Trwa ładowanie...
Przejdź na

Beata Szydło też przyznała specjalne emerytury! 8 i 4,5 tysiąca miesięcznie!

607
Podziel się

Były premier i jego żona dostają teraz w sumie 12,5 tysiąca. "To pierwsze specjalne emerytury, przyznaje przez premier, i najhojniejsze".

Beata Szydło też przyznała specjalne emerytury! 8 i 4,5 tysiąca miesięcznie!
bEgjQmaJ

W grudniu zeszłego roku, po opublikowaniu oświadczeń majątkowych nowych posłów, wyszło na jaw, że posłanka PO Henryka Krzywonos otrzymuje specjalną emeryturę, przyznaną jej przez Donalda Tuska. Od lipca 2009 roku Krzywonos dostaje dodatkowe 3500 złotych od państwa za zasługi dla Solidarności w latach 80-tych. Prawicowy tygodnik wSieci zakwestionował zasadność tego wynagrodzenia, twierdząc, że Krzywonos nic dla Solidarności nie zrobiła tylko piła i kradła, a poza tym to nie ona zatrzymała tramwaje. Polityk nie chciała komentować tych zarzutów, ani powiedzieć, czy poza 6 tysiącami emerytury pobiera też dietę poselską.

bEgjQmaL

Sporo kontrowersji wywołał sam fakt, że premier polskiego rządu ma prawo do przyznawania specjalnych wysokich emerytur. Jak przypomina Fakt, z tego przywileju korzystali Leszek Miller, ustanawiając specjalne uposażenia dla Niny Andrycz, Hanki Bielickiej i Kazimierza Górskiego, premier Jerzy Buzek, który przyznał dodatkową emeryturę Alicji Grześkowiak. Skorzystała z niego też premier Beata Szydło.

Szydło zdążyła już ustanowić specjalne emerytury dla byłego premiera Jana Olszewskiego i jego żony. W sumie dostają teraz aż 12,5 tysiąca miesięcznie.

_**Ani Jan Olszewski, ani jego żona nie wnioskowali o tę pomoc**_ - pisze tabloid. Decyzja, by przyznać im taką emeryturę, zapadła w kancelarii Beaty Szydło. Były premier dostanie 8 tys. zł miesięcznie, jego żona - 4,5 tysiąca. To pierwsze emerytury specjalne przyznane przez premier Szydło. I najhojniejsze - do tej pory najwyższe emerytury specjalne wynosiły 4 tysiące złotych.

Jan Olszewski był premierem przez niecały rok. Jego rząd upadł w czerwcu 1992, po ujawnieniu tzw. listy Macierewicza.

bEgjQmaR
bEgjQmbm
KOMENTARZE
(607)
gość
5 lata temu
a jego żona za co?
gość
5 lata temu
no i prosze dlugo nie trzeba byl oczekac
gość
5 lata temu
Reka reke myje
bEgjQmbn
Gość
5 lata temu
Na ich miejscu wstydziłabym się krytykować poprzedników jeśli sami robią to samo, czyli dbają o siebie samych i o swoich. Nie wierzę w dobre intencje żadnej władzy...
G
5 lata temu
Masakra zaczęło się rozdawanie pieniędzy dla kolesiostwa... ;(
Najnowsze komentarze (607)
ANTEK
3 lata temu
dlaczego beata szydlo przyznala tak duze i duzo emerytur przed wyborami krzyczala ze trzeba oszczedzac a co ona robi rozdaje nie swoje pieniadze takiej premier ani v-ce premier polacy nie chca wywalic ja z rzadu rozdaje lekka reka nie swoje pieniadze ale o swoja kieszen tez dba i o kolezanki swoje i kolegow tez dba rozliczyc ja z tego rozdawnictwa glosowalam zawsze na pis ale zawiodlam sie na nich jak i inni polacy przez to co robicie nastepne wybory przegracie robcie tak dalej a gdzie jest pan kaczynski nie moze tego rozdawnictwa ukrucic biednym nie ma pieniedzy ale sobie nabijaja kieszenie kasa podatnikow wstyd pisie
Gość
3 lata temu
Szydłowa za rodawnictwo nie swoich pieniedzy powinna być jak najszybciej odwolana ze stanowiska tak krytykowali poprzednia władze a sama to robi czy ona chce przegrać następne wybory a tak będzie ludzie maja jej rodawnictwa dosyc i Pisu także a szkoda
Stanisław Bu...
5 lata temu
NIECH TĘ MAFIJNĄ SOLIDARNOŚCIOWĄ AGENTURALNĄ LUDOBÓJCZĄ SZMATĘ UKRYWAJĄCĄ SIĘ POD ZBRODNICZYM SZYLDEM " 3 er pe " :( W ŻADNYM WYPADKU NIE MYLIĆ TEGO ŚCIERWA Z Polską :(.. NAJJAŚNIEJSZY SZLAG TRAFI :(((( .... za zgodność Słowianin (polski ) -- Stanisław Budniak --, były " polak " I****A :( vide J Piłsudski i były janczar zbrodniczego pasożyta z Watykanu :( .. Obecnie zamieszkuję w Rzeczypospolitej Słowiańskiej POLANII w miejscowości Antoninów 15 gm Poddębice tel 781 875 501 .....Mam , otrzymałem " emeryturę " w wysokości 757zł i 21 gr na rękę po prawie 15 latach opłacania składek w zusie ( 5 lat podwójna średnia krajowa pozostałe lata w okolicy średniej krajowej ! ..I prawie 32 lata opłacanych składek w krusie !!!!!!!... CZYLI PRAWIE 47 LAT OSKŁADKOWANEJ PRACY :(.. TAK WIĘC W POWYŻSZYM KONTEKŚCIE FAJDAM NA TĄ ZBRODNICZĄ " 3 er pe " :((((( JASNE ?! !!!!
gość
5 lata temu
Kiszczak ten sam ,który wydał wyroki na górników , który miał krew na swoich łapach dostawał 9,5 tysiąca emerytury !!!!!! przed odpowiedzialnością uciekał całe lata nie zdążono go osądzić a teraz jego zona będzie otrzymywała po nim ponad 6 tysięcy emerytury i to jest ok . !!!!!! oprawca może być nagrodzony zaś ten co walczył ze złem już nie !!!!!!! Jaruzelski miał 6 tysięcy emerytury 12 tysięcy na biuro i ochronę , która kraj kosztowała sto pięćdziesiąt tysięcy rocznie przez prawie 20 lat !!!!!!!!!!!! i to jest ok dla wszelkiej maści lewactwa i zła
Ysia
5 lata temu
przepracowałam uczciwie 43 lata w tym 7 m-cy nieskładkowe jako księgowa i zarabiałam 5300 zł brutto. ZUS wyliczył mi emeryturę NETTO 1990 zł uzasadniając, że będę żyła 91 lat i 5 miesięcy...najgorszy z******j razem z Urzędem Skarbowym Nie mogę zawieść ZUS-u i oszczędzam zdrowie żeby dożyć tych lat, bo jak zejdę z tego świata wcześniej to zostawię moją kasę temu złodziejowi;-)
gość
5 lata temu
P****ało ją????
gość
5 lata temu
Pani premier, ja też chcę taką emeryturę , przecież Pani podobno wsłuchuje się w prośby społeczeństwa , proszę więc o przyznanie i dla mnie takiej emerytury !
Ewa z Wrocław...
5 lata temu
Takich informacji nie powinno się ujawniać bo emeryta szlak trafia, nic się nie zmieniło tylko gadanie .Czy w naszym kraju skończą się równi i równiejsi.PiS tak zapewniało ,że będą zmiany i praworządność.
bEgjQmbf
fgh
5 lata temu
Nie pochwalam tego by premier panstwa miala takie opowaznienie do przyznawania tak wysokich rent, emerytur
gość
5 lata temu
Nie swoje to się rozdaje !!!!!!!!!
gość
5 lata temu
a tylu hejterów otrzymało za zadanie pisać, że PSL jest przyspawane do stołków i tylko myślą o stanowiskach, wszak "ciemny lud to kupi" i...kupił. Co teraz się dzieje, jaka walka na stanowiska, to głowa boli, ręce opadają i mózg się lasuje!!!!!!! PSL-garstka stanowisk, garsteczka a ile nienawiści. Jak to teraz się nazywa, nie skok na stanowiska?????? Co z ludźmi pracującymi 15-20 lat w instytucjach i wyrzuconych na bruk???????? Co z ich rodzinami, nie każdy jest zamożny.
gość
5 lata temu
A zwykli emeryci dostaną w marcu wała.
gość
5 lata temu
No proszę ciekawa jestem kiedy dostaniemy podwyżki nad opieka dla osób chorych ,którymi musimy się 24 na dobę opiekować! !!
Gość
5 lata temu
Przegrali wybory i mszczą się na Polakach zdrada narodowa targowica 2016
...
Następna strona
bEgjQmbH