Trwa ładowanie...
Przejdź na

Żakowski broni Kijowskiego: "Mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę! Należy mu się szacunek!"

592
Podziel się:

Założyciel Komitetu Obrony Demokracji nie płaci alimentów od ponad 3 lat. KOD powstał sześć tygodni temu. "To jest złe, ale nie ma ratunku" - mówi dziennikarz.

Żakowski broni Kijowskiego: "Mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę! Należy mu się szacunek!"

Tuż przed świętami Super Express poinformował, że założyciel Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, zalega z płaceniem alimentów na trójkę swoich dzieci. Należności urosły już do ponad 80 tysięcy złotych, bez odsetek. Oznacza to, że alimentów (2 tysięcy złotych miesięcznie) nie płaci od 40 miesięcy, czyli od ponad trzech lat.

Towarzystwo Dziennikarskie w tym roku po raz pierwszy przyznało Nagrodę Wolności - trafiła ona właśnie do Kijowskiego. Jacek Żakowski, członek kapituły przyznającej to wyróżnienie, nie ma z tym żadnego kłopotu. Przeciwnie: broni go twierdząc, że porzucenie dzieci i uchylanie się od płacenia na ich utrzymanie jest obowiązkiem "bohatera", a tak już jest, że "w czasie wyższej konieczności dzieci cierpią".

Rozumiem, że jak KOD się zarejestruje, to jako lider wielkiego ruchu społecznego będzie tam miał pensję, która pozwoli mu płacić alimenty i działać. To by było normalne. Powiem jednak brutalnie: w Polsce od pokoleń mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę. Są takie sytuacje, jak Wałęsy... - tłumaczy Żakowski w rozmowie z Super Expressem. To jest złe, ale nie ma ratunku. Jak jest sytuacja, którą oceniamy jako wyższą konieczność, np. obrony demokracji albo wolności, to rodzina cierpi! I jeżeli człowiek decyduje się zapłacić tak ogromną cenę, by zrobić coś dla kraju jak pan Kijowski, to tym bardziej należy mu się szacunek i uznanie!

Żakowski porównał też Kijowskiego do bohaterów wojennych (!) i działaczy Solidarności z czasów PRL:

Wie pan co? Cmentarze wojenne pełne są grobów bohaterów, których dzieci zapłaciły cenę. Więc dla mnie te ckliwe kawałeczki o dzieciach, które pan teraz sprzedaje, są kompletnie nieprzekonujące. Jak moje pokolenie za Solidarności siedziało w więzieniach albo pokolenie powstańców tracących życie, to dzieci też płaciły cenę.

Nie wiadomo niestety, jaka "wyższa konieczność" uniemożliwiała Kijowskiemu płacenie alimentów przez ostatnie trzy lata - Komitet Obrony Demokracji został założony w połowie listopada, a zaległości nie powstały w kilka tygodni. Wcześniej pracował jako informatyk w PZNP, gdzie zarabiał około 7 tysięcy złotych miesięcznie. Wtedy też nie płacił.

Myślicie, że Kijowski ucieszy się z takich słów poparcia?

Według najnowszych statystyk, w Polsce aż 80% rodziców nie płaci zasądzonych alimentów na własne dzieci.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(592)
lolololo
7 lat temu
To jest właśnie patologia z pierwszych stron gazet, wstydu nie mają.
gość
7 lat temu
Panie żakowski nie kompromituj się Pan.
Osssama
7 lat temu
zostawić i iść na wojnę to jedno a nie płacić alimentów i awanturować się na ulicy to drugie.
Gość
7 lat temu
Co za belkot...
gość
7 lat temu
ci co nie płacą, to siedzą za długi alimentacyjne -do paki z nim.
Najnowsze komentarze (592)
gość
6 lat temu
Szkoda tylko p.Jacku, że 3 lata temu jeszcze nikt o p.Kijowskim ani o KOD nie słyszał, a p.Kijowski już uchylał się od płacenia alimentów....Wstyd,że broni tak takiej postawy...Jestem zawiedziona...
gość
6 lat temu
Żakowski jest żałosny
Gość
6 lat temu
Co on bredzi?
Gość
6 lat temu
Jakby nie obliczać 40miesiecy to nie ponad 4 lata...
gość
6 lat temu
Nie i jeszcze raz zdecydowanie NIE ! jestem zwoleninikiem KOD, Nowoczesnej - jestem w opozycji do aktualnego rządu ale ..... nie ma u mnie przyzwolenia dla "nie alimenciarzy" sorrrka - ale to nie jest gościu, który żyje na łasce rodziny i jej pomocy to widać ! i ściemę "utrzymuje mnie rodzia, znajomi" - proszę włożyć między bajki ...... zawiodłem się ..... a było tak pięknie ...
Gość
6 lat temu
Nawet nie wiem jak to skomentować. Takich bzdur dawno nie czytałam. Krąg wzajemnej adoracji. Jak to czytam to jestem zniesmaczona że takie osoby udzielają się publicznie
Gość
6 lat temu
Czosnek czosnka zawsze będzie bronił.
gość
6 lat temu
żakowski całkowicie zgłupiał na starość, popadł w paranoję
Gość
7 lat temu
A może by tak zająć sìę uczciwą pracy. Znowu życie na cudzy koszt. :DOBRZY LUDZIE NAKARMIĄ DOWIOZĄ :trzeba dodać naiwni i dający sìę oszukać. Jakie to żałosne!!! Panie Kijowskimateusz, tak poprostu sìę nie robi. Ośmiesza sìę pan i KOMPROMITUJE. JASNE?
naiwny.
7 lat temu
Panie Zakowski czy panski psychiatra odszedl na emeryture ,o jakiej wojnie mowisz czlowieku.
gość
7 lat temu
tylkoz e ona wczensiej zostawil kobiete z dziecmi i poszedl... sie bawic! zyc przyjemniej chcial. dzikie zwierzeta czesto s alepsze od ludzi... bardziej dbaja o swoje potomstwo. zdarza sie z ejak zginie jciec np wilczkow to zawsz ejakis jego krewny przjeme role zapewnienienia bezpieczenstwo i pokarmu malym... a ludzie? co z tymi ludzmi? co z meczyznami? to jakies dojrzele c iii ipki sa a nie mezcyznzi..
456
7 lat temu
Żakowski i Kijowski to Błazny na patyku gdzie rodzina dzieci szczury POwirzchowne bojące się żyć w rodzinie .Kijowskiego należ wysłać na galery aby odrobił kase na dzieci zielony ptaszek N****B
456
7 lat temu
Żakowski i Kijowski to Błazny na patyku gdzie rodzina dzieci szczury POwirzchowne bojące się żyć w rodzinie .Kijowskiego należ wysłać na galery aby odrobił kase na dzieci zielony ptaszek N****B
anna
7 lat temu
co za BZDURY wygaduje ten Żakowski broniąc tego CELEBRYTĘ !!!! ALIMENTY trzeba płacić i KONIEC!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie