Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski: "Moja sytuacja z alimentami nie ma nic wspólnego z KOD. Nie ma powodów, żeby nagle to wyciągać"

300
Podziel się

Założyciel KOD-u odpowiada na zarzuty: "Nigdy nie twierdziłem, że jestem święty!" Odcina się też od okrzyków Tomasza Lisa.

Kijowski: "Moja sytuacja z alimentami nie ma nic wspólnego z KOD. Nie ma powodów, żeby nagle to wyciągać"
bCNEAwZh

Od kiedy Komitet Obrony Demokracji zaczął organizować protesty w całej Polsce, uwagę mediów przyciągnął jego założyciel, Mateusz Kijowski. Okazało się, że obrońca prawa i demokracji sam ma problemy z sądem rodzinnym.

Super Express ujawnił, że toczy się przeciwko niemu postępowanie komornicze za nieopłacone alimenty - łącznie ponad 80 tysięcy złotych. Według tabloidu Kijowski nie płacił ich nawet wtedy, gdy zarabiał 7 tysięcy złotych miesięcznie.

bCNEAwZj

Kijowski postanowił odpowiedzieć na te zarzuty. W rozmowie z Wprost został zapytany o nie płacone alimenty oraz dziwną obronę ze strony Jacka Żakowskiego, który nazwał go... "bohaterem wojennym, porzucającym swoją kobietę i dzieci".

- A więc nie jest pan wojownikiem, który dla wyższej sprawy zostawia żonę i dzieci na łasce losu, jak starał się pana tłumaczyć Jacek Żakowski?

- Ta wypowiedź, o ile wiem, została trochę wyostrzona - odpowiedział Kijowski. Taka wypowiedź byłaby seksistowską bzdurą. Nie można twierdzić, że mężczyzna może sobie robić, co chce. O rodzinę trzeba dbać.

bCNEAwZp

- Podobno porzucił pan nieźle płatną pracę w PZPN, żeby zająć się KOD?

- Niezupełnie tak było - twierdzi Kijowski. Moja firma informatyczna świadczy usługi różnym przedsiębiorstwom, w tym PZPN. Ale ponieważ PZPN uznał, że byłoby mu teraz nie na rękę, gdyby był kojarzony ze mną, rozstaliśmy się za obopólną zgodą. Przy czym nie była to wielka współpraca. Podawane w mediach kwoty są mocno zawyżone.

- Pytam o to dlatego, że ma pan zaległe alimenty i postępowanie komornicze. Osoba w takiej sytuacji nie pozbywa się dochodu nawet dla najbardziej ekscytującej działalności publicznej.

- Moje zaangażowanie w KOD w żaden sposób nie zmieniło realizacji moich zobowiązań wobec kogokolwiek. Faktycznie toczy się wobec mnie postępowanie komornicze, ale też trwają negocjacje, rozmowy, postępowania sądowe. Sytuacja z alimentami ciągnie się za mną od lat, jest w rękach prawników i nie ma nic wspólnego z KOD. Nie ma powodów, żeby nagle to wyciągać.

bCNEAwZq

- Powód jest taki, że stał się pan osobą sztandarową i nagle okazało się, że na sztandarze jest plama.

- Nigdy nie twierdziłem, że jestem święty. Od lat pisałem o swoich problemach na blogu ojcowskim, bo m.in. działałem w ruchu na rzecz praw ojców.

Kijowski odcina się też od głośnego wystąpienia Tomasza Lisa, który podczas pierwszej warszawskiej demonstracji wznosił okrzyki przeciwko PiS-owi (zobacz: Lis skanduje na marszu KOD: "Cała Polska się z was śmieje, demokracji wy złodzieje!").

Tomasz Lis sam wszedł na trybunę, a kiedy zaczął skandować swoje hasła, to szybko zastąpiłem je naszymi - wspomina. Ani ja, ani, mam nadzieję, większość działaczy KOD nie zamierzamy walczyć z PiS. Mam przyjaciół, którzy na PiS głosowali, a teraz trzymają kciuki za to, co robimy.

bCNEAwZr
bCNEAwZs
bCNEAwZK
KOMENTARZE
(300)
Asia
5 lata temu
WSTYD PROSZĘ PANA!!!!
gość
5 lata temu
Cholerny alimenciarz !! do paki z nim !!!
gość
5 lata temu
facet który nie dba o swoją rodzinę to nie facet tylko p....
bCNEAwZL
gość
5 lata temu
hipokryta
Gość
5 lata temu
Wielki obrońca demokracji... On jest żałosny i tyle
Najnowsze komentarze (300)
gość
4 lata temu
A j***ć to
gandalf_50
4 lata temu
Tyle lat płaciłem alimenty i dawałem jeszcze sporo od siebie,a teraz gdy straciłem prace nawet matka boska nie pomoze
gandalf_50
4 lata temu
Brawo panie kijowski.Trzymam kciuki
gość
4 lata temu
to skandal taka ł***a niedorobiona dzieci to umiał zrobić ale utrzymać to je po co niech je państwo utrzymuje on już nic nie musi robić kolejny n****b chce chce być prezydentem wstyd że takie nic zero pokazują w telewizji za co my płacimy za oglądanie takiego cwaniaka kolejnego nieroba i toto broni demokracji czy własej d**y
viki
4 lata temu
A u Zakowskiego było odwrotnie jego zona poszla na wojne i zostawila go z dziecmi... bohater. Ta demokracja Kijowskiego przerodzila sie w anarchię niestety... przykre to
Jozin z Bazin
4 lata temu
Kijowski nic dziwnego ze kobieta Cie pogonila. Normalna kobieta Polka chce miec prawdziwego meszczyzne za partnera a nie jakiegos brudasa. Od kiedy to faceci z pedalskimi kitkami i pedalskimi kolczykami maja nam mowic jak zyc i co bronic. Nie obroniles wlasnej rodziny przed rozpadem a chcesz bronic demkracji????? Idz bron ptaszkow i zabek bo na takiego obronce wygladasz. Wstydzimy sie za takich jak Ty!!!!!
hania
4 lata temu
Uczestnicy KOD-u to rektor Gazety Wyborczej pan Żakowski, pan Tomasz lis, małżonka Lisa- Hanna LIs, pan Kuba Wojewódzki, pani Agnieszka Holland, i ludzie pokroju tych wymienionych. Chodzi Kjowski z Tomaszem LIsem koło drogi, mają po dwie ręce i po dwie nogi, lecz im obu do pracy nie skoro.
amelia
4 lata temu
Kijowski ograniczył się do spłodzenia dzieci. A utrzymywać dzieci, Cholerny alimenciarz. facet który nie dba o własną rodzinę to nie jest mężczyzna, to zwyczajne śmierdzące kalesony. Hipokryta. Wielki obrońca demokracji, Niech się zastanowi, może jego dzieci pragną słodyczy. Pan Kijowski zapomniał, że żonę można zmienić, lecz dzieci się nie wyrzuca z własnego życia. Kijowski nie zasługuje chodzić po ziemi. I wychodzi na manifestację. To też chyba agent moskiewski, Wstyd, wstyd do kwadratu. Wyrazy współczucia dla jego byłej żony. Takiego chłopa co nie łoży na własne dzieci, powinno się wykastrować, żeby już kolejnych dzieci nie zrobić. Wykastrować wyciąć jajka, a w miejsce jąder dwa pimpongi przyszyć, i będzie lżejszy do podskakiwania na demonstracji KOD-u.
bCNEAwZD
toja
4 lata temu
Z KOD-em do demobilu
kajetan
4 lata temu
Kijowski walczy o prawa ojca. Kijowski powinien p****ć się w głowę i zacząć wywiązywać się z obowiązków ojca. A do obowiązków ojca należy zaspokajanie potrzeb dzieci, należy płacić zasądzone alimenty. Jakby był honorowy to bez sądu płaciłby alimenty. A on ani bez sądu, ani z sądem i tak nie płaci. Zagonić faceta do pracy. jak nie chce pracować, to zamknąć do więzienia. A może pan Kijowski przyjdzie za swoją gromadką dzieci na manifestację KOD-u. O tak pan Kijowski poprawiłby frekwencję KOD-u. Żona była ładnie poubiera dzieci i niedostatku nie będzie widać. pan Kijowski będzie miał z kim podskakiwać. A nawiasem mówiąc pan KIjowski nie ma wstydu. Jak z tego widać: on wcale nie kocha dzieci, on lubi tę robotę jak się dzieci robi, a to jest różnica. Jak Kijowskiego bardzo ten PISD kłuje w oczęta. Myślę, ża poskacze jeszcze trochę, amatorów do podskakiwania i wykrzykiwania nie przybywa. Elita KOD -u to pan KIjowski, pan Tomasz LIs, żona pana Lisa, pan redaktor Gazety Wyborczej Żakowski,
krystyna
4 lata temu
Kijowski demonstruje a alimenty ma nie płacone. Ma windykacje komorniczą. Kijowski nie ma kiedy pracować i zarabiać pieniędzy na alimenty jego własnych dzieci, ponieważ manifestuje w KOD i nie ma czasu na pracę. Ciekawe skąd tego typa wytrzaśnięto. Skacze, krzyczy na manifestacjach KOD-u, lecz z tego tytułu nie otrzymuje wynagrodzenia. Biedna ta jego była żona, sama musi wykarmić dzieci, a ojciec dzieci nie poczuwa się do odpowiedzialności za własne dzieci. Ograniczył się facet do spłodzenia dzieci i tu już jest dość, reszta należy do kobiety, To ona musi zarobić, żeby gromadkę dzieci wykarmić i przyodziać.
No polityk wi...
4 lata temu
znam takich co nigdy nie wzieli się za normalną prace tylko by politykowali ciagneli dotacje dostawali od bogaczy zlecenia itp
gość
5 lata temu
Dziwne podobieństwo do niesławnej pamięci Dominika Tarasa. Wygląda na stwora ulepionego tymi samymi rękoma.
Ala
5 lata temu
CZlowieku, a te troje to nie musza jesc, kim ty jestes,tylko k*****a tak by zrobila. Przeciez nikt tak nie lamie prawa jak ty oblesny chlopie. Ty nie wiesz coto demokracja, bo stoisz na czele. Splodziles i poszedles na druga dziure, To jest demokracja w Twoim wydaniu.
...
Następna strona
bCNEAxaf