Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lis odpowiada na zarzuty "wSieci": "Mój program zarobił 100 milionów dla TVP!"

178
Podziel się:

TVP broni się, twierdząc, że tygodnik zawyżył koszty, a Lis na siebie zarabia. Ile naprawdę kosztuje?

Lis odpowiada na zarzuty "wSieci": "Mój program zarobił 100 milionów dla TVP!"
bEUZHugl

bEUZHugn

Nie ma chyba w Polsce bardziej nienawidzących się i zaangażowanych politycznie dziennikarzy niż bracia Karnowscy i Tomasz Lis. Ich tygodniki wSieci i Newsweek toczą od lat wojnę na okładki i artykuły. wSieci przebiło wszystkich pokazując na pierwszej stronie fotomontaż Lisa w stroju SS-mana, wyciskającego krew z różańca.

Wczoraj tygodnik opublikował artykuł na temat zarobków Tomasza Lisa. Wyliczono w nim, że dziennikarz dostaje aż 70 tysięcy złotych brutto za każdy odcinek programu Tomasz Lis na żywo, a dodatkowo TVP ponosi ogromne koszty jego produkcji. W sumie ma on kosztować abonentów aż 5,5 miliona złotych rocznie. To rzeczywiście dużo jak na program oparty na rozmowach w studio, którego największym kosztem jest prowadzący.

Dzisiaj Telewizja Polska postanowiła zdementować informacje podane przez dziennikarzy prawicowego tygodnika. Stacja utrzymuje, że w artykule podano zawyżone kwoty. Podkreślają też, że bilans ekonomiczny programu Lisa jest dodatni - to znaczy, że zarabia na reklamach w dobrym czasie antenowym więcej niż kosztuje jego produkcja.

bEUZHugt

W swoim artykule Marek Pyza i Marcin Wikło powołując się na umowy TVP z firmą Tomasz Lis Deadline Production twierdzą, że za realizację 37 odcinków programu w ciągu roku otrzymuje ona 2,59 milionów złoty brutto. Dodatkowo stacja zapewnia sprzęt i usługi o wartości 2,9 miliona złotych brutto rocznie. W komentarzu dla Wirtualnychmediów TVP przedstawia inna wersję. Stacja twierdzi, że 2,59 miliona to zawyżona kwota wynagrodzenia dla firmy Lisa, a dodatkowych 2,9 milionów nie ma w ogóle w kosztorysie programu. Nie ujawniono jednak prawdziwych zarobków Lisa, ani warunków jego kontraktu.

Zgodnie z zasadami stosowanymi w Spółce, Telewizja Polska wykorzystuje zasoby własne (np. pracowników, sprzęt, archiwalia), zarówno przy produkcjach własnych, jak i w ramach współpracy z podmiotami zewnętrznymi - mówi WirtualnymMediom centrum informacji TVP. Jest to polityka ukierunkowana na maksymalną optymalizację kosztów produkcji, nie zaś ich eskalację, jak bezzasadnie sugerują autorzy wspomnianej publikacji. Trzeba dodać, że zgodnie z zapowiedziami Prezesa Janusza Daszczyńskiego, w formule produkcji programów publicystycznych TVP nastąpią zmiany, lecz będą one możliwe dopiero po wygaśnięciu kontraktów podpisanych przez poprzedni Zarząd Spółki.

Sprawę skomentował też sam dziennikarz na swoim Twitterze. Chwali się, że jego program przez lata zarobił dla TVP już 100 milionów:

Nie jest z abonamentu i nie kosztuje 70 tys - napisał. Zarobił 100 mln dla TVP.

bEUZHugu

_

bEUZHugv

_

bEUZHugO
KOMENTARZE
(178)
gość
6 lat temu
zmień pracę i weź kredyt... jak ci tak źle Lisie :)))
gość
6 lat temu
chciałabym żeby politycy, celebryci popracowali za 2000zł i zobaczyli jak wygląda zycie przeciętnego Polaka. póki co są odklejeni od rzeczywistości.
gość
6 lat temu
mam nadzieje, że nowy rząd zamiast przeszłością, teczkami, krzyżami, religią, Smoleńskiem zajmie się gospodarką i poprawą stanu kraju. pomarzyć zawsze można..
bEUZHugP
aaa
6 lat temu
r****m już ta polityką..
gość
6 lat temu
Ile ,,zwyczajny zjadacz chleba,, musi pracować aby zarobić tyle co Pan Lis w miesiąc. Jakiś kosmos. I za co tyle mu płacą?
Najnowsze komentarze (178)
gość
6 lat temu
panie lis niech pan zabiera to coś co jest obok pana na zdjęciach i niech pan spada ..proszę wszystkim oszczędzić wstydu iż polska posiada taki przedstawicieli dziennikarstwa.
gość
6 lat temu
A co on takiego robi żeby taką kasę zarabiać. Naduka się naduma jak tu pisowi dopiec i tyle.. 50% ludzi lepiej by ten program poprowadziło. Chociaż nie jestem zwolennikiem Olejnik to Lis może za nią torbę nosić. Już nie mogę patrzeć na tą zakazaną gębę.
gość
6 lat temu
no to panie POlitruku lisie jak program tyle zarabia to pewnie każda telewizja go przyjmie ale z publicznej wypie....r..d..laj
gość
6 lat temu
Mamo a sobotnia i niedzielna cisz wyborcza były takie boskie !!!!!!!!!
gość
6 lat temu
lis wont!!!!!!!!!!!
gość
6 lat temu
PANIE LIS CZAS IŚC ZA PANEM DURCZOKIEM
gość
6 lat temu
Lisy na Madagaskar
gość
6 lat temu
Ta a te reklamy są ze spółek Skarbu Państwa czyli z naszych podatków. Wypieprzyć tego funkcjonariusza PO z telewizji. To nie miejsce dla partyjnych działaczy udających tylko dziennikarzy.
bEUZHugH
gość
6 lat temu
tvp trzeba wyczyscic komuchow pognac lisow kraski, tadle inne zdrajcy. tvp musi byc dla wszystkich, a nie dla wybrajcow ewy kopaczowej dosc chamstwa i atakow
gość
6 lat temu
Panie LIS nie uzalaj sie nad soba dlugo pracowalej na swoj koniec sam jestes kowalem swojego losu
gość
6 lat temu
Tego śmiecia medialnego nie da się ogladać, powinien dawno zniknąć z anteny.
gość
6 lat temu
Lis jest strasznie antyseksowny, wręcz okropnie, aż mnie mdli na jego widok.
Docent
6 lat temu
ŚMIERDZĄCY, MŚCIWY PCHLARZ - wszystko w temacie.
Gość
6 lat temu
obrzydla wredna morda stale brudne włosy i fałszywy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUZHuhA
bEUZHuhB
bEUZHuhC
bEUZHuhD
bEUZHuhE
bEUZHuhj