Trwa ładowanie...
Przejdź na

Paulina Młynarska zapowiada bojkot TVP: "Nie będę odwiedzała żadnego z programów w mediach publicznych!"

1213
Podziel się:

"Czy w dzisiejszych warunkach nowy bojkot jest możliwy?" - pyta dziennikarka. Ktoś się do niej dołączy?

Paulina Młynarska zapowiada bojkot TVP: "Nie będę odwiedzała żadnego z programów w mediach publicznych!"
bEKfoKVx

Przegłosowana w ekspresowym tempie "mała ustawa medialna" nie spodobała się środowisku dziennikarskim. W geście protestu jeszcze 31 grudnia dyrektorzy RVP1, TVP2, TVP Kultura i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej złożyli rezygnacje.

Publiczną twarzą tej zmiany jest poseł Krystyna Pawłowicz, która od dłuższego czasu na Facebooku zapowiadała ustawę i planowane zwolnienia. Wprost wytypowała dziennikarzy, którzy według niej powinni zniknąć z mediów publicznych.

bEKfoKVz

Zmiany wprowadzane przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość nie podobają się też dziennikarce Paulinie Młynarskiej, która w felietonie dla Onetu nazywa media publiczne "reżimowymi". Napisała, że nie akceptuje takiego ich upolitycznienia i zapowiedziała bojkot. Całą sytuację zaś porównuje do wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku.

Kiedy pierwszego dnia stanu wojennego zobaczyliśmy na szklanym ekranie dziennikarzy w mundurach sprawa stała się jasna - wspomina Młynarska. Artyści, dziennikarze, aktorzy, kompozytorzy, ale i ogromna rzesza ludzi robiących telewizję i radio z drugiej strony kamery: technicy, robotnicy, wykonawcy scenografii i realizatorzy, zaczęli bojkotować reżimowe radio i telewizję.

Środowiska twórców i dziennikarzy podzieliły się na tych, którzy bojkotują i na tych, którzy występują. Bojkotujących była ogromna przewaga, a zjawisko polskiego bojkotu mediów w tamtym czasie, jest dziś częścią nauczania o wolności słowa na większości szanujących się wydziałów dziennikarstwa i politologii na świecie. (...)

bEKfoKVF

Czy w dzisiejszych warunkach, kiedy nie ma w Polsce, nad czym ubolewam, związków zawodowych twórców i dziennikarzy audiowizualnych, nowy bojkot jest możliwy? Najbliższe dni pokażą odpowiedź na to pytanie. Mam nadzieję, że moje środowisko wykaże się solidarnością wobec kolegów i koleżanek z TVP i Polskiego Radia. Ja taką solidarność deklaruję. I z całą pewnością nie będę odwiedzała żadnego z programów w mediach publicznych.

bEKfoKVG
bEKfoKWa
KOMENTARZE
(1213)
gosc
6 lat temu
a kłamstwa i szyderstwa akceptowała ?
O
6 lat temu
Jak to ludzie dają się oglupiac przez media, ciesze się ze koniec z tymi złodziejami. Po
Gipssy
6 lat temu
7 lat była wolność słowa w w TVP, tylko tak jakoś w jednym kierunku i wtedy nie przeszkadzało ? W mojej grupie zawodowej (projektanci) tez nie ma związków i na całe szczęście bo do dobrego to nie prowadzi.
bEKfoKWb
gość
6 lat temu
Nikt za Tobą nie będzie tęsknił!
gość
6 lat temu
i......?
Najnowsze komentarze (1213)
gość
5 lata temu
"Kiedy pierwszego dnia stanu wojennego zobaczyliśmy na szklanym ekranie dziennikarzy w mundurach sprawa stała się jasna - wspomina Młynarska." Osobiście bojkotuję TVPis od kiedy prezesem został pitbulbul Kaczyńskiego p. Kurski. Od razu wiedziałem, że nastąpią "dobre zmiany". Mnie tylko zastanawia jedno, jak 11-letnia dziewczynka p. Paulina w 1981 roku, kiedy nastał stan wojenny, była zdolna do tak zaawansowanej konstatacji?
gość
5 lata temu
Młynarska chce mieć swoje 5 minut, bo nic pożytecznego nie robi No pisze jak jej jest w łóżku z byłymi ale kogo to obchodzi!!!!! Ekshybicjonistka
Rav
6 lat temu
Przerażające. Nie będę miał kim straszyć dzieci (:
KS
6 lat temu
A kto to jest Paulina Młynarska bo nie znam?
gość
6 lat temu
brawo p. Paulino brawo , dlaczego popsuluiście piękne zdjęcie pauliny tym grubym padalcem z pisu ?
kol
6 lat temu
Paulinko, gdybyś miała chociaż maturę a nie układy, dzięki którym znalazłaś się w tv to potrafiłabyś myśleć. A tak jesteś zwykłym niewykształconym pustakiem.
Gość
6 lat temu
Czyżby Paulina bała się o posadę. ..talentu niewiele. Bystra średnio no to się boi. ..białka.Jak coś zapraszam do mnie na kasjerka za1500.
Loon
6 lat temu
Pani Paulino, ja przez takie osoby jak Pani przestałem oglądać telewizję publiczną. To trwało 8 lat. Jeśli Pani teraz przestanie oglądać, proszę bardzo, ja wreszcie zacznę.
bEKfoKVT
gość
6 lat temu
PIS jest beee ...
gość
6 lat temu
Niech na poczatek zrobi mature.Dzieki tatusiowi sa wkrecone do mediow,a wyzej sraja,niz.....
gość
6 lat temu
To mi strata :)
von
6 lat temu
nikt tego nawet nie zauważy, mała strata wręcz przeciwnie nawet telewidzowie zyskają nie oglądając takiej paniusi dupolizusi.
ALE
6 lat temu
ale przykrość , taka osobowość nie znosi prawdy i dobrze się czuje w towarzystwie obrońców bezprawia i szamba !
babcia sofia
6 lat temu
P.Paulino a kto pani jest zeby takie dictum,pani się zdaje ze ktos za p. zatęskni? Nie osmieszaj się dziewczyno,więcej skromnosci !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKfoKWM
bEKfoKWN
bEKfoKWO
bEKfoKWP
bEKfoKWQ
bEKfoKWv