Kontrowersje wokół 6200 ZŁ EMERYTURY Henryki Krzywonos. "Fakt": "Dostała ją od Donalda Tuska!"

1276 reakcji
0
0
1276
Podziel się

Przeszła na emeryturę w wieku 56 lat... Donald Tusk przyznał jej dodatkowe 3500 złotych "emerytury specjalnej". Posłanka PO nie chce tego komentować.

Kontrowersje wokół 6200 ZŁ EMERYTURY Henryki Krzywonos. "Fakt": "Dostała ją od Donalda Tuska!"

Henryka Krzywonos w tegorocznych wyborach dostała się do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Krzywonos, była tramwajarka, która 15 sierpnia 1980 roku zatrzymała prowadzony przez siebie tramwaj, rozpoczynając w strajk gdańskiej komunikacji publicznej, przeszła na emeryturę w wieku 56 lat. Miała do tego prawo, bo jako motornicza tramwaju mogła przejść na wcześniejszą emeryturę na korzystniejszych zasadach. Jednak wysokość pobieranych świadczeń, które wykazała w oświadczeniu majątkowym, obowiązkowym dla wszystkich nowych posłów, wywołało spore zamieszanie. Okazuje się, że Krzywonos dostaje aż... 6200 złotych miesięcznie.

To trzy razy tyle, ile dziś wynosi średnia emerytura - pisze Fakt. Była działaczka opozycji tak wysoką emeryturę zawdzięcza byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi, temu samemu, który podniósł Polakom wiek emerytalny. Ale to wcale nie świadczenie z ZUS jest najważniejszym składnikiem jej comiesięcznej emerytury. Jak ustaliliśmy, w lipcu 2009 roku Krzywonos dostała też drugą – specjalną emeryturę – aż 3500 zł miesięcznie. Przyznał ją premier Donald Tusk. Szefowie rządu mają prawo przyznawać Polakom specjalne świadczenia za szczególne osiągnięcia.

Jak donosi tabloid, premier Tusk korzystał z tego przywileju rzadko, średnio 3-4 razy w roku. Premier Miller za swojego urzędowania uhonorował w taki sposób dwie aktorki: Ninę Andrycz i Hankę Bielicką i legendarnego trenera polskiej reprezentacji Kazimierza Górskiego. Premier Buzek przyznał specjalną emeryturę byłej marszałek Senatu Alicji Grześkowiak.

Premier Tusk nie był zbyt chętny do udzielania emerytur specjalnych - ujawnia Jan Rulewski, senator PO, który pomagał opozycjonistom w uzyskiwaniu specjalnych emerytur. Krzywonos nie chce komentować tej sprawy.

Atmosfera wokół mnie zrobiła się jak za komuny - żali się tylko. Nie wiadomo więc, czy od początku kadencji Sejmu pobiera jednocześnie 6200 złotych emerytury i dietę poselską.

1276
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(1276)
gość
4 lata temu
ja tez bym tak sie darl za 6200 !
gość
4 lata temu
Chyba zaczne kierowac trawajem ;)
AnnaM
4 lata temu
Jak taka bohaterka to niech próbuje żyć za 1200, albo 800 zł emerytury. Została kupiona przez PO.
Chojnice
4 lata temu
Nie fajnie, oj nie fajnie. Nie jej jedynej się takie "dodatki" należą, ale są równi i równiejsi.
Gość
4 lata temu
Jaki kraj takie legendy
Najnowsze komentarze (1276)
DA
3 lata temu
NIE MA KASY NA EMERYTURY? NIECH OBETNĄ TROCHĘ TAKIM PASOŻYTOM JAK ONA. NIE DOŚĆ, ŻE DOSTAJĄ ŚWIADCZENIA BEZ WYPRACOWANYCH SKŁADEK, TO JESZCZE PRZEJADAJĄ NAJWYŻSZE KWOTY WALORYZACJI PROCENTOWYCH
gość
4 lata temu
hehehe zakłamany b******l , prąd jej wyłączyli dlatego stanęła a nie sama zatrzymała tramwaj by strajkować.
gosc
4 lata temu
zabrac ta kase bo slabo krzyczala w sejmie
gosc
4 lata temu
zabrac ta kase bo slabo krzyczala w sejmie
Wdowa od 27 l...
4 lata temu
No to teraz jeszcze bardziej będzie wrzeszczec ,bo za to właśnie dostaje podwyżki ,taka sprawiedliwa, a ja dla Polski wychowalam troje dzieci jako samotna matka i mam110 0 Z czego połowa na czynsz. Żadnych przywilejów. I niż po mężu ,bo za wcześnie owdowiaam. To tylko wyc mozna
gość
4 lata temu
Najbardziej ze wszystkiego, nie cierpię niesprawiedliwosci i nie jest to podsycone zazdrością, bo mam malo, ale wystarczajaco jak na moje potrzeby. Chcialabym zeby kiedys swiat byl rowny, ale wiem ze to Idylla.
Precz z komun...
4 lata temu
- Ten tramwaj dalej nie POjedzie, strajkujące ()uje prąd nam odcięły...
zippa
4 lata temu
I(PN musi zbadać Bo to co mówiła o jej działnosci p. Anna Walentynowicz nie nie św`iadczy o tym
tymon
4 lata temu
do gnoju a nie do sejmu
gość nr 1
4 lata temu
Dlaczego osoba z tak wysokim dochodem jeszcze pracuje. Młodzi ludzie nie mają pracy,a taki Krzywonos stołek grzeje? Jeśli ktoś ma ponad średnią krajową emerytury, nie powinien sobie dorabiać-lekarze, policjanci, senatorowie, posłowie...Dajcie młodym popracować !!1
gość
4 lata temu
A Walentynowicz dostała kilkadziesiąt tysiecy odszkodowania i co ???
Polak
4 lata temu
a niewinnego skazac mozna,to i niewinnego uaskawic ,tez mozna,lamanie prawa ,to jest tylko porownanie,mozna i tak i tak,tak jak z sedziami PO wybralo za duzo ,zlamalo prawo Konstytucyjne,To P.Duda pokazal,ze mozna za to odrzucic,ich ,i wybrac drugich,prawnie
kaka
4 lata temu
nie wiem za co ta gruba wredna baba dostała tę emeryturę
gość
4 lata temu
bladz syberyjska
...
Następna strona