Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz-gej znowu krytykuje Kościół: "Nic nie rozumie! Geje potrzebują szacunku jak Żydzi i kobiety"

605
Podziel się

"Homoseksualiści są ludźmi błagającymi ludzkość o uznanie ich prawa do miłości. Kościół proponuje im życie w izolacji. To nie jest droga, której chciał dla nas Chrystus".

Ksiądz-gej znowu krytykuje Kościół: "Nic nie rozumie! Geje potrzebują szacunku jak Żydzi i kobiety"
bEiSJRJx

Od wczoraj media na całym świecie mówią o polskim księdzu Krzysztofie Charamsie, który jako pierwszy w historii kościoła katolickiego dokonał coming outu. Zrobił to bardzo widowiskowo: w kilka godzin po wyznaniu pokazał mediom swojego partnera, Eduardo. Aktywność księdza Charamsy nie zakończyła się na jednym wywiadzie. Wciąż otwarcie mówi o swojej seksualności, za co już został oficjalnie ukarany. Przypomnijmy: Ksiądz-gej został odwołany ze stanowiska! Nie będzie mógł uczyć w Watykanie

Teraz ksiądz Charamsa wystąpił w filmie dokumentalnym Artykuł osiemnasty poświęconym równości małżeńskiej w Polsce. Wcześniej w dokumencie wystąpili między innymi Tomasz Raczek i Zbigniew Lew-Starowicz.

Co Kościół wie o homoseksualności? Czasem wydaje mi się, że nie wie nic, bo przede wszystkim nie zna homoseksualistów, lesbijek. To, co Kościół wie, to stek stereotypów, fałszywych obrazów, kłamstw i banałów - zaczyna swoją wypowiedź.

bEiSJRJz

Mój Kościół proponuje gejom ukrycie, życie w izolacji, w anonimowości, niewyjawianie tego, kim są i absolutną abstynencję seksualną. To nie jest droga zbawienia dla zdrowego człowieka. To nie jest droga, której chciał dla nas Chrystus - mówi.

Kościół jednak nie zrozumiał znaku czasu, którym jest dla ludzkości wyzwanie tej mniejszości, która potrzebuje szacunku dla własnej godności, dla własnych praw. Tak jak jej potrzebowali kiedyś niewolnicy, Żydzi i kobiety. Niesamowite pokłady ludzkości, które wołają o uznanie własnych praw. I nie są żadnym lobby. Są ludźmi błagającymi ludzkość o uznanie ich prawa do miłości. Do takiej normalnej ludzkiej miłości.

Myślicie, że ktoś w Kościele go posłucha?

bEiSJRJF
bEiSJRKa
KOMENTARZE
(605)
gość
6 lat temu
Z tego co wiem aby być księdzem trzeba zachować celibat, czyli ani homo ani hetero, no sex. Dziwne że ten gość tego nie wiedział.
tessa
6 lat temu
jeśli ktoś jest gejem i księdzem to nie może nauczać wiary chrześcijańskiej, niech zrezygnuje z kapłaństwa i po sprawie
Gość
6 lat temu
Hipokryta
bEiSJRKb
Gość
6 lat temu
CELIBAT gosciu... chrześcijanin.powinien mieć szacunek do kazdego, ale jakby byli sami homo dzieci by nie bylo....
Gość
6 lat temu
Wszystko okej, ale myślałam, że w kościele katolickim pilnuje się celibatu, niezależnie od orientacji...
Najnowsze komentarze (605)
Emilka.27
6 lat temu
Bóg pouczył swoje dzieci, co do czego służy, tylko ten kto nie jest uczniem Chrystusa tego nie wie. Homoseksualiści to osoby, które nie są uczniami Chrystusa, dlatego błądzą.
Oliwka.21
6 lat temu
Homoseksualizm jest grzechem czytamy o tym w 1 Liście do Tymoteusza 1:8-11 (BT). Jest tam napisane: "Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono". Jeżeli więc homoseksualiści nie zerwą z grzechem homoseksualizmu to nie dostaną się do Bożego Królestwa. 1 List do Koryntian 6:9-10 (BT) wyraźnie o tym mówi: "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą Królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego". Dlatego homoseksualistów należy nawracać do Boga, bo inaczej zginą na wieki.
BARTEK
6 lat temu
jak zaczna rezygnowac to okarze sie ze wszyscy sa gejami i maj juz kobiety zaotana starcy slepi i glusi ./gdzie wy zyjecie ludzie w jakim wieku ,za duzo jest rozpusty seksu w telewizji pornusow ,co on maja robic no wlasnie to zabawiaja sie ktos ich tego nauczyl ,ksieza byli gejami i pozostana tego sie nie zmieni ,mieli kobiety i dzieci beda miec .lepiej by to zostawic i niech tak bedzie ,walczyc tylko z pedofilia to sa osoby co g****a dzieci i moga nawet odebrac zycie ,sa grozni i mniej grozni to jest zlo.z tym trzeba walczyc
jaro
6 lat temu
Jestem za tym by geje mogli być księżmi ,bo to ze ma sklonnosc nie znaczy ze nie może sluzyc Bogu .A znajdz mi dzieiwce zakonnice czy księdza
gość
6 lat temu
Odchyl jest gdy mezczyzna uprawia seks oralny z kobieta o***t to samo robi gej .Wiec porównanie podobne ,Prawdziwy mezczyzna tego nie robi zyje po bozemu ,
gość
6 lat temu
Ja jestem za księdzem ,bo to szacun za odwage i prawde .Klamliwi sa kisieza ,którzy zyja z kobietami niby gospodyni a kochanica maja dzieci .Udaje swietego piastuja często stanowiska proboszczow mamy dane ze dużo ksieza maja dzieci ,których n ie wspierają nie placa alimentów ..Ksieza sami zyjacy w grzechu ,potrafią niszczyc innym opinie by od siebie odsunac podejrzenie problem .Biskupi to wiedza i kryja ,klamia ,Ten ksiądz co jest gejem nie jest pedofilem ,Jego nie trzeba się bac ,bo on musi się zakochać w partnerze by z nim być ,Bac się należy PEDOFILA KSIEDZA-to jest zlo niebezpieczne ,
gość
6 lat temu
dlaczego kobiety są przyrównywane do gejów?? kobiecość to nie odchył ...
gość
6 lat temu
dobrze mowi, kszieza to przedewszystki mezczyzni, a natury nie oszukasz
bEiSJRJT
gość
6 lat temu
A po co to wszystko? Bo książka w drodze moi Państwo... i sprzedaż zapewniona.
kobieta
6 lat temu
o jakiej miłości on mówi.......raczej o nużaniu się w g....wnie i wypraszam sobie porównywanie mnie do gejów
gość
6 lat temu
KAKAOWI SODOMICI
gość
6 lat temu
skoro tak, to nich zrezygnuje z bycia ksiedzem.
gość
6 lat temu
niech on sie zamnie. niech idzie sie p******ic.
gość
6 lat temu
a moze dlatego zeby podupcyc latwo:) ???
...
Następna strona
bEiSJRKv