Trwa ładowanie...
Przejdź na

Po 17 latach wreszcie wiemy, o czym był pierwszy singiel Britney Spears...

152
Podziel się:

Zastanawialiście się, co oznaczało "Hit me baby one more time"? :)

Po 17 latach wreszcie wiemy, o czym był pierwszy singiel Britney Spears...
bEDxdBQR

Pierwszy singiel Britney Spears zadebiutował na 1 miejscu listy przebojów amerykańskiego Billboardu w styczniu 1999 roku, skomponowany zaś został kilka miesięcy wcześniej. W oryginale nosił tytuł Hit me baby one more time, a napisali go Szwedzi - jeden z najsłynniejszych producentów, Max Martin, oraz Rami Yacoub, kompozytor marokańskiego pochodzenia. Zaproponowali utwór młodziutkiej wtedy Spears licząc, że 17-letnia, początkująca wokalistka będzie dobrym materiałem na gwiazdę. Nie mylili się.

Piosenka nie była specjalnie oryginalna, bo opowiadała przecież o rozstaniu dziewczyny z chłopakiem, okazała się jednak ogromnym hitem na całym świecie. Dla Amerykanów problematyczny był jednak tytuł, który zmieniono ostatecznie na ... Baby one more time. W swojej nowej książce o historii muzyki popularnej, The Song Machine, John Seabrook tłumaczy, co naprawdę stało za słowami refrenu. Szwedzi nie do końca wiedzieli, jak wyrazić swoje uczucia w języku angielskim.

Myśleli, że "hit me" jest nowym, modnym słówkiem amerykańskiej młodzieży na "call me" - tłumaczy w swojej książce Seabrook. Dzięki temu w jednym z największych hitów muzyki pop możemy usłyszeć refren, który przywodzi na myśli co najmniej erotyczne skojarzenia.

bEDxdBQT

Co ciekawe, piosenka była najpierw proponowana zespołowi TLC i szwedzkiej wokalistce Robyn, które jednak ... Baby one more time odrzuciły. Wyobrażacie sobie, żeby śpiewał to ktoś inny?

bEDxdBQZ
bEDxdBRu
KOMENTARZE
(152)
J.
6 lat temu
Ale Britney była śliczna :)
gość
6 lat temu
Piękna Britney :)
Gość
6 lat temu
Piękne zęby
bEDxdBRv
Gość
6 lat temu
Kocham tą piosenkę
Gość
6 lat temu
Nudna ta sobota. Trzeba wyjść do ludzi, pudel poczeka.
Najnowsze komentarze (152)
Gość
6 lat temu
Czemu ona już nie ma takiego wyglądu, figury, piosenek? :(
gość
6 lat temu
i każdy zanucił właśnie tą piosenkę....
gość
6 lat temu
od dawna wiadomo że te teksty są bezsensu,akurat amerykańskie piosenki muszą mieć chwytliwą melodię a tekst to sprawa drugorzędna.
Gość
6 lat temu
Byla śliczna miala super faceta i wszystko spier...ła
gość
6 lat temu
po prostu chcieli wyrazic "hit me up" ale chyba za duzo to mialo sylab
Tofik
6 lat temu
Brrrzzzzyyyydal
gość
6 lat temu
Bełkot nie artykuł
gość
6 lat temu
To były czasy :)
bEDxdBRn
Gość
6 lat temu
Britney forever!
Gość
6 lat temu
Super wokalistka :)
Gość
6 lat temu
Jak to była piękna? Ciągle jest piękna tylko na zdjęciach była poprostu młodziutka dziewczyna a teraz jest dorosłą kobieta! Jest śliczna!
gość
6 lat temu
hit me baby 1more time- podbij do mnie jeszcze raz czy coś w ten deseń... przecież wynika z kontekstu. A mam beke jak czytam, że ten pop szajs miała śpiewać Robyn xD hahahah już to słyszę... materdyju :D
gość
6 lat temu
W tytule jest że wreszcie wiedżą o czym jest piosenka - czytam artykuł i wciąż niewiem - dowiedziałam się, że inaczej nazwany jest w Szwecji... - -
C.D.
6 lat temu
Tak, prawdziwy głeboki głos Britney ( a mozemy go jeszcze słyszeć na niektórych utworach z BOMT i OOPs!, gdzie nie zawyża sztucznie tonacji by brzmieć jak lalka barbie) nokautował nawet ten Aguilery, która mimo, ze multioktawowa, to wbrew pozorom bardzo słaba technicznie, "wrzeszcząca" wokalistka. Tak jak wspomniałam w poprzednim komencie, szkoda mi Britney. Tak naturalnie utalentowana i w bonusie śliczna i zgrabna osoba zasługiwałA NA WIĘCEJ. Kto uważa Brit za beztalencie jest zwykłym ignorantem, zbyt leniwym by zajrzeć do korzeni tej wokalistki.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDxdBSg
bEDxdBSh
bEDxdBSi
bEDxdBSj
bEDxdBSk
bEDxdBRP