Trwa ładowanie...
Przejdź na

Renata Kim z "Newsweeka" o gwałtach w Sylwestra: "Prawica w Niemczech i w Polsce wykorzystała to propagandowo!"

389
Podziel się:

Dziennikarka redakcji Tomasza Lisa tłumaczy, że media i policja słusznie milczały o gwałtach. A co z relacjami świadków i policji?

Renata Kim z "Newsweeka" o gwałtach w Sylwestra: "Prawica w Niemczech i w Polsce wykorzystała to propagandowo!"

Renata Kim jest dziennikarką tygodnika Newsweek, zajmującą się głównie tematami społecznymi i politycznymi. Pojawia się również w roli komentatorki w innych mediach, m.in. w programie Trzecim Polskiego Radia. W czwartek gościła w audycji Komentatorzy, gdzie wraz z redaktorem naczelnym tygodnika Do Rzeczy dyskutowała m.in. o zbiorowych napaściach i molestowaniu, których ofiarą padły w Sylwestra setki kobiet w największych miastach Niemiec.

Sprawa jest bulwersująca nie tylko ze względu na zorganizowanie, ilość przestępstw i fakt, że popełnili je "mężczyźni o arabskim lub północnoafrykańskim wyglądzie", których do Niemiec w ubiegłym roku napłynęło prawie milion. Władze i media aż przez cztery dni nie informowały o zajściach, a po ujawnieniu skandalu wzbraniały się przed przyznaniem, kto dokonywał rabunków, molestowania i gwałtów. Zobacz: Policjanci z Kolonii o napadach i gwałtach: "TO BYLI SYRYJCZYCY! Chodziło im o seksualną rozrywkę". Jak argumentowała Kim w Trójce, było to uzasadnione, bo... chciano uniknąć paniki i samosądów.

Doszło do kilkudziesięciu, może kilkuset napadów na kobiety, dziennikarze bardzo starannie chcieli sprawdzić: kto dokonał tych napadów, czy ci uchodźcy, którzy przybyli do Niemiec w ubiegłym roku. Okazało się, że nie, policja nie miała takich informacji - tłumaczyła. Więc aby nie wywoływać paniki wstrzymywano się z ogłoszeniem tej informacji. Tymczasem prawica, zarówno w Niemczech, jak i w Polsce, wszyscy ci, którym niemiła jest obecność imigrantów i uchodźców, natychmiast wykorzystali to propagandowo i uderzyli w samą stosowność i skuteczność polityki imigracyjnej.

Przypomnijmy, że setki poszkodowanych od samego początku wskazywały na wygląd sprawców, język, w jakim się porozumiewali, a legitymujący ich policjanci przyznali, że posługiwali się tymczasowymi dokumentami wydanymi przez organy zajmujące się uchodźcami. Co najbardziej szokujące, kolońska policja 1 stycznia wydała nawet oświadczenie, w którym zapewniała, że noc sylwestrowa przebiegła tam spokojnie i bez incydentów...

Czy Niemki naprawdę powinny udawać, że nie były gwałcone przez imigrantów, żeby "nie wywoływać paniki"?

KOMENTARZE
(389)
gość
6 lat temu
I to jest człowiek obiektywny jako dziennikarz?
Gość
6 lat temu
Arabski wygląd, któż to mógł być.. Słowanie?
Gość
6 lat temu
Karą powinno byc wydalenie z Niemiec, Europy.
gość
6 lat temu
Nie bedzie Merkel plula nam w twarz. Wezwac ambasadora! Brawo!
gość
6 lat temu
po takiej wypowiedzi ta obrzydliwa baba powinna zostać wydalona z mediów na zawsze! pozwalać na ukrywanie krzywdy ludzi, bo "co prawica powie"?
Najnowsze komentarze (389)
gość
5 lata temu
Pani Renata bardzo w latach się posunęła. Może to nie lata a choroba?
gość
6 lat temu
Wyjatkowo obrazydliwa jest ta pani !
gość
6 lat temu
Propaganda to powtarzanie czegoś, co nie miało miejsca, żeby stworzyć wrażenie, że miało miejsce. Stwierdzenie faktu to nie propaganda.
gość
6 lat temu
Trzeba było, żeby ją zgwałcili, to moze by otworzyła oczy.
gość
6 lat temu
A władze w Niemczech, Szwecji i teraz - w AUSTRII ( molestowanie od kilku miesięcy uczennic w gimnazjach przez młodych "uchodźców") PRÓBOWAŁY "WYCISZYĆ SPRAWĘ" - czyli ZAMNĄĆ USTA mediom, ofiarom i ich rodzicom oe=raz opinii publicznej , czyli :: ZŁAMAŁY DEMOKRACJĘ , GWAŁCĄC WOLNOŚĆ SŁOWA !!! ONI WSZYSCY to Komitet Obalania Demokracji w Unii ( jak i ci w Polsce od Kom.Obalania Dem )
Gość
6 lat temu
Jak ich nawet brzydkie Germanki pociągają do tego stopnia iż to wyznawstwoAllaha nie może się powstrzymać i obiecuje i pcha. Ręce w c**y grupowo ig***** to aż strach pomyśleć co będzie kiedy bogaty zachód w końcpu będzie miał ich dość i przyjdą do polski gdzie kobiety są ładniejsze po cholerę Europa ich przyjmuje niech ich bratnie bogate państwa arabskie przyjma
Anna
6 lat temu
Mordeczko wygloda sz jak agentka kozojebcow lie ci placom
gość
6 lat temu
Moze jom jakies kozioj***ec przelecie zobaczymy co wtedy zaspiewa
gość
6 lat temu
Kretynka a nie dziennikarz albo bardzo mocno przekupiona pani która pisze i mowi bzdury zgodne z jedynie słusznym nurtem niemieckim. Precz z takimi ludźmi w mediach.
gość
6 lat temu
Kim jest Renata Kim? NIKIM NI WYDRA
gość
6 lat temu
A może nadzorem Komisji Europejskiej należy objąć Niemcy za zatajanie przestępstw na ulicach niemieckich miast? Panie Gunther Oettinger.POLACY -nie ubliżajcie sobie! Jakim prawem jakaś osoba (oby wiadomo było kto to) nazywa naród polski MOTŁOCHEM?Jesteśmy narodem niedawno wyzwolonym. Kochamy wolność.Nie pozwólmy aby Polska stała się czyjąś kolonią!
Gość
6 lat temu
Jak Polak cos za granicą zrobi na diabla, to sie jakos nie wstrzymują z upublicznieniem informacji!! I nie ma adnotacji: sprawca o slowianskim wygladzie, tylko Polak! Zaklamanie i hipokryzja
yerzyk
6 lat temu
ta pani to nieporozumienie
gość
6 lat temu
Właśnie dzięki takim dziennikarzom jak ta pani, ciągle nie mamy prawdziwego oblicza imigrantów. Poprawność polityczna w sprawie imigrantów doprowadziła do tego co stało się w noc sylwestrową. Okłamywanie nas, zatajanie ich występków doprowadziło do tego, że ci imigranci przetestowali władzę, służby porządkowe, policję i już wiedzą że są górą. Zarzucanie że prawdę wykorzystuje się jako propagandę to wielkie przegięcie ze strony tej dziennikarki. Naród w każdym państwie chce prawdy. Dośc kłamstwa i obłudy ze strony mediów. Jesteście od tego aby mówić prawdę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie