆ!"

941
Podziel się

"Mamy przykład 10-letniej dziewczynki, która została zamordowana przez muzułmanina. Mamy przykład z Włoch, gdzie kobieta, która im pomagała, została zgwałcona!"

Bibliotekarka ZWOLNIONA ZA WPIS o imigrantach: "Proponuję iść i dać się im ZGWAŁCIĆ!"
bCMWgqMl

Niedawno doszło do skandalu w Bibliotece w miejscowości Tomaszowice pod Lublinem. Jej pracownica, Renata Błonka, zalogowania na profilu swojej instytucji zamieściła bardzo emocjonalny komentarz na temat Żydów w czasie II Wojny Światowej oraz współczesnych uchodźców z Syrii:

Ale Polacy nie mordowali Żydów, to Żydzi mordowali i Żydów i Polaków, a jeśli chodzi o imigrantów to proponuję iść i dać się im zgwałcić, bo trzeba robić to, co oni lubią.

Tekst był odpowiedzią na wpis szefowej wydawnictwa Czarne, Moniki Sznajderman, która udostępniła artykuł o tym, że Polska ma możliwość przyjąć 30 tysięcy uchodźców. Wpis bardzo szybko rozprzestrzenił się w sieci, wzbudzając oburzenie, zarówno ze względu na treść, a także na to, że wykorzystano oficjalny profil instytucji publicznej.

bCMWgqMn

Profil Biblioteki w Tomaszowicach został usunięty z Facebooka. Jej dyrektorka, Anna Wójcik, skrytykowała publicznie swoją pracownicę z 25-letnim stażem:

Jest mi bardzo przykro - powiedziała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Dla nas jest to okropna sytuacja. Jako biblioteka straciliśmy wizerunek, na który pracowaliśmy od lat. Wszyscy się teraz nami interesują.

Po interwencji internautów sprawą zajęła się też prokuratura z Lublina:

Te treści ewidentnie znieważają określoną grupę osób pod kątem jej przynależności narodowej - przekazała mediom reprezentująca Prokuraturę Rejonową Lublin Południe Justyna Rutkowska-Skowronek. Na tym etapie jest to postępowanie w sprawie, a nie przeciwko. Rozpoczęliśmy je po doniesieniach prasowych. Musimy mieć niezbite dowody, kto umieścił takie wpisy. Na pewno prokurator, czy policja będą chcieli spotkać się z tą panią.

bCMWgqMt

W rozmowie z Gazetą Wyborczą Błonka powiedziała, że zamieszczenie komentarza było impulsem w obronie polskości:

To był impuls. Pamiętam ten moment. Miałam nie pisać, ale coś mnie pchnęło. Poczułam wściekłość, że mam dość kłamstwa. Zrobiłam to, co mnie bolało. Stanęłam na straży polskości. I napisałam z konta biblioteki. Ta wściekłość była tak wielka, że nie pomyślałam o tym, by założyć konto anonimowe - powiedziała. Boję się, co będzie, bo widzę, co imigranci robią. Następne pokolenia zapłacą za to, co teraz się wydarzy. Mamy przykład 10-letniej dziewczynki, która została zamordowana przez sfrustrowanego muzułmanina. Mamy przykład z Włoch, gdzie kobieta, która im pomagała, została zgwałcona. Mamy przykład z Anglii, że nie można wprowadzić psa do samochodu, jeśli jedzie nim muzułmanin. Mówi się o tym, że białe kobiety ubierają się tak, a nie inaczej i zapraszają ich do gwałtów. To zaczyna być śmieszne. Ciągle się też pisze, że mordowaliśmy Żydów. Ja sobie zdaję sobie sprawę, że takie przypadki mogły być, ale były jednostkowe. Wielu Polaków zginęło za Żydów.

Sprawczyni zamieszania podkreśla, że jest osobę głęboko wierzącą.

Muszę iść dalej. Poczułam się wolna i to jest niesamowita wolność. Szczerze mówiąc, nie boję się. Oddałam sprawę Bogu. Powiedziałam do Niego: "Skoro dałeś mi tak narozrabiać, to teraz to rozwiąż". Jakoś to będzie.

bCMWgqMu

Rozwiązanie nadeszło, ze strony dyrekcji Biblioteki. Błonka została zwolniona dyscyplinarnie.

Dyrektorka biblioteki wręczyła jej zwolnienie bez wypowiedzenia - przekazał mediom zastępca wójta gminy Jastków Andrzej Dec.

bCMWgqMv
bCMWgqMO
KOMENTARZE
(941)
Gość
5 lata temu
Dobrze kobieta pisze! Oni robia co chca! W*n z nimi!!! Co za d***l ja zwolnil!!???!!!
gość
5 lata temu
Prokuratura przesadza
gość
5 lata temu
powinni ich odeslac tam skad przyszli
bCMWgqMP
gość
5 lata temu
Pani dyrektor stracila rozum! smutne
gość
5 lata temu
no to niech p monika bierze ich do siebie!!!!!!! w*n
Najnowsze komentarze (941)
gość
4 lata temu
dzieci uchodźców zginęły w Europie, bo zamordowały je partie narodowe i dziennikarze, BTW, mordowali polscy kolaboranci, w Oświęcimiu, polska państwowa policja głównie z Krakowa, kolaboranci i przestępcze bandy antysocjalistyczne.
gość
5 lata temu
moze prokuratura zacznie scigac za wypowiedzi antypolskie?
FK
5 lata temu
Na tych zdjęciach pokazano rzeczywiście rodziny uciekające , kobiety i małe dzieci . W większości przekazywanych wiadomości pokazuje się uciekających młodych mężczyzn, więc gdzie ich rodziny ?
wkurzona na m...
5 lata temu
co za debile,kobieta napisala 100% prawdy, juz dawno tym piertolonym, zydkom nikt nie powiedzial prawdy, tylko oni moga a jak my polac od razu od razu antysemita,i to jest wkurzajace na max....bo z***w nie da sie nie nienawidzic sam isaobie na ten stan zaluzyli swoim postepowaniem wobec innych,a tej pan iwspolczuje ze ja jakas picz stara zwolnila,mam nadzieje ze znajdzie inna prace
gość
5 lata temu
jestem za tą panią i mówię stanowcze nie, takiemu traktowaniu rodaków co za debile z tych polaków, a dyrektorka tej biblioteki to chyba juz d..py nadstawiła, niestety odcierpią za to nasze dzieci, jak to słusznie zauważyła mądra kobieta
gość
5 lata temu
co to za wolnosć słowa ...wystarczy powiedzieć coś na Żyda i odrazu nagonka się robi
gość
5 lata temu
Prokuratura chyba się nudzi. Poza tym, jak widać, my Polacy mamy "wsadzić mordę w kubeł" i godzić się na wszystko. Zbrodnią jest skrytykowanie uchodźców, wśród których (o czym powszechnie wiadomo), przechodzą do nas bojownicy państwa islamskiego, którzy zamierzają nas w przyszłości pomordować.
gość
5 lata temu
mnie na polskiej wsi tez oberwali sasiedzi jablka, nie pytajac sie o pozwolenie!!! Nie byli glodni, potrzebowali na jabola! Dlatego mam trzy wielkie psy do pilnowania, bo inaczej polskie plugastwo wyniesie mi wszystko z ogrodu i podworka!
bCMWgqMH
gość
5 lata temu
dobrze, ze ja zwolnili! Trzeba tepic rasizm i uprzedzenia! I niech ta sfiksowana , sfrustrowana baba nie miesza Pana Boga to swoich idiotycznych poczynan! Sama narozrabiala, niech sama piwo wypije, a nie wini Boga, ze ja w to wplątał! To jest polski zabobonny katolicyzm! Obrzydliwość! Jeszcze powinni jej dać wyrok w zawieszeniu, moze to bedzie nauczką!
gość
5 lata temu
mocno napisane ale to były jej odczucia
yoyo
5 lata temu
O to wolna Polska pisać można np. o uchodźcach tylko tak jak się to władzy podoba i nie możesz mieć innego zdania :/
gość
5 lata temu
Przeprosić i umożliwić tej pani powrót do pracy.
gość
5 lata temu
zamykaja nam mieszkancom Europy Usta!
gość
5 lata temu
to zwolnienie to dopiero dyskryminacja! to jest chore! Napisała prawdę i za to została ukarana.
...
Następna strona
bCMWgqNj