Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pieczyński apeluje: "ZDEJMIJCIE KRZYŻ! Politycy, którzy konsultują się z Kościołem, są ZDRAJCAMI NARODU!"

934
Podziel się:

"Przez instytucję spowiedzi i sieć kościołów Kościół ma kontrolę nad tym, co się dzieje w Polsce" - ostrzega aktor. "Zamknie nam się usta, zaknebluje się nas, będzie cenzura!"

Pieczyński apeluje: "ZDEJMIJCIE KRZYŻ! Politycy, którzy konsultują się z Kościołem, są ZDRAJCAMI NARODU!"

Krzysztof Pieczyński, aktor znany m.in. z roli w serialu Na dobre i na złe, od pewnego czasu prowadzi działalność publicystyczną, w której mocno krytykuje Kościół Katolicki i jego związki z polską polityką. Ostatnio w wywiadzie oskarżył Kościół o "budowanie cywilizacji
śmierci".

Ostatnio Pieczyński wystąpił w programie Elizy Michalik w Superstacji. Uważa, że jednym z największych problemów polskiej polityki jest konkordat, który odbiera Polsce suwerenność. Ocenia też, że będący u władzy politycy wzmacniając relacje z Kościołem stają się "zdrajcami narodu".

Ci politycy, którzy konsultują się z Kościołem w sprawach Polski są zdrajcami narodu - powiedział. Bo nie zaprzysięgają wierności Polsce, tylko Watykanowi. Przez instytucję spowiedzi i sieć kościołów Kościół ma kontrolę nad tym, co się dzieje w Polsce.

Aktor boi się, że religia zostanie wykorzystana do walki politycznej i stanie się narzędziem dla cenzury w Polsce.

Zamknie nam się usta, zaknebluje się nas, będzie cenzura! To jest początek procesu, który ma doprowadzić do tego, żeby Polacy znowu zwrócili się do Kościoła jako do Zbawiciela. Jako do tego, który ma nas zbawić, tym razem od islamu. Od czego nas zbawiał Kościół przez ostanie 1000 lat? Zawsze było nas od czego zbawiać.

Aktor zwrócił się też do widzów, żeby odeszli religii chrześcijańskiej i zwrócili się ku rodzimym tradycjom.

Mój apel: zdejmijcie krzyż i zobaczcie, co jest pod krzyżem. Ci ludzie uwierzyli w puste rytuały, skradzione w całości, będące cytatem rytuałów, które mieli Słowianie. Ta kopia jest mizernym naśladownictwem. Kościół jest mizernym naśladownictwem prawdziwych rytuałów.

Zgadzacie się z nim?

Przypomnijmy wideo, które musiało go przerazić: Beata Kempa dziękuje ojcu Rydzykowi "za te 24 lata"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(934)
gość
7 lat temu
Kościół nie powinien mieć wpływu na politykę państwa. Żadna religia nie powinna mieć wpływu na politykę.
gość
7 lat temu
Wolę Kościół niż Meczet.
gość
7 lat temu
ma rację polityka nigdy nie powinna być mieszana z religia
gość
7 lat temu
prawda jest taka, ze kościoła nie powinno się mieszac do polityki, bo później kościołowi przypina się taką metkę. a pis posluguje się kosciolem protekcjonalnie dla swoich potrzeb.
Gość
7 lat temu
Następny nawiedzony... Co jemu też pensja poszła w dół?
Najnowsze komentarze (934)
Gość
5 lata temu
Dziwią mnie ataki na niego, aktor ma prawo do własnych sądów w końcu jest demokracja bo inkwizycja powstała z chęci zysku chciwości i ciemnoty oraz ludzkiej zawiści
Gość
5 lata temu
Religia jest tylko pocieszeniem bo w rzeczywistości mamy śmiertelną duszę i czeka nas niebyt : ( przykro mi wywodzimy się z praszczura i wszyscy pójdziemy do piachu nicość komedia la finita
Gość
5 lata temu
Marzę o świeckin laickim państwie bez symboli religijnym wolność sztuki której nikt nie ma prawa ograniczać nie było żadnych czarownic ,zabijano niewinne kobiety
gość
6 lat temu
dzięki panie KRZYSZTOFIE na człowieka który odważy się wypowiadać tą całą prawdę o sekcie zwanej kościołem czekałam od dawna
gość
6 lat temu
żal,mi tego człowieka,nawet nie zdaje sobie sprawy,że zło go opętało.
gość
7 lat temu
Smętne pełne jadu skwaszone beztalencie.
gość
7 lat temu
Panie Pieczyński skąd u Pana tyle nienawiści do religii chrześcijańskiej , rozumiem , że można nie zgadzać się z działaniem kościoła jako instytucji , ale sama wiara jest wspaniała. Wystarczy gdybyśmy wszyscy przestrzegali 10 przykazań , świat byłby idealny.
gość
7 lat temu
Panu Pieczyńskiemu New Age poprzewracało w głowie a nawet odebrało rozum.
gość
7 lat temu
niech zdejmą żydów,masonów....kościól to pikuś w porównaniu z tymi biznesmenami
Wiesia
7 lat temu
Biedny zaszczuty człowieczek, aktorstwo pomieszało resztki rozumku. Co ci ten krzyż przeszkadza, nie podoba się - nie patrz, nie słuchaj. Powieś sobie na czoło pentagram, swastykę, trójząb czy inne fetysze i bądź szczęśliwy. A tym co lubią krzyż daj żyć. To też ludzie i twoi bliźni. I nie baw się w prorokowanie co będzie, nie masz do tego ani krzty daru i wychodzisz na pajaca.
gość
7 lat temu
Koleś już całkiem ześwirował, i odleciał w kosmos... Bye, bye :)
gość
7 lat temu
Podobno Krzysztof Pieczyński jest chory
gość
7 lat temu
społeczeństwo to nie tylko katolicy ,w większości pseudo
zippa
7 lat temu
Jego jeszcze swędzi ręka którą Bierut trzymał e filmie DOM
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie