Trwa ładowanie...
Przejdź na

Stuhr o polityce: "Umiem mamić ludzi. Jakbym przemówił na rynku, to masy by poszły"

327
Podziel się:

"Nie idę w politykę, bo wiem, że mam tę broń. Jak ja bym się tak dobrze zakręcił, to mógłbym zostać prezydentem".

Stuhr o polityce: "Umiem mamić ludzi. Jakbym przemówił na rynku, to masy by poszły"

Nie jest tajemnicą, że Jerzy Stuhr nie przepada za Prawem i Sprawiedliwością. Ostatnią sprawą, której zabrał głos był kryzys imigrancki sprzed kilku miesięcy. Aktor stwierdził wtedy, że Polska powinna przyjąć uchodźców, bo Europejczycy znowu traktują nas jak "mieszkańców bloku wschodniego". Przypomnijmy: Stuhr o imigrantach: "Znów POCZUŁEM SIĘ WYRZUCONY do bloku wschodniego! Rządzący powinni OTWORZYĆ KRAJ"

W najnowszym wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej Jerzy Stuhr stwierdził, że nie zajmuje się polityką dlatego, że uważa, że byłby w niej po prostu za dobry. Przyznaje, że "umie mamić ludzi":

Nie idę w politykę, bo wiem, że mam tę broń, że umiem mamić ludzi. Jak ja bym się tak dobrze zakręcił, to mógłbym zostać prezydentem. Mówię pani, jakbym przemówił na rynku, to masy by poszły. Połączyłbym Kukiza z panią Szydło i z panem Kaczyńskim. I zawrócił ludziom w głowach - powiedział.

Stuhr dodaje, że gdyby jednak został politykiem, przeznaczyłby więcej pieniędzy na kulturę. Aktor skrytykował też planowaną "hollywoodzką superprodukcję" PiS-u. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział kilka tygodni temu, że Polska powinna promować się za granicą filmem pokazującym naszą bogatą tradycję i historię. Stuhr wyśmiewa te pomysły:

To są śmieszne projekty. Ja wiem, ile to powinno kosztować, żeby się nie ośmieszyć. Proszę zobaczyć, jak się zbłaźnili Włosi filmem o Sobieskim - skomentował.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Jerzemu Stuhrowi nie podobają się filmowe ambicje prawicowych polityków. Trzy lata temu skrytykował plany realizacji obrazu o tragedii w Smoleńsku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(327)
Gość
7 lat temu
Nie wiem czy to taka zaleta - mamienie ludzi.
Dyzia
7 lat temu
Takimi tekstami to wyborów by nie wygrał ;)
gość
7 lat temu
Resortowe dzieci mają ból doopy. Strach im w oczy patrzy!
Gość
7 lat temu
Nie ma jak skromność.....niech Pan lepiej pozostanie aktorem bo miernych politykòw u nas nie brakuje.......
gość
7 lat temu
Ja bym na Pana nie zagłosowała, sorry
Najnowsze komentarze (327)
kur..
6 lat temu
s*******j dziadu
precz z zydos...
6 lat temu
z*****j smierdzacy zydzie z*****j z*****j zdychaj
gość
6 lat temu
On szydzi przepraszam ŻYDZI.
Gość
6 lat temu
Stuhr kiedyś nawet Ci kibicowałem jako aktorowi nie wiedząc źe zawsze byłeś po lewej stronie politycznie i ta lekcewaźąca postawa wobec Narodu polskiego dąźącego do wolności spowodowała że na powyższych fotografiach wwyglądaź nadenty jak baranie jaja.
kael
6 lat temu
OH Szczur!!! Kto poszedłby za Tobą? Zważaj pachołku na kontrę.
gość
7 lat temu
następnemu bufonowi odwaliło jak Bolkowi, niedługo liczba tych co będą chcieli przewodzić będzie większa od tych którym chcą przewodzić. tak na marginesie - żal, że niektórzy nie odeszli na dobre we właściwym czasie, zostawiliby po sobie dobre wspomnienia
gość 234
7 lat temu
Wiem że umie Pan mamić ludzi, ale ludzie coraz mniej podatni na mamienie.
gość
7 lat temu
Za co on się ma.Niech się trzyma ról w teatrze i byle do na razie peowskiej emerytury
jo
7 lat temu
zarozumiały bufon
gość
7 lat temu
Te czasy juz sie skon czyly panie Stuhr,dzisiaj, moze tylko czesc pelowcow poszla by za panem...
Gosc z Kanady
7 lat temu
No to wez zammam!!!!! Sturh,Stuhhr.or whatever
Krzysztof O.
7 lat temu
-I ja też go bardzo lubię,pomimo,że tak mówi...-nie sądzę,żeby tak wspaniały aktor,inteligentny człowiek,dał się opętać i podpuścić tym aferzystom i cwaniakom z PO i Petru... No chyba,że mu na siłę mózg wyprali...!!! -Panie Stur,naprawdę kochamy Pana jako człowieka i wspaniałego aktora - niech nie da sie Pan zbiesić...!!!!!!!
POgarda!!
7 lat temu
WIDAC ZE tzw. rak(?) NARUSZYL TEMU KABOTYNOWI SALOONOWEMU MOZGOWNICE!! strumieniem wylewa sie z tych POsTĘPAKÓW michnikowszczyzna, wajdalizm, niesiołowica i syfiLIS medialny..!! A madralinski synus wciaz bredzi o "..dzieciach z pod Cedyni.."..!!
dfrd
7 lat temu
następna polska gwiazda ze stodoły.. ktoś go feste omamnił.. pewnie mamusia mu wmówiła że jest mamniciel..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie